Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Mintys apie ateitį

Kaunas
Rašyti privačią žinutę

729 žinutės
( +13 / -2 )

Jei galvojate , kad verslo tikslas "tik" pinigai tai paskaitykite James C. Collins " Taip kuriama amziams", apmastymams..
Darka01
Rašyti privačią žinutę

1 žinutės

Jeigu jau imone dirba tai dar galima naudotis OVERDRAFTU, kurio dydis priklauso nuo apyvartos.
resident
resident
Rašyti privačią žinutę

268 žinutės
( +2 / -3 )

Dirbu tokioje srityje, kur nuolat susiduriu su naujomis verslo idėjomis ir finansavimo joms pritraukimu, todėl turiu šiek tiek patirties. Kalbant apie naujus UAB'us, pirmiausia atmeskim visus trumplaikio skolinimosi instrumentus (faktoringus, overdraftus ir pan.). Naujai įmonei apyvartinėms lėšoms niekas neskolina (nebent turit gerus garantus pvz. NT).

Taigi pirmiausia dėl pačių idėjų - jei jums ji atrodo gera, tai dar nereiškia, kad taip ir yra. Daugelis daro klaidą, manydami kad idėja yra gera, nes Lietuvoj to nėra, o kitur (pvz. Anglijoj) tai labai populiaru. Lietuviai iš principo yra konsevatyvūs, ir įvairioms naujovėms įdiegti (suformuoti paklausą) reikia namažai lėšų, kurių didžiąją dalį tenka skirti marketingui, kuris beje labai dažnai nepasiteisina. Jei turit idėją, pirmiausiai pabandykit simuliuot jūsų produkto pardavimą, jei atsiras susidomėjusių - pasirašykit ketinimo protokolus, tai yra gana svarus idėjos pagrindimas prašant kredito. Tą siūlau daryt dar nemetus pagrindinio darbo .

Dėl pradinių lėšų. Standartinis finansvimo modelis yra nemažiau 20proc. nuosavų lėšų ir ne daugiau kaip 80proc. skolintų. Tą 80proc. reikia garantuoti t.y. turėt priimtinus užsatus, tai gali būti NT, INVEGA garantija (jei veikla remtina), lizingo atveju perkamas kitas ilgalaikis materialus turtas. Taip pat gali laiduoti kiti fiziniai ir juridiniai asmenys.

Jeigu neturit tų reikalingų 20proc. (ir negalit jų pasiskolinti), arba neturit reikiamų garantų, Verslo idėją reiktų atidėti,kol juos sukaupsit, arba kaip jau buvo minėta išskaidyti. Paprasčiausias variantas yra steigti įmonę, kuri teiktų paslaugas paremtas žmogaus (jūsų) darbu ir kažkiek susijusias su pagrindine verslo idėja - tam nereikia didelių investicijų (užtenka mobilaus telefono, vizitinių kortelių, įrankių paslaugai atlikti ir naglumo pardavinėjant ).

Yra dar vienas kelias - rizikos kapitalo fondai, kurie investuoja į jūsų verslo idėją, o jūs įgaunate galimybę verslą per tam tikrą laikotarpį išsipirkti iš anksto sutartomis sąlygomis. Lietuvoje šis modelis dar nėra populiarus todėl ir tokių fondų yra labai mažai (bet yra).

Be abejo yra įvairių išimčių ir niuansų, nes kiekvienas verslas yra gana individualus, kaip ir jį valdantis verslininkas.
there is time to go long, time to go short, and time to go fishing
Valdas
Rašyti privačią žinutę

427 žinutės
( +4 / -22 )

Baisiai idomu apie rizikos fondus.
aisha
Rašyti privačią žinutę

9 žinutės

Apie jau veikiancius rizikos kapitalo fondu sLietuvoje galima rasti kazkiek info http://www.svv.lt/index.php/lt/29752/#1

Taciau kiek teko dometis, Lietuvoja veikianciu rizikos kapitalo imoniu finansuojami projektai yra labai dideles apimties (3-5 mln.), o finansuojamus projektus galima suskaiciuoti ant ranku pirstu.

Taciau situacija artimiausiu metu turetu keistis.
Artimiausiomis savaitėmis Vyriausybę pasieks rizikos kapitalų fondų steigimą įteisinantys įstatymų projektai. Nes dali strukturiniu fondu lesu ketinama panaudoti "valstybinio" rizikos kapitalo fondo steigimui.Jis bus
pagrįstas bendruoju finansavimu, kai konkrečiam įmonės investiciniam projektui dalį lėšų suteikia privatus rizikos kapitalo fondas, o kitą dalį - UAB "INVEGA", pamineta resident. Sis fondas planuoja remti mazas, inovatyvias imones.
anankez
anankez
Rašyti privačią žinutę

149 žinutės

O apie struktūrinius fondus gal kas plačiau?
Kažkur mačiau, kažkur girdėjau...
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

va toks :
parduodi savo busta... del idejos verta pabandyti.


Čia tinka jei nesi vedęs ir neturi vaikų. Niekada sau negaliu leisti rizikuoti vaikų stogu virš galvos. Daug kam tai absurdas, bet aš paaiškinsiu kodėl:
1. Kaip galiu vykdyti projektą, jei aš kiekvieną rytą atsikelsiu su kaltės jausmu ir galvosiu, jei šios sutarties nebus, nuplauks butas. Vaikai gatvėje ir panašiai.
2. Atskiriu veiklą nuo šeimos, kitaip darbas ir šeima taps viena. Kuri moteris mylės tik savo vyro nuotrauką ir vyro amžinus kliedesius apie pinigų atsiradimą. Aš jau per tai esu praėjęs. Tik po pusės metų pamačiau, kad dukra vaikšto, nors gyvenome po vienu stogu. Išeinu šeima miega, grįštu jie miega. Šeštadienis ir sekmadienis po 20 valandų darbe, neskaitant darbo dienų...
3. Kaltės jausmas praradus butą, bus milžiniškas ir nemanau, kad su kitu projektu mėginsi kažką panašaus. Tokiu būdu prarandi galimybę pataikyti ir pasiekti kažko daugiau, nei amžiną gyvenimą nuo algos iki algos.

Bet čia tik mano subjektyvi nuomonė.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Jeigu jau imone dirba tai dar galima naudotis OVERDRAFTU, kurio dydis priklauso nuo apyvartos.
Overdraftas tai tik optinė apgaulė. Praktikoje, tai šiaudas skęstant. Kodėl, todėl, kad jis be galo trumpas ir nieko nesprendžia. Jis kovoja su tavo verslą kamuojančiais simtomais, o ne su priežastimis. Trečia, tu pakabintas prieš banką, pats to net nesuvokdamas.

Paaiškinsiu plačiau.Overdraftai, kaip toks bankinis produktas man buvo pasiūlytas ir aš jį nurijau dar 1998 metais. Liuks - įkeisti nieko nereikia, gali vienu mostu atsiskaityti, o paskui visas įplaukas nukreipti jo užgesinimui. Lengva, bet...
Negalvojau, kaip spręsti priežastis dėl ko trūksta grynųjų pinigų įmonėje. Nes jų trūksta dėl:
- per didelių atsargų,
- debitorių vėlavimo mokėti (pirkėjai, valstybė PVM ir t.t.),
- kvailai sudarytos sutartys su kreditoriais (tiekėjai, bankai ir t.t.),
- uždirbamas pelnas keliaudavo į ilgalaikį turtą,
- nuostolis prarydavo apyvartines,
- neskirimas įmonėje pelno ir kaštų centrų,
- statyti verslą tik skolintais už palūkanas pinigais, kai tavo konkurentai, ten taupo ir uždirba.

Esu dabar daugiau pesimistas, nei optimistas bankų produktais, kaip overdraftas ir panašiai. Nes bankai yra pelno siekiančios organizacijos, kurios siekia iš tavo klaidų uždirbti pinigus. Kuo daugiau jų darai, tuo labiau jie uždirba. Kai tai suvokiau, bankas man tapo dalininkas ir su juo kartu uždirbame pinigus, bet nefinansuojame įmonės klaidų.

Jei bus įdomu, galėsiu pasakyti kaip aš sprendžiau čia išvardintas dažniausiai mano darytas klaidas.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

O apie struktūrinius fondus gal kas plačiau?
Aš asmeniškai pažįstu keletos rizikos fondų vadovus ir šiaip kitų rizikos fondų (JAV, Švedijos ir t.t.), kurie vykdo čia projektus arba buvo atvykę čia apsidairyti (teko vieno tokio fondo vadovui gelbėti porshą, kurį jo vaikai atvarė į Lietuvą be jokių popierių ir pagal mūsų valstybės įstatymus, vos ši mašina netapo valstybės nuosavybė, ir spelbergas buvo parodęs savo filmuose apie tai, jei nebūčiau tada atradęs būdo, kaip tai ištraukti...)
Man yra tekę su jais susitikti ir nagrinėti projektus. Aš jų atsiklausiu asmeniškai ar galiu skelbti informaciją apie juos viešai ir pašnekinsiu, kad šie padarytų savo fondų pristatymus čia ir tada mėginsiu šnekėtis su www.spekuliantai.lt atstovais, kad šie visą informaciją padarytų viešą ir panašiai.
Manau man kelių mėnesių turėtų užtekti tam padaryti.

Ir dar, aš sąmoningai čia rašau po labai nedaug informacijos, tam, kad nebūtų čia tik siaipzvejo užrašai. Aš noriu, kad žmonės kurie yra pasiekę tiek versle, tiek ir klaidose (aš jų pridaręs begales), dalintusi informaciją, nes išmintis, kuri yra sukaupta mūsų galvose turi būti perduodama...
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
Gruodis
Rašyti privačią žinutę

499 žinutės
( +366 / -303 )

Smagu skaityti tokias mintis (apie nora dalintis zinipmis ir patirtimi).
Meškinas su šortais...Bulius su stringais...Žmogus su Sėkme:)...Gyvenimas su Laime:)...Amžinybė su Dievu.
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

to senis
Tik nuo 5000 lt ir tiek mandrų etatų?
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

to senis
Nevisai taip mane supratai.Kad pradedi nuo nedidelės sumos (tiksliau ryžtiesi pradėti) - tai sveikintina.Tik su etatų skaičiumi reikia atsargiai.Jie kainuoja.Kiekvienas etatas turi uždirbti realius pinigus.Iš patirties žinau,kad kiek bedidink etatų skaičių,visi vistiek atrodys dirbantys ir užsiėmę.Kartais tą patį darbą gali atlikti mažesnis kiekis žmonių,atitinkamai jo pajamos didesnės.O dar jei kiekvieno funkcijas apibrėši nuo iki.Tada jau viskas (turiu omenyje nedidelio biudžeto organizaciją) - man tas priklauso,tas ne...
Tavo situacijoje,kiek suprantu,yra ne etatai,o dalininkai.Vėl gi,gerai reikia pagalvoti,kurio pinigus(kartu su juo pačiu) priimti,kurio - ne.Po to atsikratyti būna sunku.Čia gerai pasvarstyk.Pinigus paskolos formoje paėmei,grąžinai - ir tvarka.O pinigai su priekaba gali tapti labai "brangūs".
v-premium
Rašyti privačią žinutę

13 žinutės

Labai teisingai, Nataraj pastebejo, kad is savu pinigu turtingas nebusi. Nera taisykles, kiek skolintos lesos turi sudaryti kapitalo, bet manau, kad sekmingame versle ~50 proc. Mane labai erzina, kad to nera mano darbovieteje. Siuo metu man atrodo, kad zymiai svarbiau zmogiskasis kapitalas, ypac partneriai, nei pradinis kapitalas. Bet taip atrodo is dabartiniu poziciju.
Del pradinio kapitalo - be abejo, geriausia sutaupyti. Arba rasti investuotoja. Jei esi kazkokios srities specialistas ir turi geras idejas, investuotojo radimas yra ne toks jau sudetingas dalykas. Galu gale, tikrai siame forume yra daug zmoniu, galinciu tai padaryti.
to senis: geriausia, kad pirmos keturios pozicijos butum tu.
is tiesu zmogui reikia labai nedaug, visa kita tik noras pasirodyti..
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Tik su etatų skaičiumi reikia atsargiai.Jie kainuoja.Kiekvienas etatas turi uždirbti realius pinigus.Iš patirties žinau,kad kiek bedidink etatų skaičių,visi vistiek atrodys dirbantys ir užsiėmę.
Realiai yra tiksliai taip, kaip sako Agata. Kažkaip galvoji, o kas tą darbą padarys, jei jį atleisi ir panašiai.
Buvau prieš kelis metus vienoj konferencijoje ir man labai patiko Philips Morris atstovo pasakytas terminas apie darbuotojus (atsiprašau jų, kad neatkartosiu tiksliai, o pasakysiu esmę), kad ši kompanija nesiekia, kad jų darbuotojai būtų lojalūs, o jie siekia, kad šie darbuotojai, keistusi pagal įmonės poreikius.
Kiekvienais metais stengiuosi padaryti du darbus - pirma radikaliai peržiūrėti visas įmonės išlaidas (įmonės visada apauga išlaidomis, prie kurių priprantama) ir peržiūri darbuotojų kiekį (visada atrandi, kad trys darbuotojai dirba pusantro darbuotojo darbą). Išlaidas mažinu, darbuotojams arba pridedu darbo arba sumažinu darbo vietas. Sumažinti arba pridėti darbuotojams tai jau aukštasis pilotažas, bet čia jau kiekvieno savininko ar vadovo darbas...
Su išlaidomis paprasčiau, dažniausiai užtenka patikrinti tų paslaugų naudą ir pamatai, tai kas išnykus nepadarys žalos, arba randi, kad rinkoje tai kainuoja tiek pat arba mažiau, tai tokį padalinį iškarto ir panaikini. Pvz. transporto padalinys suskaičiavus parodė, kad jo netekus mano išlaidos nelabai sumažėjo, bet aš išlošiau kaip vadovas laiko, nespręsdamas kur mašinas remontuoti, kuro apskaitos, vairuotojų problemų ir t.t.

Čia svarbu suvokti kas pats tave pelno centras, o kas pas tave išlaidų centras.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Komandos pagrindiniai nariai manau turėtų būti:
...
5) Geras buchalteris.
Ar aš mąstau teisingai.
Buhalteris įmonėje visai nereikalingas. Buhalterio darbas rinkoje kainuoja centus. Įmonėje reikia finansininko, o buhalterinį darbą gali atlikti bet kuri tokias paslaugas teikianti įmonė. Pats samdau Latvijoje buhalterinę įmonę, kuri apskaito Latvijoje milijoninę apyvartą. Šiaip Latvių įmonėje dirbu aš (2 valandos per mėnesį) ir buhalterinė įmonė (už 150latų per mėnesį). Kaštai praktiškai santimai vienam latui apyvartos gauti. Darbas - prekių baldų tiekimas į beveik šimtą baldų parduotuvių. Per mėnesį iki 100 vnt sąskaitų (PPR'ų).

Man rūpi uždirbti, o ne dirbti.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
EX
Rašyti privačią žinutę

101 žinutės
( +1 )

Negalvojau, kaip spręsti priežastis dėl ko trūksta grynųjų pinigų įmonėje...
...Kai tai suvokiau, bankas man tapo dalininkas ir su juo kartu uždirbame pinigus, bet nefinansuojame įmonės klaidų.
Jei bus įdomu, galėsiu pasakyti kaip aš sprendžiau čia išvardintas dažniausiai mano darytas klaidas.
Labai idomu. Ir as dar vis susiduriu su analogiskom problemom. Manau, kad kad daug ka esu issprendes, bet ne maximaliai. Tad pasikeiskime patirtim.
Valdas
Rašyti privačią žinutę

427 žinutės
( +4 / -22 )

...
5) Geras buchalteris.
Ar aš mąstau teisingai.

Buhalteris įmonėje visai nereikalingas. Buhalterio darbas rinkoje kainuoja centus.

arba as senamadiskas, arba ...

saskaitininkas:
tas kuris valdo "kalkuliatoriu".

ir buhalteris:
Mano buhalteris - atranda "skyles".
Valdas
Rašyti privačią žinutę

427 žinutės
( +4 / -22 )

reiketu prideti,
mano "skrajojima debesyse" mano buhalteris nuleidzia "ant zemes".
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

va toks :
del parduoto busto;
nesekmes atveju toliau sau nuomokis

Ne vien žmona uždės karantiną.Čia mažiausiai bėdos.
O pasitikėjimas savimi?Pats savo viduje pasijusi menkas.Tai svarbiausia.Tapsi višta pakirptais sparnais.Tai baisiau,negu pinigus prarasti.Net ekonomikoje žmogiškasis faktorius yra svarbus.
Nesėkmės atveju lieki savo kieme,išeini į sodą,pasižvalgai-gėlytės žydi,paukščiukai čiulba...Ne toks jau ir blogas tas gyvenimas.(tiesa,jau snieguolės pražydo.Nebūt reikėję katinui smėlio pakeisti,nebūčiau pastebėjusi...
O būstas parduotas-stovi ant šaligatvio,matai už langų kažkas kiaušinienę kepa...Užvaldo neviltis.
Valdas
Rašyti privačią žinutę

427 žinutės
( +4 / -22 )

va toks :
del parduoto busto;
nesekmes atveju toliau sau nuomokis
Ne vien žmona uždės karantiną.Čia mažiausiai bėdos.
O pasitikėjimas savimi?Pats savo viduje pasijusi menkas.Tai svarbiausia.Tapsi višta pakirptais sparnais.Tai baisiau,negu pinigus prarasti.Net ekonomikoje žmogiškasis faktorius yra svarbus.
Nesėkmės atveju lieki savo kieme,išeini į sodą,pasižvalgai-gėlytės žydi,paukščiukai čiulba...Ne toks jau ir blogas tas gyvenimas.(tiesa,jau snieguolės pražydo.Nebūt reikėję katinui smėlio pakeisti,nebūčiau pastebėjusi...
O būstas parduotas-stovi ant šaligatvio,matai už langų kažkas kiaušinienę kepa...Užvaldo neviltis.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital