Pagrindiniai TA terminai

Mindzio | 2005-03-30 | Techninė analizė | perskaitė: 24897
Pagrindiniai TA terminai Pažintinis straipsnis- žodynas apie pagrindinius terminus ir indikatorius, naudojamus techninėje analizėje.

[Atnaujinta: 2005-04-11 02:50]

Terminų rodyklė:
Bollinger bands
Candle sticks (Japanese Candles)
DMI (Directional Movement Index)
Elliot waves
EMA (Exponential Moving Average)
Fibonacci
Linear Regression
MACD (Moving Average Convergence/Divergence indicator)
OHLC (Open, High, Low, Close)
Parabolic SAR
R.O.C (Rate of Change)
RSI (Relative strenght Index)
SMA (Simle Moving Average)
Stochastics (Stochastic Oscillator)
Trading System
Trend (Trend)
Trendlines
Volume



SMA (Simle Moving Average) –Slankusis vidurkis, naudojamas išlyginti kainų svyravimus ir nustatyti rinkos kryptį, atmetant trumpalaikius kainos nukrypimus ir svyravimus. Dažniausiai naudojami 10, 50, 100 ir 200 dienų SMA. Kai kaina kerta SMA iš apačios tai byloja apie kylančią rinką. Jei kaina kerta SMA iš viršaus tai byloja apie krentančią rinką.




EMA (Exponential Moving Average) – Eksponentinis slankusis vidurkis,naudojamas išlyginti kainų svyravimus ir nustatyti rinkos kryptį, atmetant trumpalaikius kainos nukrypimus ir svyravimus. Dažniausiai naudojami 10, 20, 50 ir 100 dienų EMA. Kai kaina kerta EMA iš apačios tai byloja apie kylančią rinką. Jei kaina kerta EMA iš viršaus tai byloja apie krentančią rinką. Kaip matyti iš grafiko EMA tiksliau reguoja i pasikeitimus rinkoje nei SMA.




RSI (Relative strenght Index) – santykinis stiprumo indeksas, tai indikatorius parodantis kainos kitimo tempus. Pirmą kartą aprašytas 1978, Wailder. Kai RSI pasiekia viršutinę ribą kirsdamas viršutinę liniją skaitoma kad akcija “pervertinta”, kai apatinę kad “neįvertinta”. Dažniausiai naudojamas 14 ir 20 RSI. Tiksliausiai RSI veikia kai nėra ryškių kurso kilimų ar kritimų (tendencijų).




Trend (Trend) Terminas kryptis, naudojamas kainos judėjimo apibūdinimui, kai nuolat pasiekiami nauji aukštesni kainos lygiai (kylanti tendencija) arba nuolat pasiekiami nauji žemesni kainos lygiai (smunkanti tendencija).




Trading System (prekybos sistema). Prekybos sistemos pagalba analitikas priima sprendimus kada pirkti ir kada parduoti. Tradiciskai prekybos sistemos skirstomos į atviro tipo ir uždaro (black box). Atvirose sistemose yra žinoma kokie indikatoriai naudojami ir ka jie daro, uždaros išduoda tik pirkimo ir pardavimo signalus.




Volume (apyvarta)- Pirkimo, pardavimo suma per tam tikrą laiko tarpą. Skaitoma kad apyvartos kilimas patvirtina tendencijos (trendo) kitimo kryptį. Praktikoje šis indikatorius naudojamas kaip pagalbinis patvirtinantis kurso kitimą.




Stochastics (Stochastic Oscillator)- indikatorius kaip ir RSI parodo kainos kitimo tempus. Stochastic kertant viršutinę liniją skaitoma kad akcija “pervertinta”, apatinę- “neįvertinta”. Dažniausiai naudojamas 5-21 dienų. Tiksliausiai veikia kai nėra ryškių kurso kilimų ar kritimų (tendencijų). Esant tendencijai išduoda klaidinančius signalus.




R.O.C (Rate of Change)- Kitimo tempai. Indikatorius, matuojantis kainos kitimą procentais nustatytų dienų laikotarpyje. Kai kaina kyla R.O.C irgi kyla, kai kaina krenta R.O.C irgi krenta. Trumpam- vidutiniam laikotarpiui stebeti naudojamas 12-25 d. R.O.C, ilgesniam nei vidutinis ar ilgam- 255 dienų.




MACD (Moving Average Convergence/Divergence indicator)- slankių vidurkių kirtimosi indikatorius. (Skirtumas tarp skirtingu periodu SMA arba EMA). Tai vienas iš dažniausiai analitikų naudojamų indikatorių. Tiksliausiai veikia rinkose kur stiprios ir ilgos tendencijos (trendai). Pirkimo signalu laikoma kai žalia linija kerta signalinę punktyrinę linija iš apačios, pardavimo- kai žalia linija kerta punktyrinę linija iš viršaus.




DMI (Directional Movement Index)- krypties stiprumo indeksas. Pirmą kartą aprašytas 1978, J. Welles Wilder. Kaip ir MACD, tai vienas iš dažnai naudojamų indikatorių. Kai DMI yra aukščiau mėlynos signalinės linijos, skaitoma kad vyrauja tendencija (kilimo arba smukimo). Jei DMI žemiau linijos, rinka yra nei kylanti nei krentanti (FLAT). Analitikų teigimų tiksliausiai signalizuoja 14-20 dienų DMI.




Bollinger bands (Bolingerio juostos). Sukurtas ir aprašytas John Bollinger 1992m. Ypač efektyvus indikatorius, kainai judant “kanalu” ar esant rinkai be aiškios tendencijos. Tinkamas orientacinėm kainų ribom nustatyti. Daugiau informacijos galima rasti http://www.bollingerbands.com




Parabolic SAR (Parabolės laiko/kainos indikatorius) Sukurtas ir aprašyta J. Welles Wilder. Dažniausiai naudojamas kaip indikatorius, pranešantis apie kainų kilimo ar kritimo pabaigą. Kai SAR žemiau kainos, skaitoma kad vyrauja kilimo tendenija. SAR aukščiau kainos signalizuoja apie tendencijos pabaigą ir analitikų vertinamas kaip pardavimo signalas.




Linear Regression (Linijinė regresija). Indikatorius labai panašus į EMA ir SMA indikatorius, tačiau daug tiksliau reguojantis į kainos pokyčius. Tikslausiai veikia kai nėra stiprios kainų kilimo ar smukimo tendencijos.




OHLC (Open, High, Low, Close). Open- kaina kuria buvo įvykdytas pirmas pirkimo-pardavimo sandoris biržoje. High- aukščiausia kaina kuria buvo įvykdytas pirkimo-pardavimo sandoris biržoje (brangiausiai). Low- žemiausia kaina, kuria buvo įvykdytas pirkimo-pardavimo sandoris biržoje (pigiausiai). Close- kaina, kuria buvo įvykdytas paskutinis pirkimo-pardavimo sandoris biržoje.




Fibonacci (Fibonači studijos). Fibonači indikatoriai yra sukurti remiantis garsaus matematiko Leonardo Fibonači atrasta skaičių seka. Ši seka randama daugelyje gamtos ir architektūros kurinių, pavydžiui Didžioji Gizos piramidė Egipte. Techninėje analizėje Fibonači linijų pagalba analitikai nustato esminių pokyčių datas ar kainų kitimo ribas. Pastebėta, kad kainos dažnai konsoliduojasi (grupuojasi) ir kurį laiką “stovi” ties Fibonači linijomis iki sekančio šuolio ar kritimo. Be to kainų šuoliai ar kritimai vyksta ties Fibonači linijų kirtimosi vietomis. Tvirtinama kad jei kaina kerta fibonači liniją iš apačios (bet kurią), tai signalas kad kaina kils. Jei kaina kerta Fibonaci liniją iš viršaus, tai signalas kad kaina kris.






Elliot waves (Ellioto bangos). 1934m. R.N. Elliotas sukūrė ir aprašė teoriją, kuri tvirtina kad kainos rinkoje kyla bei krenta didesnėmis ar mažesnėmis bangomis. Jis išskyrė 5 pagrindines bangas.


Rinkos dalyviams nusprendus kad kaina jau pasiekė dugną ir pradedant pirkti brangstančią akciją jos kursas ima kilti (1 banga). Vėliau dalis iš jų ima pardavinėti tam kad “nusiimti pelną”, todėl kaina ima kristi, sudarydama 2 bangą. Kainai šiek tiek nukritus, pasijungia nauji pirkėjai kuriuos ši kaina tenkina, todėl kaina pradeda kilti sudarydama 3 bangą. 3 banga tesiasi tol kol dalis pirkėjų (įsigijusių 1 ar 2 bangoje) nusprendžia jog jie jau pakankamai uždirbo ir laikas nusiimti pelną. Jiems pradėjus pardavinėti kaina nukrenta, susidaro 4 banga. Kai tik nukritusi kaina ima tenkinti rinkos dalyvius, jie pradeda aktyviai pirkti, kas pakelia kainą iki naujų aukštumų (5 banga). Kainai pakilus daugelis pirkėjų nebenori pirkti tokia aukšta kaina, be to dalis anksčiau pirkusių pradeda pardavinėti bijodami patirti nuostolį. Kaina ima greitai kristi arba tai kristi tai kilti (a.b.c). Daugiau informacijos rasite http://www.elliottwave.com






Trendlines ( krypties kitimo linijos). Vienas iš plačiai naudojamų indikatorių. Analitikų naudojamas kainų kilimui ar kritimui stebėti. Skaitoma kad kai kaina kerta linija, tai signalizuoja apie kilimo ar kritimo tendencijos pabaiga ar arba kainų korekcijos pabaigą ar pradžią. Yra daug įvairių rūšių linijų tarp kurių būtina paminėti ir Gano linijas (Gann lines) bei Fibonači linijas (Fibonacci Fan).




Candle sticks (Japanese Candles). Kainų kitimo atvaizdavimo metodas, naudojamas daugiau nei šimtą metų. Japonai šį metodą naudojo ryžių pardavimo kainoms analizuoti. Panašiai kaip ir OHLC, šis metodas naudojamas kainų kitimui stebėti. Jis vaizdžiai parodo kainų kilimą ar kritimą. Taip pat kai kurių analitikų naudojamas kainų kilimo pradžiai ar pabaigai nustatyti.



Taip pat skaitykite

Visą reikalingą informaciją mato akcijų kreivėje

Santykinio stiprumo linijos - ką jos parodo?

FRAMA – fraktalinis, adaptuotas slenkantis vidurkis

Ką galima įžvelgti grafikuose?

2014-03-26 | Techninė analizė 2010-07-01 | Techninė analizė 2009-06-05 | Techninė analizė 2008-02-18 | Techninė analizė

Komentarai



2005 11 06 17:40     #2
Mindzio, metas šį straipsnį praplėsti ir indikatorių formulėmis ir šiaip kitais dalykais...
2005 11 06 18:27     #3
na indikatoriu formules galetu buti kitame straipsnyje. Vargu ar paprastam vartotojui labai ji reikalinga,juolab galima rasti literaturoje anyway butu idomu ismokt naudotis system testeriu
2005 11 15 06:55     #18
Butu idomu suzinoti, kur galeciau rasti ta literatura. Dekui.
2005 11 29 20:52     #21
Kas per indikatorius ADX? Ir ka reiskia system testeris?
2006 11 07 17:07     #394
kaip nustatomos RSI indikatoriaus virsutine ir apatine linijos?
2009 09 18 15:30     #32234

kokias programas patartumet tam naudoti? be tu kurios puslapyje?

2016 03 10 10:02     #35950
With the acumen to replica watches pay money for a best superior Omega replica watches, one is adapted to buy from a accurate banker from you can get an absurd watches which could be utilizes as a admirable actualization accent in accession to adapted adornment beneath the acclaimed cast name. And afore giving any claimed advice one should all the breitling replica time accessory through all the important data such as approach of payment, approach of busline and all the accompanying things. And afore paying money for the watch one should apperceive how it looks like so browse through all the Omega replica watches images and accept the best one for you! A artist watch all the time makes a adapted consequence and as able-bodied as a atom in the accumulating of the watches. Welcome to LkkReplicas. We accumulation best Rolex replica watches with aggressive prices and afterwards sacrificing the allegorical superb quality. We accumulation replica watches of Rolex, Swiss, Omega, Breitling, Cartier, Tag Heuer, Panerai, Patek Philippe watches and so on. Titan watches abridge backbone and elegance. The assorted categories of titan watches, allege volumes about its affection to rolex replica precision. Titan watches are not just accepted in India. The 32 countries it is exported to, accept acclaimed its adherence to excellence. Titan bend has absolutely put the Titan cast on the all-around map and affected Titan watches the apple over. Zenith watch makers and arresting functions accomplish them accomplished accustomed by the accessible everywhere in the world. Seen from the omega replica angle of cost, they can coffer you a lot of banknote for capital biking or a latest vehicle. With the banknote of purchasing one accurate Omega timepiece, you can pay money for a amount of pieces of Omega replications for hublot replica every day admirable appearance.
2017 11 15 11:24     #37288
 Sveikinu patekus tarp 5 %, tikiuosi issilaikysi ten ilgai
manga in english online for free at KissManga

 

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital