Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Kodel EUR uz terminuota moka didesnias palukanas nei uz LTL ?

mires
Rašyti privačią žinutę

51 žinutės
( +3 / -2 )

neseniai pastebejau shia idomia tendencija. ilga laika palukanos buvo vienodos...

cia lito rizika auga.. ar tik del infliacijos.. kuri LTL yra didesne nei EUR.
Toks vartotojas neegzistuoja
turbut ne tik del infliacijos..
mires
Rašyti privačią žinutę

51 žinutės
( +3 / -2 )

Oops. atvirksciai parashiau. uz litus moka daugiau. O jei ne tik del infliacijos... tai del ko dar ? LB euro spaudimo nebeatlaiko (aka litas bus devalvuotas) ?
EUR
Rašyti privačią žinutę

141 žinutės
( +6 / -4 )

pvz. bankai euru turi pakankamas atsargas, todel labiau skatina indelius litais..
Arana
Arana
Rašyti privačią žinutę

36 žinutės
( +4 / -2 )

siaip yra eurozona ir Lt "zona" - teoriskai abi valiutos susietos ir palukanos turi buti vienodos, bet realiai gaunasi, kad Lt rizikingesnis, musu saliai gi ir skolinimosi reitinga sumazino. Eurus bet kur isleisti galima, Lt maziau likvidus - musu saleles ribose
Ne viskas auksas, kas auksu žiba...
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Tagi infliacija euro zonoje yra 1,9 proc., o pas mus kažkur 4,5 proc.
ramunas hgd
ramunas hgd
Rašyti privačią žinutę

25 žinutės

AHA o 8.5% pripazintu uz 2007 01-06 nenorit?
ramunas hgd
ramunas hgd
Rašyti privačią žinutę

25 žinutės

Oops. atvirksciai parashiau. uz litus moka daugiau. O jei ne tik del infliacijos... tai del ko dar ? LB euro spaudimo nebeatlaiko (aka litas bus devalvuotas) ?
Nea,tik pakoreguotas.
Esoteric
Esoteric
Rašyti privačią žinutę

38 žinutės
( +9 / -2 )

Aš manau, kad tai dėl to, kad dauguma mūsų bankų pinigų gauna ne iš gyventojų indėlių, o iš patronuojančių bankų, ir beje gauna eurais. Taip išeina, kad eurų jie gauna daugiau, nei litų. O paskolas daugiausia suteikiamos litais. Bankams norint suteikti paskolą reikia keisti eurus į litus, atsiranda keitimo kaštai. Todėl mano nuomone ir yra palūkanų norma litais didesnė.
Kas nori ką nors padaryti - randa priemonių, o kas nenori - priežasčių.
paspausk
Rašyti privačią žinutę

1559 žinutės
( +205 / -215 )

Jus diskutuojate apie EUR ir LT terminuotus, todel kyla klausimas, ar laikote EUR terminuotus, ar juos bandete kada issigryninti? Papildomos operacijos, papildomai kainuoja, todel gali buti, kad niekas nenori tureti visokiu valiutu konvertavimo operaciju ir papildomu islaidu, zmones maziau laiko eurais. Bankams truksta euru, iesko budu pritraukti.
kas nerizikuoja, tas negeria konjako
Chiortas
Rašyti privačią žinutę

136 žinutės
( +1 )

EUR ir LTL palunkanu skirtumas buvo ir bus visada... Kol turesim LTL

Is principo teik indeliu tiek palukanu normos rinkos kainas nustato VILIBID ir VILIBOR t.y. uz kiek bankai skolinasi ir uz kiek sutinka skolinti litais.

EUR LIBOR arba EUR LIBID atitinkamai apsprendzia palukanu normas eurais. Kas savaime suprantama yra visai kita rinka.

Bankai remiantis teises aktais, turi laikytis likvidumo reikalavimu ir atsargas valiuta gali palaikyti tik iki tam tikro lygio. T.y. lesu kiekis kaip ir yra ribotas siekiant islaikyti subalansuoti ekonomika. Todel siai dienai ir yra skatinami gyventoju indeliai litaisatisfied
Memento mori
{SS}
Rašyti privačią žinutę

63 žinutės
( +28 / -5 )

to chiortas:

tai kodel tavo nuomone, pries "euro ivedima" litu ir euru palukanos buvo is esmes identiskos? Kodel 1 nakties indelio VILIBOR nuo EURIBOR siuo metu skiriasi 0,45%, o metu trukmes skirtumas jau 1,03%?
anksciau valiutos devalvavimo rizika buvo minimali, todel paprasciausiai buvo galima skolintis uz Eurus ir konvertuoti i LTL, kuriuos paskolinti paskolu gavejams su nezymiais operacijos kastais. taciau butent del valiutu rizikos padaryti palukanu normu apsikeitimo sandori tapo zymiai brangiau
elastingas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( +7 / -1 )

Butent! Kodel tada dar pries puse metu VILIBOR ir LIBOR buvo vienodi?

Tuo tarpu mazdaug nuo balandzio men. VILIBOR eme kilti sparciau nei LIBOR EUR. Paprasciausiai padidejo Lietuvos skolinimosi rizikos priedas euro zonos atzvilgiu. Tas ivyko del:

1. gandu apie lito devalvacija, kuriuos savo ruoztu sukele neramumai Latvijos finansų rinkoje ir spaudimas devalvuoti lata. Is tikro, toks gandu persimetimas nera ekonomiskai pagristas, kadangi Lietuvos ekonomikos bei finansu rinkos padetis yra kur kas geresne nei Latvijos. Taip pat nematome ekonominio pagrindo lito devalvacijai (nera poreikio devalvuojant lita skatinti salies eksportuotojus, nes eksportas ir taip dideja sparciai; valstybes skola uzsieniui nera didele, o LB kol kas kritiniais momentais gerai irodė savo patikimum). Taciau gandai yra gandai, ir savo darba atlieka. Visos rinkos mastu matyti, jog lietuviai, ibauginti nors ir nelogisku gandu, eme aktyviau skolintis litais nei eurais; bankams kyla naturalus noras tureti mazesne trumpaja pozicija eurais ir daugiau kredito istekliu gauti taip pat litais, todel kredito istaigos atitinkamai siulo didesnes palukanas uz indelius litais. Pagrindine VILIBOR atitrukimo nuo LIBOR eurais priezastis - Lietuvoje kilusios baimes del Latvijos situacijos.

2. netiesiogiai - del euro neįvedimo. Kol Lietuvos ir uzsienio ukio subjektai lauke euro ivedimo 2007 m. sausio 1 d., skirtumo tarp tarpbankiniu palukanu normu Lietuvoje ir euro zonoje beveik nebuvo. Daugelis salies ukio subjektu tikejosi, kad euras bus įvestas 2007 m. pradzioje, todel abi valiutos buvo traktuojamos beveik identiskai. Europos Komisijai ir ECB priemus neigiama sprendima del euro ivedimo Lietuvoje nuo 2007 m. ir tvyrant tam tikram neapibreztumui del bendrosios ES valiutos ivedimo datos, abieju valiutu palukanu tendencijos pastaruoju metu vel issiskyre.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital