Komentarai 3 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Keletas minčių apie TA

Nojus | 2005-09-01 | Investavimo ABC | perskaitė: 5688
Keletas minčių apie TA Patarimai pradedantiesiems kaip "nepervertinti" Techninės Analizės galimybių.

TA vertinama labai įvairiai: vieni ją dievina, kiti peikia, kažkam ji sudėtinga, kažkam – paprasta. Daug kas ją naudoja, bet girdėti ir didelių skeptikų balsų. Tuo tarpu, vieni uždirba krūvas pinigų, kiti – bankrutuoja. Ir kas įdomiausia, ir tie ir anie naudoja beveik tuos pačius grafikus ir indikatorius.

Klaidingas požiūris į TA prasideda jau pačioje pradžioje. Kai naujokas, prisikaitęs krūvą TA literatūros, susidaro įspūdį apie TA paprastumą. Išties, kaip gražiai paišomi grafikai ir indikatoriai, kaip nuostabiai tiksliai nustatomi atidarymo ir uždarymo taškai, kaip saldžiai suokiama apie pelnus. Deja...

Realiai, TA tėra instrumentas, leidžiantis stebėti rinkos dinamiką: rinkos aktyvumą, praeities kainas ir apyvartą. Nieko daugiau. Todėl suprasti grafikus labai paprasta, bet panaudoti pelnui gauti... patikėkit, nėra taip paprasta. Nors yra nekonkretizuoti, tačiau nuolat įvardijami psichologiniai algoritmai (!), tačiau kiekvienas spekuliantas TA vertina savaip.

Įvairiuose šaltiniuose daugiausia yra formalios informacijos apie grafikų sudarymus, indikatorius, žodžiu, sausa teorija, o kai kur net sudėtinga matematika. Taip pat ir rekomendacijos kaip visu tuo naudotis. Šitoje vietoje, visokie autoriai labiausiai ir stebina. O tai ką, rinka yra statiška ir mes visada rasime joje tuos modelius, kuriuos ką tik išstudijavome? O gal pateikta medžiaga iliustruota gražiausiais, bet negausiausiais variantais. Be to, imamas pilnas grafikas ir jame išdėliojami taškai. Nu čia kiekvienas gudrus, pažiūrėjęs bet kokios akcijos pusmečio grafika, be jokiu indikatorių ir gudrybių pasakys kur pelningiausiai išdėstyti pozicijas.

Vienu žodžiu, suprasti su kuo valgomi indikatoriai naudinga, tačiau pilnai pasitikėti neverta. Tai reikia vertinti skeptiškai. Dar, indikatorių, jų parametrų parinkimas yra individualus reikalas. Literatūra nurodo kaip galima juos panaudoti, ką jie reiškia, visa kita – spekulianto reikalas.

Bet paprasčiausia ir lengviausia, tikriausiai, yra stebėti trendus. Nereikia net jokių TA žinių ar ypatingų grafikų. Stebimos trys trendų rūšys: UP, DOWN ir FLAT. Matai trendą ir kiekviename atitinkamai elgiesi. Visas mokslas Tik neįsivaizduokit, kad čia viskas paprasta ir pelnas niagara užgrius. Nieko panašaus. Grafiko analizė nedirbant biržoje – grynų gryniausia masturbacija.

Yra daug mėgėjų padaryti TA indikatorius dar sudėtingesniu, tikėdamiesi, kad būtent ten, skaičių ir grafikų glūdumoje ir slypi Šventasis Gralis. Kiekvienas iš mūsų, turintis TA softą, bent kiek fantazijos ir matematikos suvokimą, gali tai nedideliam gylyje susikurti indikatorių. Na, jei negaila laiko ir energijos...

Meskite iliuzijas, kad galima sėkmingai uždirbti naudojant TA, taip nėra ir būti negali. Kitaip visi tik uždirbtų. Tačiau TA reikalingas ir naudingas daiktas, ir ja naudojasi net aršiausi TA oponentai. Juk kaina tai stebima ir bent jau mintyse braižomi grafikėliai “aukštyn-žemyn”.


Sėkmingų investicijų!
Nojus

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

Komentarai2007 01 07 18:42     #633
Tai kam tada jie reikalingi, jeigu cituojant tavo zodzius. "Meskite iliuzijas, kad galima sėkmingai uždirbti naudojant TA, taip nėra ir būti negali. Kitaip visi tik uždirbtų." As nekritikuoju tik noriu, kad placiau aprasytum savo mintis.
2007 08 10 22:58     #1929
TA reikalinga tik automatinems prekybos sistemoms, kur operaciju kiekis labai didelis ir apyvartos dideles, ten TA pagalba galima islauzti kazkiek pranasumo. Bet reikalingi ne grazus spalvoti grafikai, o algoritmai kompiuteriui . Siaip straipsnis teisingas. Kas kita yra palaikymai ir pasipriesinimai, juos galima ir akimi stebeti, bet cia jau daugiau psichologija negu TA.
2008 01 27 20:56     #2795
..."psichologiniai algoritmai (!)"- norėčiau plačiau išgirsti apie juos.Ačiū

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2020 UAB All Media Digital