Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Options: (apie viska)

Ardan
Ardan
Rašyti privačią žinutę

3 žinutės

Sveiki, gal kas galite patarti. Iš kur imate Volatility, DIVIDEND YIELD reikšmes skaiiuodami opcionų kainas. Pvz. noriu paskaičiuoti, kokia bus opciono kaina pvz. TEO akcijai pakilus 0.10 Lt. Ar Volatility, DIVIDEND YIELD skaičiuojate kažkaip patys, ar tie dydžiai yra kažkur pateikiami. Kiek spurantu JAV kažkurio iš indeksų Volatility yra pateikimi (VIX), o kaip su konkrečiom akcijom? Ar aš kažko nepagaunu? Dėkui už info.
Ardan
Ardan
Rašyti privačią žinutę

3 žinutės

Dėkui fvmn už info. per_metus_ismoketu_dividendu_suma - tai tur būt dividendų suma vienai akcijai? Tai pvz. TEO, jeigu išlaikys praeitų metų dividendų dydį 0,26 Lt vienai akcijai, tai DIVIDEND YIELD bus: 0,26 / 2,6 (2,6 iš akies, kas papraščiau skaičiuoti) * 100=10 - Mokesčiai 15 proc. Taigi TEO DIVIDEND YIELD bus 8,5 proc. ? Ar aš teisingai supratau? O vidutinę kainą reikia patiems skaičiuoti, naudojant matematines formules, ar tą info jau paruoštą galima kažkur rasti? Taip pat manau, kad ta vidutinė kaina kiekvieną dieną keičiasi. Ar jinai skaičiuojama už praeitus metus ir įmama kaip konstanta viesiems sekančiams metams, tokius būdu DIVIDEND YIELD išlaikant pastovų visiems metams, ar kiekvieną dieną vidutinė kaina perskaičiuojama imant šiandieną kaip paskutinę metų dieną ? Tada DIVIDEND YIELD pastoviai kintantis. Taip pat neaišku,o kaip su indekso OMXV DIVIDEND YIELD, nes kalkuliatoriai, skaičiuojant ir indeksų opcionus prašo šio rodiklio.
Dėl istorinio volatility maždaug aišku. Tik klausimas ar galima rasti kažkur šias reikšmes pvz TEO, OMXV, OMXT, ar reikia patiems žaisti su matematinėm formulėm (nete jų yra)?Implied volatility jau įskaičiuotas į opciono kainą. Aš suprantu, kad žinant visus kitus parametrus ANNUAL DIVIDEND YIELD,STRIKE, PRICE,ANNUAL INTEREST RATING, DAYS UNTIL EXPIRATION, VOLATILITY (% per year)galima sužinoti, koks Implied volatility skaičiuojamas opciono kainoje.Šis parametras turi priklausomybę nuo aukščiau išvardintų. Taigi aš taip suprantu, kad istorinio volatility kitimas (jis kiekvieną kinta, nes skaičiuojamas nuo vakar iki vakar prieš metus) turi didelę įtaką skaičiuojant Implied volatility. Todėl įdomu ar istorinis volatility kiekvieną dieną pvz. TEO, OMXV skaičiuojamas savarankiškai, ar galima tai kažkur rasti, ar bent programelių gal yra.
O gal aš iš esmės neteisingai mąstau, todėl būsiu dėkingas už pastabas.
Dar klausimas dėl INTEREST RATING. Ar tai LIBOR, ar tai pvz. LHV išrašytų opcionų atveju kitokia palūkanų norma. Aš įsivaizduoju, kad tai palūkanų norma, kurią opcionų išrašytojai, turi mokėti už pinigus, kuriais padengiamas išrašytas opcionas. Gal tai LHV taikoma paskolos palūkanų norma ( 9 proc.)?
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

Dėkui fvmn už info. per_metus_ismoketu_dividendu_suma - tai tur būt dividendų suma vienai akcijai?
Taip

Tai pvz. TEO, jeigu išlaikys praeitų metų dividendų dydį 0,26 Lt vienai akcijai, tai DIVIDEND YIELD bus: 0,26 / 2,6 (2,6 iš akies, kas papraščiau skaičiuoti) * 100=10 - Mokesčiai 15 proc. Taigi TEO DIVIDEND YIELD bus 8,5 proc. ? Ar aš teisingai supratau?

Taip

O vidutinę kainą reikia patiems skaičiuoti, naudojant matematines formules, ar tą info jau paruoštą galima kažkur rasti? Taip pat manau, kad ta vidutinė kaina kiekvieną dieną keičiasi. Ar jinai skaičiuojama už praeitus metus ir įmama kaip konstanta viesiems sekančiams metams, tokius būdu DIVIDEND YIELD išlaikant pastovų visiems metams, ar kiekvieną dieną vidutinė kaina perskaičiuojama imant šiandieną kaip paskutinę metų dieną ? Tada DIVIDEND YIELD pastoviai kintantis.

Pagalvojau, kad vistik logiskiau butu imti einama akcijos kaina. Taigi pamirsk del tu vidurkiu. Sorry, kad suklaidinau.

Taip pat neaišku,o kaip su indekso OMXV DIVIDEND YIELD, nes kalkuliatoriai, skaičiuojant ir indeksų opcionus prašo šio rodiklio.

Rasyk 0

Dėl istorinio volatility maždaug aišku. Tik klausimas ar galima rasti kažkur šias reikšmes pvz TEO, OMXV, OMXT, ar reikia patiems žaisti su matematinėm formulėm (nete jų yra)?

Bijau, kad OMX akcijoms tokiu duomenu paruostu nerasi. Taciau tai galima apskaiciuoti turint istorinius akcij duomenis.

Implied volatility jau įskaičiuotas į opciono kainą. Aš suprantu, kad žinant visus kitus parametrus ANNUAL DIVIDEND YIELD,STRIKE, PRICE,ANNUAL INTEREST RATING, DAYS UNTIL EXPIRATION, VOLATILITY (% per year)galima sužinoti, koks Implied volatility skaičiuojamas opciono kainoje.Šis parametras turi priklausomybę nuo aukščiau išvardintų. Taigi aš taip suprantu, kad istorinio volatility kitimas (jis kiekvieną kinta, nes skaičiuojamas nuo vakar iki vakar prieš metus) turi didelę įtaką skaičiuojant Implied volatility. Todėl įdomu ar istorinis volatility kiekvieną dieną pvz. TEO, OMXV skaičiuojamas savarankiškai, ar galima tai kažkur rasti, ar bent programelių gal yra. O gal aš iš esmės neteisingai mąstau, todėl būsiu dėkingas už pastabas.

Viskas mazdaug teisingai, isskyrus tai, kad tu bandydamas apskaiciuoti volatiluma, ketini i formule statyti ta pati volatiluma (sviestas sviestuotas, liaudiskai kalbant). As praeitame poste bandziau isskirti 2 galimus volatilumo skaiciavimo variantus, taciau tu juos bandai suplakti i viena.. Taip nieko nesigaus

Dar klausimas dėl INTEREST RATING. Ar tai LIBOR, ar tai pvz. LHV išrašytų opcionų atveju kitokia palūkanų norma. Aš įsivaizduoju, kad tai palūkanų norma, kurią opcionų išrašytojai, turi mokėti už pinigus, kuriais padengiamas išrašytas opcionas. Gal tai LHV taikoma paskolos palūkanų norma ( 9 proc.)?

Jav akcijoms priimta naudoti FED interest rate arba ilgo periodo valstybiniu obligaciju palukanas. Del lietuvos negaliu tiksliai pasakyti. Manau, LIBOR neblogas pasirinkimas.
Denisas
Denisas
Rašyti privačią žinutę

1346 žinutės
( +140 / -62 )

Gal kas galit paaiskinti si reiskini?

AFSI - Amtrust Financial Services Inc NYSE

Opcionu bidai be jokios info ir priezasties pakilo dvigubai ir daugiau
Ypac tu kurie tinka long call (3-6 men.call)ir naked put (vieno menesio put)israsymui.

Volatility nepadidejo, akcijos kaina svyruoja 1-2%

Ar gali taip buti kad market makeriai valdantys pozicija ir zinodami kazkokia tai info patys pakele poziciju bid kainas?
Nes tiesiog ziauru kai opciono spreadas svyruoja nuo 100% iki 400%

cia galit pamatyti si reiskini
http://finance.yahoo.com/q/op?s=AFSI&m=2008-09
Ekonomikos magistras
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

Bid ir ask kainas market makeriai laisvai pasirenka patys (remdamiesi savo modeliais ir sistemomis).
Tokie netikslumai kartais gaunasi del sios priezasties:
Tarkim, kad paskutinis treidas tais opcionais ivyko pries kelias valandas (arba netgi pries pora dienu) uz kaina X. Per tas kelias valandas bid ir ask kaina zenkliai pasikeite, taciau treido nebuvo. Tokiu atveju, implied volatility skaiciavimui vis dar bus naudojama senoji opcionu kaina X ir atrodys, kad volatilumas nepasikeite. Visa problema yra tame, kad nemokami saltiniai paprastai skaiciuoja volatiluma nuo last kainos. Jei perskaiciuotum implied volatility pagal (bid_price+ask_price)/2 kaina, viskas turetu stoti savo vietas.
Ir siaip, mazai likvidus instrumentai daznai elgiasi pagal kazkokias niekam (na, gal isskyrus market makeri ) nezinomas taisykles, todel jiems taikyti "normalius" analizes metodus gali buti tuscias reikalas.
Denisas
Denisas
Rašyti privačią žinutę

1346 žinutės
( +140 / -62 )

Cia visi opcionai pakilo, jeigu butu vienas man klausimu nekiltu.
Tarkim vakar QFFFC.X svyravo 2,2 - 2,5 ribose, viskas lygtai ir normaliai. siandien akcijos kaina beveik nepakitus, volatility ta pati. Jokiu dideliu opcionu uzpirkimu nebuvo kurie bid keistu.
Bet stai daugumos opcionu spreadai patapo 100 - 400% t.y. pakilo bidai.

Toks vaizdas kad market makeriai uzdraude pirkti call opcionus. Ir shortinti put'us.
Turiu tik tokia versija kad laukiama geru naujienu kurios kels kaina, todel call'ai ir naked put'ai nepageidaujami

Jeigu paskaiciuociau (ask + bid)/2 tai gauciau netiksliai. jeigu vakar vidrkis butu 2,4 tai siandien beveik 4, nors nei akcijos kaina, nei volatility nepasikeite.
Ekonomikos magistras
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

Denisai, tu ne is to galo ziuri i implied volatility..
Tai nera kazkoks savarankiskas daiktas, kuris galetu pats savaime pakisti. Implied volatility yra paprasciausiai vienas is opcionu vertinimo rodikliu, kuris apskaiciuojamas is kito galo apvertus Black-Scholes formule.. Jei tu i ta formule istatysi last kaina, gausi volatiluma prie tos kainos. Jei istatyti kitokia kaina, gausi kitoki volatiluma. Tavo pasakymas "nei akcijos kaina, nei volatility nepasikeite" reiskia mazdaug tapati, kaip sakyti, kad "a+b=c" lygtyje gali pasikeisti c, nepakitus nei a, nei b...
Kita vertus, nepamirsk, kad opcionu "lygtyje" yra ir daugiau kintamuju apart akcijos bei opcionu kainu - dar yra palukanu norma ir dividendai. Teoriskai gali itakos tureti ir jie. Palukanu norma vakar lyg ir nekito.. O del dividendu galima paieskoti info - gal buvo kazkokiu reiksmingu pokyciu.
Nors as vistiek manau, kad tai tiesiog viena is anomaliju, kuriu ne taip jau retai pasitaiko mazai likvidziuose instrumentuose.

O jei jau esi toks tikras del market makerio elgesio priezasciu, gali laisvai tai isnaudoti tiesiog uzpirkdamas truputi akciju (nes pirkti opcionus prie tokio spredo yra kvaila siaip ar taip.. nebent butum 120% tikras del kilimo).
^la
Rašyti privačią žinutę

1936 žinutės
( +244 / -33 )

Gal tiesiog mėnesio pradžioje sumažėjęs likvidumas ir MM negali taip efektyviai valdyti išrašomų opcijų rizikos ?
Common sense is not very common
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

Tai kad ten likvidumas ir siaip beveik nulinis - kiek as ziurejau vos po kelis kontraktus per diena suprekiaujama ir tai ne kas diena.. Nelabai yra kur mazeti
Denisas
Denisas
Rašyti privačią žinutę

1346 žinutės
( +140 / -62 )

As padariau paparasciau pashortinau trumpalaiki put, tai ta pati kryptis kaip pirkti call.
Implied Volatility visa laika isiskaiciuoja is opciono. ji nepakito, as visa laika kitima vertinu lyginant implied volatiliti su historical. Cia tikrai nera tas atvejis kai volatility kalta. Ar tikite kad volatility taip pakletu kaina? Ir ar gali ji pakelti tik bid kainas???
Dividendus ziurejau jie mokami 12- 28 lygtai. Palukanu norma nesikeite. Taip kad daugiau kintamuju nezinau.

Tai tiesiog maket makeriu sukurta anomalija, arba laukiamos geros naujienos. Arba cia kaltas nelikvidumas...
Ekonomikos magistras
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

Nu tai aisku, kad market makeriu... Kas gi daugiau gali pakeisti bid/ask kainas??
Del volatilumo tu vistiek nesupratai, ka as sakau.. Na ir bala nemate
Denisas
Denisas
Rašyti privačią žinutę

1346 žinutės
( +140 / -62 )

o is kurios kainos isskaiciuoti is bid ar is ask kainos???
ir kodel option puslapiai to nepadare ir neparode padidejusio volatilumo?
Zinau kaip implied gaunama tai ne sis atvejis...
Ekonomikos magistras
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

As paprastai skaiciuoju du volatilumus - viena ask kainai, kita bid kainai. Tokiu budu galiu ivertinti ne tik volatilumo dydi, bet ir "volatilumo spreada". Taciau as tai darau siek tiek kitokio pobudzio uzdaviniams.
Siuo atveju manau, kad (bid+ask)/2 tiktu puikiai.
Opcionu puslapiai neatnaujino volatilumo reiksmes del to, kad jie dazniausiai naudoja last kainas, kurios yra visiskai neadekvacios, kai likvidumas toks mazas.
pushele
Rašyti privačią žinutę

1 žinutės

Sveiki,
gal kas žinote, kodėl nuo 2002 m. taip ženkliai (nuo 3103,4 mln. Lt 2001 m. iki 2,1 mln. Lt 2002 m.) sumažėjo pasirinkimo sandorių apyvarta ir panašiam lygyje išliko iki pat 2007 m.? Čia ko gero kažkaip susiję su 2002 m. lito susiejimu su euru fiksuotu kursu, bet kaip paaiškinti tiksliau, nlb žinau. Būčiau dėkinga už informaciją.
^la
Rašyti privačią žinutę

1936 žinutės
( +244 / -33 )

Manau reikėtų klausti: kodėl apyvarta buvo padidėjus prieš 2002 m. Į šį klausimą Jūs jau atsakėte: prieš pat LTL persiejimą nuo USD prie EUR įmonės ruošėsi šiam procesui ir atliko atitinkamas valiutų rizikos valdymo operacijas, kurios ir sąlygojo didesnę apyvartą, nei įprasta.

Dar viena netiesioginė priežastis, tai LB įgyvendinti pakeitimai atviros valiutų pozicijos skaičiavimo metodikoje. Iki tol komerciniai bankai galimai išnaudojo tam tikrą spragą šioje metodikoje ir tai taip pat galėjo sąlygoti didesnę pasirinkimo sandorių apyvartą.

Na ir žinoma nepatraukli išvestinių instrumentų kainodara Lietuvoje.
Common sense is not very common
Geo
Rašyti privačią žinutę

154 žinutės
( +20 / -13 )

Gal kas zinot, kur internete galima butu rast issamiau paaiskintus pagrindinius opcionu vertinimo modelius, kaip Binomial ir Black'Scholes, su pavyzdziais.
For every action there is a reaction. Newtons third law.
^la
Rašyti privačią žinutę

1936 žinutės
( +244 / -33 )

http://www.global-derivatives.com/options/black-scholes.php

http://www.global-derivatives.com/options/european-options.php#binomial
Common sense is not very common
Geo
Rašyti privačią žinutę

154 žinutės
( +20 / -13 )

Dekui uz linka, la, bet man kaip ne matematikui galetum paaiskint kaip apskaiciuot cumulative normal distribution?Ypac kaip ta riba istraukt butu galima, ir kaip tokia lygti reiktu kokiam excel'i parasyt?
For every action there is a reaction. Newtons third law.
^la
Rašyti privačią žinutę

1936 žinutės
( +244 / -33 )

Excel turi funkciją - NORMSDIST(z)
Common sense is not very common
timudzin
Rašyti privačią žinutę

7 žinutės

Sveiki
Parekomenduokit prašau brokeri, per kuri galima butu pirkti amerikos rinkos opcionus. Geriau lietuvos, nes su anglu sunkoka, tik lietuviu ir rusu. Bučiau visiems dekingas

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital