Zveris | Žinutės

Zeitgeist - The movie. Komentarai, nuomones 152 Bendri klausimai 2008-07-23 20:57:15

Mistiškoji Agata :). Vienok postmoderni dvasine kontempliacija negali būt atsakas į sielovados nukrypimus. Lietuvių tauta turi gyvą velnią įvairių įdomių posakių, kurių taikymas praktikoj duoda kvailai gerų rezultatų. Yra pavyzdžiui toks skambus: "šalin marios - šūdas plaukia". Ir ne visais atvejais apsibrėžus tokį kintamąjį širdį užlieja ramybė, sielą užplūsta vidinis pasitenknimas ;).

Dėl Žemės Ūkio paskirties žemės pardavimo 31 Žemė 2008-07-23 11:43:30

Drakaz, ten HA apie 3000lt vertas zemiskom kainom, kuriom vyksta sandoriai. Ir tai sunku parduot, niekam ten jos nereikia. Prasyt aisku galima ir milijono, niekas nedraudzia :)

Skelbimų lenta 163 Bendri klausimai 2008-07-11 13:16:36

1. Nupirksiu didelį sklypa netoli Vilniaus, pageidautina į šiaurinę pusę. Turi būti ne mažiau 1ha žemės ūkio arba gyvenamosios paskirties, priedo gali būti neribotas kiekis mišku ūkio, žemės ūkio ir kt (tame pačiame arba besiribojančiame sklype) - kuo daugiau, tuo geriau. Būtinai turi būti: sklype arba ribotis su sklypu - brandus pušynas, kelias. Elektra ir skaidrus upelis būtų rimtas privalumas. Būtų idealu miško (pušyno) proskyna su vienkiemiu ir skyle miške bent 1ha dydžio. Nerealiom kainom nesiūlyti, neatsakinėsiu.

2. Taip pat nupirkčiau didelius sklypus kuo toliau nuo gyvenamųjų pastatų, ežerų, miškų draustinių ir kt. Sklypas turėtų būti ne mažesnis negu 10Ha, lygioje neapaugusioje vietovėje, niekuo neišsiskiriantis, tik su elektros perdavimo linija, žvyro plentas būtų privalumas. Gali būti kultyvuojama žemė, nuomojama vietiniam ūkininkui ir kt. Svarbu kad arti nebūtų draustinių, gyv. pastatų, miškingų vietovių.

Pasiūlymus siųsti el.paštu perkunasldk@yahoo.com. Pasiūlyme turėtų būti kiek įmanoma daugiau detalios informacijos, sklypo schema, nuotraukos (dydis nesvarbu, bet pageidautina, kad viena foto būtų mažesnė už 1Mb), prašoma reali galutinė kaina ir mob.tel.

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2008-03-06 20:10:47

Na, likvidumas pagal vidutinį apyvartumą normaliai funkcionuojančioje rinkoje. Kiekviename segmente standartas stipriai skirtingas, todel pinigų priemonių ar pramonės ir juo labiau NT produkcijos yra kitoks.

Mindakas,
apie žemę aš sakyčiau netgi kartais, o ne procentais - bet čia reikia turėt omenyje, kad ir prašoma dažniausiai labai jau įdomių su realybe silpnai susijusių sumų...

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2008-03-06 19:07:40

Top,
aš visai neįžeidus, o į ekonomikos ekspertus tikrai nepretenduoju:). Esu išsakęs savo nuomonę šiame topike jau keletą kartų atsižvelgdamas į vis naujas aplinkybes, todėl kartoti tiesiog tingisi. Grubiai, dabartiniame kainų lygyje yra didelis pasiūlos perviršis, rezidenciniame iš akies kokie 1/3-4, komerciniam balansuoja, bet tuoj bus stiprus, nes dalis nuomininkų užsilenks arba mažinsis, o pasiūla padidės dar labiau. Sklypai jau seniai absoliutus nelikvidas, tokiom kainom jie niekam nereikalingi. Tai kas prasidėjo 2007 rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais turėjo prasidėti 2008 balandį - gegužę pagal bendrą rinkos padėtį ir turėjo subalansuot kainas nekertant apyvartų. Bet įvyko užribinis reiškinys (subprime crisis) stipriai įtakojęs bendrą pinigų kiekį ir situaciją rinkoje, kas ir lėmė esminius pokyčius. Dabar yra klasikinė krizė, kuomet yra projektuojamas apimčių ir pajamų mažėjimas. Kataklizmas čia tik tiems, kas low equity projektus daro, kitiems bus blogiau su Maybachais, bet susiprastins ir prisitaikys. Atėjo geras laikas peržiūrėt išlaidas ir darbininkų atlyginimai su sklypų kainom čia bus pirmoj vietoj. Kalbant apie butus, kas čia visiems sukelia daugiausia aistrų, tai stiprus kainų kritimas yra įmanomas tik bendros krizės atveju. Bet apie tai jau irgi kalbėta. O šiaip, čia visi labai skirtingai įsivaizduoja kas yra kaina, ir visą sektorių suplaka į vieną, kai taip tikrai nėra ir tendencijos pakankamai skirtingos.

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2008-03-06 16:22:35

Maugli,
Beje, Zveris, lietuviu kalboje vartojamas zodis BOLOTIRUOTIS.


Dabartinės lietuvių kalbos žodynas
- balotir-uotis, ~uojasi, ~avosi būti kandidatu per rinkimus, kandidatuoti

Nedaug kas galėtų mane pamokinti lietuvių kalbos gramatikos;).

Kalbant apie išsakytus argumentus dėl procentinių BVP ir kitų pokyčių, visų pirma derėtų pradėti nuo bazinių žinių atnaujinimo ir prisiminti tokius dalykus, kaip perkamosios galios paritetas ir atskirti realiąją ir finansinę ekonomiką. Atkreiptinas dėmesys, kad esant dabartinei ekonominei sistemai ir jos finansinių instrumentų pagrindimui tai yra iš principo natūralus veiksnys, kadangi nuolat didėja bendras pinigų kiekis.

Antras dalykas, niekas čia neteigia, kad "negali pigti" - Mindakas sako, kad jo nuomone smarkiai nepigs. Aš asmeniškai manau, kad nuo vidinės Lietuvos rinkos jau seniai nebepriklauso šio įdomaus proceso eiga, tuo tarpu stiprus NT verčių vidurkio nuosmukis yra galimas iš esmės tik stipriame bendrame ekonomikos krache, ir tai tikrai nepadidintų paklausos. Tokiu atveju pigti gali iki apskrito nulio, tik labai abejoju, ar kam nors iš būsimų bedarbių tas būtų aktualu. Tokia galimybė yra daugiau teorinė.

Ask price grįžimas į bid price poziciją, matomas dabartiniuose skelbimuose, nėra pigimas tiesiogine prasme, tai yra rinkos balansavimasis. O kad daugybė personažų prisipirko niekam nereikalingų tuščių sklypų ir neturi pajėgumų juos išvystyti, tai jau yra jų galvų problema - jau gerus metus "brangūs sklypai" yra mitas, kuriuo tiki tik kas nori tikėt.

Grįžtant, pirmas dalykas, ką derėtų atlikt norint turėt objektyvią analizę, reikėtų atsisakyt savo subjektyvių emocijų ir nepamatuotų lūkesčių, o ne dangstyti juos paviršutiniškai įsivaizduojamais dydžiais ar pseudoanalizės metodais.

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2008-03-06 12:02:47

Zoom,
kaip "demografine padetis ir panašūs pamatiniai rodikliai" lemia trumpojo laikotarpio NT kainas :D ?... Ir kaip "visuomenė" (lengvai ne į temą) gali elgtis pagal demografinę padėtį? Išmirs protesto vardan kad dar kartą įrodytų, kad "esi visada teisus stebint fundamentiką" :D ? Pensininkai beigi jaunoji akademinė visuomenė draugiškai elgsis vaikščiodama su plakatais :no ? Dar 5-6 metai, ir būsi pajėgus balotiruotis į LRS ekonomikos komitetą vietoj Vėsaitės ;)... O šiaip, kuo skiriasi sudėtiniai rodikliai nuo išvestinių? Ir kokiais atvejais? Gal dar kokių yra, iš tų pamatinių:)? No offense, pakėlei nuotaiką:).

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2008-02-25 14:59:00

Drambliuk, ar ne save bandai apgaut:)? Ką tau rodo tos vidutinės santaupos? Daugybė žmonių neturi nei santaupų, nei darbo/iš ko taupyt - čia kalbėtume apie paklausą (ne noriu, bet noriu ir galiu). Vidutinio paciento gali apskritai nebūt, gali būt vidurkių ekstremumas. O šiaip, tai gal tada dar pridedam vidutinę NT vertę per visą LT pagal tą patį šaltinį, jei jau taip suapvalinai:)? Kiek ten RC aplink N.Akmenes ir Balbieriškius vertės paskaičiuotos:)? Geras vidurkis pridėjus prie Vilniaus gautųsi:)...

ER, gal tu eksperimento dėlei pabandyk užsukt į banką... Jei dažnai lankaisi, tai nuvyk kokį "pirmą kartą" pirkėją be geros kredito istorijos. Bus įdomu. Kaip ir sakiau, niekas nepasakys, "neduosim", bet pasiūlyto plano jamt nenorės širdis beigi piniginė.

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2008-02-25 14:09:05

ER,
kvailiai turi savybę tikėt savo teisumu, o tikėjimas - stipri jėga:). Kaip pvz. galima ptiekt į stalą "butai branks/butai pigs". O tvirtai tikintis žmogus gali gaut mortgage - kas ir yra pinigai. Bankai, be abejo, labai nesidžiaugtų sumažėjusia užstato verte, bet ta vertė turėtų sumažėt labai drastiškai, kad jie tą pajustų - visgi kreditavimas išsidėstė labai jau įvairiame eksponentiškai augančiame verčių lygyje. Kur kas labiau bankai bijo nelikvido (kas šviečiasi), kadangi normaliai jie verčiasi bankine veikla ir eksploatuoti įkeisto NT noru tikrai nedega.

Advoco,
šiemet kai kurie bankai jau keitė nuostatas ne į gerąją pusę jau tris kartus, ir keis dar ir dar. Ypatingai, jei rimtai pajudės fizinio asmens bankroto įstatymas. Kranelio užsukimas pasireiškia ne atsakymu "neduosim", o sąmoningu noru išstumt save iš rinkos nepalankiu pasiūlymu, kol nepaaiškės sprendimas dabartinei situacijai (kalbu apie NT) - bankai skaičiuoja, o ne užsiima azartiniais žaidimais. Tai yra ir palukanos, ir nuosavo turto dalis, ir lėšos pragyvenimui, ir % nuo pajamų. Plius, atsirado dar vienas niuansas, jei kas nors bandėte įsivertinti turta per pastarąsias pora sąvaičių... Ir viską sukergus paaiškėja, kad per pastaruosius 5mėn. tėvynėj įmanoma pasiimt vis mažesnį kreditą tam pačiam pirkiniui(NT) ar pajamoms. Pastarąjį mėnesį situacija šiuo aspektu progresavo gana gražiai.

Todėl ir sakau, kad netgi tvirtai tikint, kad "butai branks", pacientas nebegali paimt to paties kredito tam pačiam mortgage, kuriam prieš pusmetį būtų sutiktas išskėstom rankom. Komplekte su "butai pigs" tai yra vienas kitą papildantys veiksniai su kumuliatyviniu efektu ir turi gražią perspektyvą pritraukt rinką iki, pasikartosiu, situacijos, kuomet pacientas bus pajėgus įpirkti be mortgage arba su labai ribotu įmokos rizikos laipsniu, ir tik tada vėl ižengs bankai su pinigais iš niekur. Dabar turime peizažą, kuomet first time buyer'io mortgage pinigais finansuojama dalis kitos investicijos, reikalinga gaut kreditui, ir visi graziai sedi padeje savo pinigus ten kur įprasta ir turi gerą einamosios sąskaitos deficitą, kurio arba jau nebegali dengt, arba tuoj nebegalės.

Su tuo visus ir sveikinu ir iš širdies linkiu kuo didesnės krizės visiems, besidžiaugiantiems NT nominalaus pigimo perspektyva - kuomet bus dar kartą galima pasižiūrėt į NT iš tolo ir dar kartą pasiskaityt mokomąją medžiagą, iš kur ir kaip atsiranda pinigai ir kaip kinta jų realiosios ir nominaliosios vertės santykis skirtingų ekonomikos ciklų laikotarpiais (kurių, beje, nėra, jei pamiršim metų laikų kaitos gamtines ir psichologines metamorfozes).

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2008-02-25 12:54:49

Kvailių Lietuvoj šimtui metų į priekį:). O gal ir daugiau. Problema čia ne kvailių kieky, o kad bankai užsuko kranelį po subprime crisis. Ir kol bankai nepersigalvos, tol pirkėjų nebus. Visas NT augimas yra finansuojamas first time buyer'iu pinigais. O jei NT kainos stipriai kris (žemės kris ir ne procentais, o kartais, o vat su išvystytais projektais klausimas vis dar atviras, nors tendencija aiški), tai juo labiau nepersigalvos. Tik potencialiems pirkėjams iš to nelabai daug naudos bus, kadangi grynais nedaug kas laiko. Tokiu atveju, kol nebus pasiektas lygis, kuomet bus pajegiama nupirkti be mortgage, bankai kranelio neatsuks. Reziume, ir vel mokės tie, kas visada moka. Bankas, kaip ir kazino - visada laimi;).
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital