Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Lito devalvavimas

bratooxa
bratooxa
Rašyti privačią žinutę

83 žinutės
( +35 / -19 )

newbie

O tu tiki dabartine taupimo politikos galia?

1. Keliami mokesciai ( pelno, PVM ) subankrotino jau ne viena verslininka, o daugelis dar gyvuojanciu aktyviai traukiasi i seseli. Kaip tu manai tokiais tempais vyriausybei seksis surinkti pinigus, jei i visa tai ziurima tik buhalteriskai? Kaip pvz. visi is mano pazystamu imoniu savininkai rodo nulini pelna ir turbut supranti kodėl.

2. Keliami akcizai priverte vezejus uzsipilineti degalus lenkijoje. Kaip tu irodysi kad tas akcizo pakelimas padejo surinkti daugiau pinigu i biudzeta?

3. Motinystes ismoku karpymas, pensijinio amziaus ilginimas, taip pat neatmetama kad ir per pensijas kirps. Ar tau neatrodo kad tai yra nepateisinti lukesciai?

4. Valdzios aparatas ne tik kad nesumazejo, bet dar ir issipute, o ir algas taip "solidziai" 10-15 procentu susimazino ir tai ne visi, kai tuo tarpu desimtadalis lietuvos toj darbo netures ( ir tai tik statistiskai, nes nezinome kiek tiksliai gyventoju pas mus yra ).

Valdzia nenori sau mazinti nei etatu, nei atlyginimu. O devalvacija ju neklaustu- kirptu visiems be isimties. O dabar isimtys yra daromos- kerpama nuo pazeidziamiausio sluoksnio.

Kodėl lenkija puikiai suzaide su savo valiutos nuvertinimu? Kiek pinigu palikom pas juos pirkdami kad ir kasdienes prekes? O dar be musu yra ir Vokietija ir kiti kaimynai. Kodėl pas mus valdzioj sedi dede be kiausiu ir atlieka tik "+" ir "-" operacijas.

Zodziu neirodysi kad tokia taupymo politika yra naudingesne Lietuvai, kai jau akivaizdziai matome kas darosi. Po ekonominės krizės sieks ir socialinė, nes jau ir jaunimas i uzsieni lekia studijuoti kadangi ten pigiau. Tie, kurie dar cia laikėsi, taip pat ismaus i uzsieni uzdarbiauti.
newbie
Rašyti privačią žinutę

205 žinutės
( +166 / -54 )

to baliuka:
1.Dėl augančio biudžeto deficito (žr. 3 punktą) akcizus greičiausiai pakeltų. Perdirbimo kaštai dėl elektros energijos brangimo ir priverstinio atlyginimų pakėlimo per tam tikrą laiką grįžtų į buvusį lygį.
2.Nuvertėjusios santaupos ir nepasitikėjimas vietine valiuta paskatintų kapitalo nutekėjimą į saugesnes vietas. Tiems kas santaupų neturi atlyginimo pakėlimo klausimas taptų gyvybiškai svarbus.
3.Mokesčių kėlimas siekiant išsaugoti valdininkijos status quo būtų ko gero didesnis nei devalvacijos dydis - įsijungtų rizikos faktorius.
4.Nežinant detalių ir konteksto, sunku pasakyti kaip geriau.
5.Kaip devalvacija padarytų palankesnes sąlygas investavimui? Manyčiau valiutų rizika investuotojams kaip tik yra papildomas neigiamas faktorius.
P.S. bratooxa, populizmu neužsiimu. Lenkija dėl atakos į zlotą prarado labai daug - patariu pasidomėti giliau. Tiek Lenkija, tiek Vokietija turi fundamentiškai tvirtas, pagrįstas gamyba ekonomikas- tame ir yra jų atsparumo krizei receptas.
baliuka
baliuka
Rašyti privačią žinutę

2655 žinutės
( +438 / -193 )

to newbie
Aš nesu toks pesimistas, nes jeigu manai, kad devalvacija nepadės, tai reiškia, kad jau niekas nebepadės. Kaikas mano, kad euro įvedimas dabartiniu kursu padės, tipo po dar didesnio ir ilgiasnio nuosmukio konkuruos su fundamentaliai tvirtom ekonomikom, ar tu irgi šituo tiki ?
This comment contains forward-looking statements. There can be no assurance that actual results will not differ materially due to various factors, many of which are beyond the control of baliuka.
newbie
Rašyti privačią žinutę

205 žinutės
( +166 / -54 )

baliuka
Jei euras padėtų pritraukti investicijas ir sukurtų tvarios ekonomikos fundamentą - naujom technologijom pagrįstą gamybinę bazę - aš tuom tikiu. Viena suprantu labai aiškiai: spekuliacinių burbulų artimiausiu metu nebus, tad vienokia ar kitokia valiutos vertė be ją sąlygojančių faktorių yra nieko nelemiantis dydis.
baliuka
baliuka
Rašyti privačią žinutę

2655 žinutės
( +438 / -193 )

Čia poilsiui nuo ginčų rekomenduoju paskaitinėti, žinoma čia istorinis tekstas, visai kitame kontekste

"Gitanas Nausėda: Visada buvau VVM modelio kritikas, tik nebėra prasmės laužyti iečių, nes modelis jau artėja prie mirties. Mano filosofinę poziciją turbūt geriausiai atspindi Johno M.Keyneso citata: "Aš pasisakau prieš aukso fetišizavimą, prieš neregėtą pasyvumą, kurį rodo žmonės, atsisakydami sąmoningai kontroliuoti pačių išleidžiamus pinigus ir atsakomybę suversdami bejausmiam tarptautiniam aukso standartui." (1933 m.) "

Pilnas tekstas
http://www.veidas.lt/lt/leidinys.nrfull/406d1c5f31b59
This comment contains forward-looking statements. There can be no assurance that actual results will not differ materially due to various factors, many of which are beyond the control of baliuka.
arvydas007
Rašyti privačią žinutę

604 žinutės
( +187 / -91 )

Latviai vercia beda del latto nestabilumo spekuliantams:

Лат устоял. Инвесторы, поставившие деньги на девальвацию лата, подсчитывают потери
http://rus.db.lv/a/2009/06/29/Lat_ustojal__Investori_po2
xgx
Rašyti privačią žinutę

215 žinutės
( +60 / -80 )

matau, kad pagrindinis skirtumas tarp baliuka ir newbie yra tas, kad skirtingai matoma lietuvos ateitis. vienas lietuvą mato, kaip pigios darbo jėgos šalį (dirbam po 12-14 val. per parą, gaunam mažus atlyginimus, uždirba tik verslininkai), o kitas - šalį pagal "vakarų" standartą (protestuojam, kaip prancūzai už algų pakėlimą ir darbo laiką <35 val. per savaitę).
aš rinkčiausi antrąjį variantą ir nenorėčiau, kad valdžia nuspręstų "savarankiškai" perdalinti turtą, kuris jau ir taip buvo perdalintas. nes, mano manymu, devalvacija - tėra turto perdalijimas ir turintis efektą tik trumpuoju laikotarpiu. kas netiki - gali pasiskaityti m. friedman'ą.
Kalbėkit ką norit, tik galiausiai teisingai ištarkit mano vardą ir pavardę
baliuka
baliuka
Rašyti privačią žinutę

2655 žinutės
( +438 / -193 )

to xgx
Gal ir nebloga mintis, skatinti ekonomiką protestais, apie tokią alternatyvą nepagalvojau.
This comment contains forward-looking statements. There can be no assurance that actual results will not differ materially due to various factors, many of which are beyond the control of baliuka.
Švyturys
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +425 / -310 )

jeigu ta vietinė produkcija pagaminta iš užsienietiškų žaliavų - tai nepabrangs tik vienintelis komponentas, darbo jėgos kainos dalis.
Tai juk mes visi ir gyvename tik iš to vienintelio komponento... Daugiau jokio turto ar pragyvenimo šaltinio kaip ir neturime. Tiesa, yra manančių, kad šalis gali pragyventi iš valiutų valdybos modelio.

Daugybė prekių, kurių važinėjama į Lenkiją, Lietuvoje negaminamos.
Na na, būtų įdomu sužinoti bent keletą pavyzdžių Jei ką, gali pasitelkti į pagalbą nuorodą mano žinotės apačioje...


apyvartos, daugiau zmoniu islaiko darba, gereja mokesciu surinkimas, pensininkam nemazinamos pensijos, del to jie leidzia daugiau pinigu, ir vel dideja vietines produkcijos paklausa, ir dar daugiau zmoniu issilaiko savo darbo vietose, suleteja atlyginimu kritimas, ir t.t. ir t.t.
Aha, atlyginimų kritimas sumažėja, tik tas atlyginimas išmokamas mažesnės vertės popierėliais. Plius dar taupančiųjų apiplėšimas (jų santaupos nuvertėja) prasiskolinųsių labui.

O darbo vietų išlaikymas - tai nevertas dėmesio argumentas?
Emocijas dėl popierėlių vertės pilnai suprantu, bet gal nereikia to labai sureikšminti. Kažkaip abejoju, ar lenkai labai sielvartauja dėl to, kad lietuviai per kelis mėn. tapo 30% turtingesni ir geriau uždirbantys (tuo pačiu ir visiškai nekonkurencingi), lyginant su jais pačiais.
newbie
Rašyti privačią žinutę

205 žinutės
( +166 / -54 )

Švyturys, ką bendro turi šalies valiutos vertės nominalas su įmonės (produkcijos) gebėjimu konkuruoti tarptautinėje rinkoje?
Vidutinis lietuvio atlyginimas yra vienas mažesnių ES; žaliavos (metalai, nafta, dujos ir t.t.), kurios pagrinde eina iš Rusijos, mums lengviau pasiekiamos dėl atstumo ir infrastruktūros nei pvz. lenkams ar vokiečiams ir dažnai yra pigesnės. Technologijos ir įrengimai veikia vienodai ir Lietuvoje, ir Vokietijoje nepriklausomai nuo šalies valiutos vertės nominalo. Tai dauguma atvejų yra pagrindinės savikainos dedamosios. Jei dabartinėm sąlygom kažkas nepajėgia sukonkuruoti tarptautinėje rinkoje, nemanau, kad devalvacija tokius ištemptų. Problema "musyse"
Pagamintą prekę pardavinėjant tarptautinėje rinkoje, jos kaina formuojama viena iš tarptautinių valiutų (usd, eur) ir pagrindinis faktorius ją formuojant - rinka. Ir kaip lito devalvacija galėtų pagerintų kainodarą? - tik kad konvertuodamas už prekę gautus dolerius ir eurus, pasiimtum daugiau fantikų... Bet ir išleistum jų daugiau, tad akivaizdus efektas - dažniau tektų keist piniginę, nes greičiau plyštų.
Dėl "pagrindino pragyvenimo komponento - darbo jėgos (pigumo)" atleiskit, kolega, bet kategoriškai nesutinku. Mano supratimu, tas pagrindinis komponentas yra gaminant sukurta pridėtinė vertė, kuri gali labai kisti priklausomai nuo technologijų ir perdirbimo "gylio" (pvz. iš skardos lakštų padarytos lazerinės staklės sukurs žymiai didesnę pridėtinę vertę nei iš tų pačių lakštų padaryta šiukšlių dėžė)
Švyturys
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +425 / -310 )

As sakau, kad yra paskola - taip ji nedidele, bet padidetu pvz 30 procentu, o gal dar dabar ir 40 procentu - ar tai mazai? Neginciju, kad Lietuvos skola nedidele (italai 100 procentu BVP turi ), bet ji padidetu.
Ne veltui skola skaičiuojama kaip % nuo BVP. Noriu atkreipti dėmesį, kad net jeigu daugiau nebesiskolinsime, skola padidės abiem atvejais. 30% devalvavimo atveju - dėl to, kad nuvertėja valiuta, kuria skaičiuojamas Lietuvos BVP, nedevalvavimo atveju - dėl to, kad 30% sumažėja pats BVP.
Kuris variantas mažiau blogas - labai sunku nuspręsti. Kiek pastebėjau, daugiausia subjektyvumo šiuo klausimu reiškia turintieji EUR paskolas. Nors, kaip ir kaip ir ankstesnio pavyzdžio su valstybės skola atveju, jiems neturėtų būti principinio skirtumo, ar 30% nuvertėja valiuta, kuria gaunamas atlyginimas, ar 30% sumažėja pats atlyginimas. Abiem atvejais blogiau yra tik darbo praradimas, kuris, mano supratimu, mažiau tikėtinas devalvacijos atvejui.

Dar del salies rizikos - nemokant susitvarkyti su savo pajamomis-islaidomis ir devalvuojant valiuta (lengvesnis kelias) manau parastumem pastikejima, kaip valstybe (na siek tiek jo dar turime ) ir tai augintu procentus, kuriais mes galetume skolintis.
Negi manai, kad sunkesnio iš dviejų kelių pasirinkimas yra protingumo ir valstybės patikimumo požymis?

matau, kad pagrindinis skirtumas tarp baliuka ir newbie yra tas, kad skirtingai matoma lietuvos ateitis. vienas lietuvą mato, kaip pigios darbo jėgos šalį (dirbam po 12-14 val. per parą, gaunam mažus atlyginimus, uždirba tik verslininkai), o kitas - šalį pagal "vakarų" standartą (protestuojam, kaip prancūzai už algų pakėlimą ir darbo laiką <35 val. per savaitę).
aš rinkčiausi antrąjį variantą (...)
Aš tavo pasirinktą variantą suprantu maždaug taip: dirbame 30 val. per savaitę arba visai nedirbame, nes visą gamybą ir žemės ūkį geriau iškelti į "pigios darbo jėgos šalį" Lenkiją, iš kurios mes nusiperkame visko ko tik širdis geidžia, nes mūsų valiuta tokia stipri, tai ne kažkoks zlotas. Kad šitą variantą įgyvendinti, reikia paprašyti Šarkino, kad dar pakeltų lito kursą iki kokių 2LTL/EUR.
Kažkodėl, kalbant apie devalvacijos poveikį verslui, visi mini tik žemos pridėtinės vertės žaliavines įmones. Kuo didesnė galutinio produkto dalis sukuriama Lietuvoje, tuo didesnis devalvacijos efektas. O juk yra sektorių (pvz. programinės įrangos kūrimas), kuriuose ta dalis artima 100%. Tai galbūt užkeltas lito kursas kaip tik ir trukdo vystytis toms sritims, kurios kuria aukštą pridėtinę vertę?
Algirdasas
Rašyti privačią žinutę

21 žinutės
( +8 / -8 )

Algirdasas :
Dar del salies rizikos - nemokant susitvarkyti su savo pajamomis-islaidomis ir devalvuojant valiuta (lengvesnis kelias) manau parastumem pastikejima, kaip valstybe (na siek tiek jo dar turime ) ir tai augintu procentus, kuriais mes galetume skolintis.
Negi manai, kad sunkesnio iš dviejų kelių pasirinkimas yra protingumo ir valstybės patikimumo požymis?


Kiekvienas turim savo nuomone, bet as manau, kad devalvacija yra lengvesnis ir kartu prastesnis kelias spresti iskilusias problemas, todel taip ir parasiau. Manau salis nemokanti gyventi pagal savo pajamas ir besigriebianti finansiniu mechanizmu tvarkyti savo reikalus, kurie dar neaisku prie ko prives, maziau verta pasitikejimo.
xgx
Rašyti privačią žinutę

215 žinutės
( +60 / -80 )

Aš tavo pasirinktą variantą suprantu maždaug taip: dirbame 30 val. per savaitę arba visai nedirbame, nes visą gamybą ir žemės ūkį geriau iškelti į "pigios darbo jėgos šalį" Lenkiją, iš kurios mes nusiperkame visko ko tik širdis geidžia <...> O juk yra sektorių (pvz. programinės įrangos kūrimas), kuriuose ta dalis artima 100%. Tai galbūt užkeltas lito kursas kaip tik ir trukdo vystytis toms sritims, kurios kuria aukštą pridėtinę vertę?
1. pasižiūrim į lt eksporto struktūrą: mineraliniai produktai, chemijos gaminiai sudaro ~40%, žū ir maistas - 20%, tekstilė ir pramoniniai gaminiai - 15%. tai kur čia ta "brangi" darbo jėga groja? tekstilėje - taip, bet tik nereikia sakyti, kad žū, nes ūkininkai apsidirba patys, o perka tik trąšas ir techniką, kas yra perkama už eur ar usd.
2. o pvz., it įmonės kompiuterastams dešimtis tūkstančių moka tikrai ne todėl, kad lt yra brangi darbo jėga, o todėl, kad jie yra geri darbuotojai. ir, be abejo, po devalvacijos jų darbo užmokestis litine išlaida tikrai pakils. ir apskritai, aukštųjų technologijų įmonėms yra nusišvilpt ant valiutos kurso, kadangi tiek pajamas, tiek pagrindines išlaidas patiria užsienio valiuta, o algos sudaro dešimtąsias procento dalis.
3. lt algos nėra didelės (čia mano nuomonė). kiek es yra šalių su mažesniu min atlyginimu? o su vidutiniu?
4. pasikartosiu dar kartą - devalvacija - dirbtinis turto perskirstymas paimant iš darbo ir atiduodant kapitalui. ir nereikia kategoriškai teigti, kad devalvacija išsprendžia fundamentalias šalių problemas - argentina, baltarusija, rusija, kazakstanas - kuri šalis yra mūsų idealas (lenkija yra veikiau išimtis iš taisyklės - bent jau kolkas).
5. devalvacija, kaip viena persona sakė, yra valdžios impotencija. jei kubilius elgsis taip ir toliau - sutinku, kad devalvacija bus.
Kalbėkit ką norit, tik galiausiai teisingai ištarkit mano vardą ir pavardę
baliuka
baliuka
Rašyti privačią žinutę

2655 žinutės
( +438 / -193 )

to xgx
Del atlyginimų konkurencingumo jau nebereikia devalvuoti, kritę vietomis ir po 50%, kaikam nukritę ir iki bedarbio pašalpos. "Devalvacija" čia mes visi naudojam del aiškumo, iš principo visi suprantantys reikalo esmę turi galvoje ne devalvaciją, o monetrinę politiką, kuri neatmeta ir revalvacijos. Iš principo rizikingas dalykas ta monetarinė politika, kaip teisingai yra pastebėjęs G. Nausėda VVM yra apsauga nuo kvailių, kurių mūsų valdžioje niekad netrūko, Argentinoje tas modelis nuo kvailių neapsaugojo, jie ten prisidirbo prisiskolinę biudžeto deficito dengimui iš centrinio banko rezervų ir užsirovė kelis kartus iš eilės darydami klaidingus sprendimus nepaisant to VVM, greičiausiai būtų užsirovę ir su plaukiojančiu kursu. Kubiliui irgi nesiseka mažinti išlaidų, be šito monetarinė politika irgi nepadėtų, bet būtų labai pesimistiškai taip galvoti, nes daugiau niekas nebegali padėti.
This comment contains forward-looking statements. There can be no assurance that actual results will not differ materially due to various factors, many of which are beyond the control of baliuka.
Švyturys
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +425 / -310 )

Švyturys, ką bendro turi šalies valiutos vertės nominalas su įmonės (produkcijos) gebėjimu konkuruoti tarptautinėje rinkoje?
Nieko bendro. Kaip rašiau, galime paprašyti Šarkino, kad revalvuotų LTL. Ir paskolas lengviau grąžinti būtų, ir konkurencingumas tikriausiai nenukentėtų.

xgx, aš nedrįstu vienareikšmiškai tvirtinti, kad devalvacija - geriausia išeitis. Matau ir pliusų, ir minusų, todėl plėtoju diskusiją, kad viską geriau pasverti.
3. lt algos nėra didelės (čia mano nuomonė). kiek es yra šalių su mažesniu min atlyginimu? o su vidutiniu?
Kaip rašė Baliuka, LT algos tikrai mažėja, greitai taps mažesnės už pensijas. Jau nekalbu apie motinystės pašalpas, kurios dabar yra vertingiausias pajamų šaltinis. Tik vargu ar tai gali ilgai tęstis, nes juk kartu su atlyginimais mažėja ir SORDOS pajamos, ne veltui vyriausybė dabar priversta skolinti SODRAI. Čia defliacijos minusas, lyginant su devalvacija. Devalvacijos atveju viskas nuvertėtų sinchroniškai: atlyginimai -> mokesčiai SODRAI -> socialinės išmokos. O dabar anksčiau ar vėliau turėsime žiūrėti, kaip vyriausybė ryžtasi mažinti socialines išmokas. Trečio kelio nėra.

5. devalvacija, kaip viena persona sakė, yra valdžios impotencija. jei kubilius elgsis taip ir toliau - sutinku, kad devalvacija bus.
Man atrodo, Grybauskaitė taip sakė ne apie devalvaciją, o apie TVF paskolą. Bet, pasirodo, dėl tos paskolos Lietuvai yra gana specifinių reikalavimų, ir ta paskola turėtume iš karto pasidalinti, todėl ir man nesinori kad šituo keliu nueitume. Nors gal čia tik sutapimas...
Droidas
Droidas
Rašyti privačią žinutę

286 žinutės
( +85 / -51 )

Lietuva, kaip ekonominis vienetas, atpigtų. vadinasi gamintų pigią žemų technologijų produkciją, vartototų pigius niekučius (senos auto, buitinė technika, kiaulidės), kurie vakaruose jau neatitinka kokybės reikalavimų.
Butent tai ir bus. Vakarai yra turtingi todel, kad sugeba isnaudoti kitas valstybes ar tautas.
Human beings will always betray you. You can only trust the numbers
bratooxa
bratooxa
Rašyti privačią žinutę

83 žinutės
( +35 / -19 )

Nu nelyginkim vakarų su Lietuva. Visu pirma dauguma vakarų valstybiu priklauso euro zonai ir ECB vykdo pilną monetarinę politiką, ko negalime pasigirti mes.
Nesu aklas devalvacijos salininkas, taciau matau kad siuo metu vykdoma politika tik didina biudzeto deficita ir Lietuva klampinama i skolas.
tomasku
Rašyti privačią žinutę

5 žinutės
( +3 / -1 )

Kaip rašė Baliuka, LT algos tikrai mažėja, greitai taps mažesnės už pensijas. Jau nekalbu apie motinystės pašalpas, kurios dabar yra vertingiausias pajamų šaltinis. (..) O dabar anksčiau ar vėliau turėsime žiūrėti, kaip vyriausybė ryžtasi mažinti socialines išmokas. Trečio kelio nėra.
Na taip, algos sumažėjimas - tai juk tas pats (įmonės konkurencingumo atžvilgiu). Ir algų sumažėjimai vyksta - Lietuva ne Prancūzija, kapitalizmas pas mus dar gana laukinis.

Devalvacija tiesiog leistų vienu sprendimu sumažinti VISKĄ - dabar gi matome, kaip valdžia vargsta bandydama mažinti kiekvieną išlaidų rūšį po vieną (pradedant motinystės išmokom ir baigiant Seimo narių algom). Išlaidų mažinimo (o ne devalvacijos) nauda galėtų būti ta, kad galima mažinti ne viską vienodu procentu, o pažiūrėti į kiekvieną išlaidų rūšį atskirai - ir atlikti reformas, kurios Lietuvoje būtinos. Žinoma, jeigu valdžia reformų nedarys (ir išlaidų nemažins), devalvacija taps neišvengiama kartu su valstybės bankrotu.

Apskritai, manau, principas gana paprastas - devalvacija palengvins skolininkų ir išlaidūnų gyvenimą taupiųjų ir atsakingųjų sąskaita.


Na na, būtų įdomu sužinoti bent keletą pavyzdžių Jei ką, gali pasitelkti į pagalbą nuorodą mano žinotės apačioje...

Švytury, nežinai prekių, kurios Lietuvoje negaminamos??? Fotoaparatai, bananai, nafta, automobiliai... Skalsu kalbos
baliuka
baliuka
Rašyti privačią žinutę

2655 žinutės
( +438 / -193 )

Švytury, nežinai prekių, kurios Lietuvoje negaminamos??? Fotoaparatai, bananai, nafta, automobiliai... Skalsu kalbos
Čia iš VŽ.lt nukopinau http://vz.lt/2/straipsnis/2009/06/30/Svetur_daugiau_ir_pirko_ir_pardave, bet gali rasti ir pirminius šaltinius:
"Didžiausią importo dalį sudarė mineraliniai produktai (29,5%), mašinos ir mechaniniai įrenginiai, elektros įranga (14,4%), transporto priemonės ir pagalbinė transporto įranga (12,3%)

Pernai didžiausią Lietuvos eksporto dalį sudarė mineraliniai produktai (24,9%), mašinos ir mechaniniai įrenginiai, elektros įranga (10,7%), chemijos pramonės ir jai giminingų pramonės šakų produkcija (9,6%).
"
Prekybos apimtys gerokai viršyja 100 milijardų: "pernai iš viso eksportuota prekių už 55,5 mlrd. Lt, o importuota už 73 mlrd. Lt."

Taip, kad pasidomėk informacija ir liaukis daryti išvadas emociniu pagrindu.
This comment contains forward-looking statements. There can be no assurance that actual results will not differ materially due to various factors, many of which are beyond the control of baliuka.
Švyturys
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +425 / -310 )


Na na, būtų įdomu sužinoti bent keletą pavyzdžių Jei ką, gali pasitelkti į pagalbą nuorodą mano žinotės apačioje...
Švytury, nežinai prekių, kurios Lietuvoje negaminamos??? Fotoaparatai, bananai, nafta, automobiliai... Skalsu kalbos

Taigi mano klausimas buvo apie tai:
Daugybė prekių, kurių važinėjama į Lenkiją, Lietuvoje negaminamos.
Tiesa, Lenkijoje yra kelios automobilių gamyklos, bet kad kas nors važiuotų į Lenkiją pirkti automobilio... Ar tuo labiau bananų su nafta...

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital