Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Latvijos lato devalvacija

minri
Rašyti privačią žinutę

136 žinutės
( +22 / -3 )

Hm. Jei jau JAV, vienas pagrindinių MSN Money, apžvalgininkas kaip pirmąjį pavyzdį pateikia "tiny Latvia" tai ko gero iš tikrųjų ten problemos nėra mažos?
http://articles.moneycentral.msn.com/Investing/JubaksJournal/DrowningInCheapMoney.aspx?page=2

Žinoma jis greičiausiai neįskaičiuoja emigrantų iš Airijų parsiunčiamų pinigų.
kimm
Rašyti privačią žinutę

93 žinutės

Watch S&P, Danske Bank, now Fitch jawboning
Ledine
----------
That who does not live.... in Latvia (Lithuania).... always better to know ...as should be -)))))))))))))))
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Latvijos latas smenga toliau. Sekanti stotelė 4,71 lt už latą. Ar tai jiems padės?
Neramina tai, kad pradeda strigti atsiskaitymai tarp verslo įmonių. Suprantu, kad juos grežia bankai už eurinias paskolas, bet man nuo to lengviau nėra.

Kaip manai Ledinė ar 4,71Lt už 1Ls šių metų dugnas?
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
Ledine
Ledine
Rašyti privačią žinutę

393 žinutės
( +3 )

Kol kas gynyba vyksta prie +-1% nuo centrinio kurso LVL 0.702804/EUR (čia latviai patys pasirinkę šitą intervalą). Litais būtų 3,4528/0,7028 = LTL4,912892/LVL.

Anos savaitės gale pralaužus ribą -1% pradėta intervencija – Centrinis metė į rinką eurus, daugiau nei 60 m. Teoriškai turėtų prilaikyt latą tokie žingsniai – kol kas mažai rezultato. Litais būtų 4,864249 - 4,962517 litų už latą ribos. Kol kas oficialiai 4,8665 litų oficialiai duoda mūsiškiai (19-03). Patys matot situaciją. Stebėkit toliau strateginius mūšius prie apatinės ribos. Jūsų žadamas LTL4,71/LVL tolygus ~ -4,2%. Tai nebūtinai paskutinė stotelė tarp -1% ir -15% - vien psichologiškai vertinant. Žiūrėsim , kaip toliau CB seksis – jei pradės išmetinėt daugiau, bet kursas nejudės ten, kur turėtų, ir pradės eit tolyn nuo -1%, jau galima bus galvot ir apie riziką vedančią prie -15% ribos, įsipareigojimo ECB.

Šiandien jų CB vadas Rimsevicas kalbėjo – sakė nepanikuot, nes ekonomika lėtės, tad infliacija mažės ir visi deficitai pranyks, ir gyvensim gražiai ir laimingai, bet..
Moody‘s reportas šiandien vėl akcentavo, kad Latvijos padėtis blogiausia tarp visų mūsų naujokių: kredito rinkos burbulas (60% augimas pernai), einamosios sąskaitos deficitas ( 22% nuo BVP), etc etc...visi „laurai“, žodžiu.

Taigi jei toliau latui reikės dirbtinio pastiprinimo ir jos toliau smuks– galim kalbėt apie liaudies nepasitikėjimą šalies monetarinės valdžios galva. Su tokiu, tolesnės kalbos - kad ir pati Freiberg‘a kalbėtų – nepadės. Pasitikėjimas l. ir l. svarbus. Dabar žodžiais daug stabilumo laimima. O be žodžių daugiau stabilumo ir nėr kuo remt, fundamentaliai

Blogiausia yra tai, kad prognozuoti pokyčius sunku, nes jie gali gan staigiai įvykti. Esmė ta, kad tie nepritekliai (importo versus eksporto) finansuojami ne stabilių ir ilgalaikių tiesioginių užsienio investicijų, kaip kad kai kur (kad ir Slovakijoje ar Rumunijoje ), bet daugiausiai iš didžiųjų Europos bankų paskolų+komercinių paskolų+trumpalaikių portfelinių investicijų , o toks finansavimas gali grečiau „užsiraukti“. Nors , tiesa, latvių CB vadas šiandien kalbėjo, kad tie didieji neišsižadės įsipareigojimų. Pažiūrėsim Kai prisvils reikalas, kiekvienas, manau, norės išsitraukti max pelno ar bent min nuostolio – juk komercija, ne altruistiška centrinė bankininkystė. O ir su tom prekybos paskolom - patys suprantat , verslininkas esat. Jei rizika, kad užsienio pirkėjas grąžins skolą nuvertėjusia valiuta ar visai negrąžins – menkas biznis, tad nesinori ir kredituot. Drausti riziką ? O ką čia pridrausi, jei padėtis net dėl artimiausios ateities neaiški. Nors velnžin kaip ten yra, gal ir kitų schemų apsaugos yra – čia jau verslininkai tegu komentuoja. Bet vis tiek manau, kad tokie netikrumai smagiai kiša pagalius į cross-border finansavimą, o tai ir valiutos ramstį.

Be to, šiandien kaip tik pasirodė mokėjimų balanso statistika latvių – na, sausį portfelinių investicijų balansas po keturių mėn. Pliuso išėjo į minus 10 milijonų latais ir dar -2 milijonai išvestiniais instrumentais – santykinai daugiau išplaukė iš latų kišenės į užsienį nei iš ten namo. Na, bet per daug sureikšminti neverta kol kas – dar ne tendencija ir šeip ne esminiai srautai. Bet vis tiek juokinga. Čia turbūt latvių spekuliantai dirba - tuo tarpu čia forume kalba, kad reik mums į Latviją pinigus mest – atsigaus latas. O patys?

Žodžiu, žiūrim, stebim toliau kapitalo srautus, nes tik jie visagaliai gali palaikyti latviukus su jų disbalansais nepatiriant esminio valiutos nuvertėjimo.
Ledine
Ledine
Rašyti privačią žinutę

393 žinutės
( +3 )

PS. beje pradėjau ir įstatyminę dalį paskaitinėt, kad jau vis ta tema aktuali lieka. Pasirodo, ERM-II teisės nuostatuose sakoma, kad jei vietos Centrinis bankas ryšis delvaltuot - euras nebus įsivestas 2 metai po to. BET. Jeigu kyla grėsmė šalies konkurencingumui ar makroekonomikai - valiuta eina į antrą planą, gelbėjama ekonomika. Faktiškai tai reiškia, kad valiutos kurso keitimas vardan ekonomikos stabilumo yra numatytas.
Nors asmeniškai manau, kad devalvacija ne išeitis net ir ekonomikai - ypač dar "besivystančiai". Galų gale - naftos, kitų žaliavų doleriukais gi neatsisakysi iš užsienio. Tai infliacija turbūt per stogą išlėktų devalvavus valiutą.. o juk su infliacija dabar kova ir vykstanti.
bukanierius
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +60 / -45 )

2 ledine
tai kaip suprasti ta ju istatymine baze - CB gali paskelbti kad iskilo pavojus stabilumui ir makroekonomikai ir devalvuoti?
Tai kartais nebus politinis lygmuo? Dabar esanti vyriausybe bent man nepanasi i tokia kuri galetu priimti toki sprendima, nes viesas pareiskimas kad makroekonomika kliba negalimas taigi gali nebent apeliuoti i konkurencingumo mazejima bei sieki sumazinti deficita. Kazka daryti vis tiek tures: didinti baku rezervus - ir taip dideli; palukanos banku nemazos JAU. Is kur jie traukia pinigus tada?
goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

Ledine
Nors asmeniškai manau, kad devalvacija ne išeitis net ir ekonomikai - ypač dar "besivystančiai"... Tai infliacija turbūt per stogą išlėktų devalvavus valiutą..


Ledine, uzmesk kada aki i kitu mikroskopiniu valstybiu istorija, pvz. Islandijos, N. Zelandijos, kokio Izraelio.
IMHO, ten infliacija, besizaidziant su valiutomis, akurat kaip tu sakai "islekia per stoga", nepaisant CB nenuilstamai deklaruojamu tikslu - valdyti infliacija

IMHO IMHO, tos vietines valiutos didele dalimi beliko vidiniu grupuociu pasipelnymo instrumentu, nes kaip tu sakai - tos valstybeles yra globalios prekybos dalis ir prekiauja, aisku, ne savo "tugrikais"
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

O kaip manot, jeigu pareis Latvijai, kaip tai gali atsiliepti Lietuvai?
Pvz. aš vis dar su šypsena prisimenu garsiąją Vagnoriaus frazę: "Rusijos krizė mūsų nepalies".) Latvija ne Rusija, bet...
Ledine
Ledine
Rašyti privačią žinutę

393 žinutės
( +3 )

2bukanierius, butent - politika. Istatymai nenumato , kad salis privalo paskelbti pavoju, butu nelogiska net bet galioja "nematomas" susitarimas visu "atsakingu ir itakingu" asmenu savo pasisakymais ginti valiuta tol, kol. O ERM reglamentuose tik aptakiai nusakoma, kad kilus disbalansui, negalima atmesti valiutos perfiksavimo, jei ta valiuta neatspindinti ekonomines padeties. Jokiu konkreciu aiskinimu nera, tad salis pati sprendzia savo prioritetus.

Kastu-naudos analize Latvijos atveju, manau, tikrai nerodo, kad devalvacija pades pasiekt norimu tikslu. Anaiptol - tik perkamoji galia sumazes, atlyginimai dides, infliacija spaus, latviai emigruos "laimes ieskot" svetur.. gal net pas mus o kam mums jie ant galvos?

2goga, "tos vietines valiutos didele dalimi beliko vidiniu grupuociu pasipelnymo instrumentu" -- karti tiesa, tik ne visi dar ta suvokia, arba bent apsimeta su avineliu zvilgsniais

2trusikai, point! Latvijos bankai tikrai nepasizymejo pavyzdingumo pastaruoju metu , ar tik ne rusu mafijos pinigeliai per ten filtruojami? galima speliot. bet kokiu atveju--> abejones del bankines sistemos skaidrumo yra puiki terpe ir taip jau 'puikioje' ekonominio nesubalansuotumo terpeje visokioms spekuliacijoms, atakoms ir radikalesnems pasekmems. Kaip ir Azijos krizes metais - kai nera stabilumo savo bankineje sistemoje - kad ir kokios priezastys, tai pinigu srautus tampo uzsienio bankai, o kai reikalas prinoksta - traukiasi, ir vidaus finansu sistema byra. Kaip kraujotakos sistemoj - ner arteriju/venu (banku sistemos), nefunkcionuos ir pats mechanizmas (finansai).

2gmt, jei Latvija devalvuosis, tai mums tikrai nepageres - na gal tik kai kam, pvz. importuotojams kokiu latviu produktu ar zaliavos - pvz., pieno. Na dar neblogai but kokia skola bustui pasiemus ten
O seip eksportas i Latvija bus apkarpytas - kencia musu imones.
Blogai ir tiems, kas konkuruoja su latviais eksporte i trecias salis ir EU. Litas atrodys dar labiau pervertintas Baltic regiono kontekste - kai visi gales apsipirkti Latvijoje, musu EX apskritai mazes - prekybos deficitas dides, dides... kol galop ir mums reikes savo uzsienio rezervus panaudot. Kol kas turim, lito padengimas 1.3 uzsienio valiuta pakenciamas - bet tikrai ne tas lygis, del kurio galima butu uzmigt ziemos miegu.

Taigi nelinkim latviams jokiu problemu, - jei ne is brolisku, tai bent jau is savanaudisku tikslu
inf
inf
Rašyti privačią žinutę

1396 žinutės
( +96 / -96 )

na va kaip sakant, pasinaudojau kitu dusnumu (ledines) ir per 5 min pakankamai susipazinau, kaip ten su tuo latu yra. situacija ir rizika pakankamai apibrezta. Idomu butu pasvarstyti kaip ir kurias imones is omxv paveiktu lato devalvacija. Visu pirma zvilgsniai krypsta i imones kurios stipriai suristos su kaimyne. Hmm.. apranga, pienas, alkoholis pirmi sauna i galva. Kaip sioms imonems? prastai? Kas toliau idomu... musu birzos zvaigzdes - bankai (UKB, SAB). Idomu butu isgirsti pamastymu, ar bankai musu susvyruotu. Vienas is variantu, pensininku ir paranojiku panika del tokio pacio lito likimo. Jau siandien zmona juokesi, kad per diena i banka litus keisti i eurus atbego du perbale - vienas pensininkas ir viena mergina, pasak pacios, geriau uz sarkina viska zinanti, su 4000lt indeliu. Kokios kitos blogybes?
Patriotas
Patriotas
Rašyti privačią žinutę

20 žinutės
( +2 / -2 )

Va po pora nauju straipsniu Delfyje:

http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=12576975

http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=12577895
Dariuks
Rašyti privačią žinutę

429 žinutės
( +24 / -5 )

Nežinau, kaip ten dėl lato, bet kalbėti apie lito devalvavimą, manau nėra prasmės, nes tik nežinantys visos devalvacijos procedūros, priežasčių ir to pasekmių gali kelti triukšmą, kaip buvo pasakyta - pensininkai ir kt. atitinkamo lygio individai. Būkit ramūs litui nieks negresia.
magnat
magnat
Rašyti privačią žinutę

432 žinutės
( +50 / -78 )

Manau kazkas tikslingai skleidžia gandus apie devalvaciją.
Jeigu nori turėti pragyvenimui, turi daug ir sunkiai dirbti. Jeigu nori praturtėti - turi imtis ko kito.
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Būkit ramūs litui nieks negresia.
Aha. Kaip sakė 1998 m. Vagnorius: "Rusijos krizė mūsų nepalies".
LTU
Rašyti privačią žinutę

131 žinutės
( +49 / -12 )

Dariuks pasakymas ir Vagnoriaus sparnuota fraze kazkaip niekaip neina susieti.Kas toks Dariuks ir kas toks Vagnorius-jauskit skirtuma.
Kai jau Kirkilas pasakys,kad Latvijos krize musu nepalies,tai jau bus labai rimtas signalas vyniot meskeres.
Išmoksta ne tas ,kuris klausinėja,bet tas kuris supranta atsakymus
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Tai, kad valdžia praktiškai jau tą sako. Be abejo kitaip jie ir negali sakyti. Jeigu pasakys, kad mums bus blogai - šalyje iš karto kils panika.
Ledine
Ledine
Rašyti privačią žinutę

393 žinutės
( +3 )

Latvija vėl dėmesio centre. Esminiai Standard & Poor's naujo (šiandien) report’o akcentai:

-bankų pelnai per daug išsipūtė (skolinimas) -> prognozė, kad mažės pelnai, turtas, didės konkurencija ir įtampa.
-bankinės sistemos rizika lyginama su Turkijos, Kinijos ..– kaip didesnė nei vidutinė.

Vienžo - bankinis nestabilumas, apie ką ir kalbėta čia forume pastarosiom dienom.
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Vasarį finansų analitikų vadinamai akcijų kainų korekcijai krestelėjus visą pasaulį nuogąstavimai dėl Baltijos šalių, o ypač Latvijos, einamosios sąskaitos deficito gali paliesti ir investuotojų poziciją dėl investicijų akcijų rinkoje šioje šalyje ir visame regione. Ir nors, anot analitikų, ši sprogimo grėsmė nėra labai tikėtina, jai nutikus, pasekmes jaustų ir Lietuva.

http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=12740305
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
inf
inf
Rašyti privačią žinutę

1396 žinutės
( +96 / -96 )

Ne viskas, korekcija baigesi, uz sitas gresmes jau pakankamai pakritom. Nera reikalo cia delfio sakiniu kratinio kopijuoti.
Arta
Rašyti privačią žinutę

899 žinutės
( +75 / -17 )

mane Latvijoj tik Krajbankas jaudina. Per VASa tai jie ten trysko optimizmu, bet klausimas, kaip latas gali paveikti banku sistema, tai nepatiko labai Gal tokiems mazyliams kaip LKB - dzin
Skubėk iš lėto

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital