Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

[L.T.] Draudimas – su mokesčių lengvata

spekuliantai.lt | 2006-08-10 | Investavimo ABC | perskaitė: 4029
[L.T.] Draudimas – su mokesčių lengvata "L.T.", 2006.08.10 Turintiems daugiau pinigų ir norintiems senatvėje gauti didesnę pensiją, nei sukaupė „Sodra“, yra skirtas gyvybės kaupiamasis dr

"L.T.", 2006.08.10

Turintiems daugiau pinigų ir norintiems senatvėje gauti didesnę pensiją, nei sukaupė „Sodra“, yra skirtas gyvybės kaupiamasis draudimas. Šįkart L.T. ciklo pasakojime pristatome trečiąją pensijų kaupimo pakopą.


Privalomą „Sodros“ dirbančio žmogaus taupymą senatvei yra apibrėžusi valstybė. Be jos, piliečiai gali pasirinkti ir savanoriškus pensijų fondus bei gyvybės kaupiamąjį draudimą.

Pastarasis, anot prekiautojus akcijomis vienijančios asociacijos „Spekuliantai“ direktoriaus Valdo Petručio, jau yra tikrasis savanoriškas taupymas, kai kartu taupančiajam padeda ir valstybė.

„Lietuvos piliečio pinigai, ateinantys į gyvybės kaupiamąjį draudimą, yra ne mažesni, nei nustato draudimo įmonė. Tai gali būti ir 50 litų per mėnesį, ir daugiau – viršutinė riba nenustatoma“, – sakė jis.

Galioja lengvata

Vienas iš gyvybės kaupiamojo draudimo pranašumų yra tas, kad jį pasirinkus yra suteikiama valstybės taikoma gyventojų pajamų mokesčio lengvata. Taip pat žmonės turi teisę rinktis draudimui ir taupymui skirtų pinigų proporciją ir gali bet kada nutraukti sutartį.

Tarp trūkumų, kurie susiję su šia investavimo bei taupymo priemone, V.Petrutis minėjo tai, kad valstybės taikoma pajamų mokesčio lengvata mažėja, be to, draudikai leidžia investuoti tik į jų investicinius produktus, o investicinę riziką reikia valdyti patiems.

Nutraukus sutartį anksčiau, negu numatyta, tenka sumokėti 15 procentų pajamų mokestį, o investicijų grąža negarantuojama.

Ir tai, pasak „Spekuliantų“ direktoriaus, dar ne visi gyvybės kaupiamojo draudimo minusai – įėjimo, kuris sudaro apie 2–3 procentus, ir valdymo – apie 1 procentą, mokesčiai nepriklauso nuo rezultato, o valdančios įmonės įstatinio kapitalo dydis yra per mažas.

Pralaimėjusiųjų nėra

Gyvybės kaupiamasis draudimas prieš tradicinį draudimą ir paties investavimą – ką rinktis?

Anot V.Petručio, esminis gyvybės kaupiamojo draudimo pranašumas – valstybės pajamų mokesčio lengvata. Tačiau nuo šių metų liepos ji sumažėjo nuo 33 procentų iki 27, kartu sumažindama pensijų kaupimo grąžą.

Be to, valstybė planuoja ir toliau mažinti pajamų mokestį, tad automatiškai mažės ir mokesčio lengvata, o grąžą kartu mažina ir draudikas.

Draudimas abiejose barikadų pusėse, pasak „Spekuliantų“ atstovo, yra labai panašus, todėl galima sakyti, kad šiuo atveju pralaimėjusiųjų nėra.

Pats lanksčiausias ir lengviausiai valdomas investicinis produktas, anot V.Petručio, yra tas, kai investuoji pats, tačiau jis reikalauja ir laiko, ir žinių.

Įmonėms pelninga

Remiantis spauda, anot „Spekuliantų“ direktoriaus, pusė Lietuvos dirbančiųjų pasirašė sutartis su privačius pensijų fondus kaupiančiomis įmonėmis.

Valdančios įmonės (UAB) įstatinis kapitalas – 1 milijonas litų – tai daug ar mažai?

Pažvelkime: jei įmonė pasirašė 150 tūkstančių (apie 20 % Lietuvoje sudarytų) sutarčių – uždirbant tūkstantį litų „popieriuje“, 45 litai keliauja į privatų pensijų fondą kas mėnesį, arba 6,75 milijono litų per mėnesį (81 milijonas per metus) į UAB sąskaitą.

Vadinasi, vienas bendrovės litas valdo 81 litą mūsų pinigų, ir tai tik per metus. Sutikite, teigia V.Petrutis, kad niekas nedirba už gražias akis – todėl yra mokesčiai – 1 procentas nuo turto ir 2–3 procentai nuo „Sodros“ įmokos sumos.

Kitaip tariant, įmonių pajamos per metus: 810 tūkstančių litų nuo turto ir 1,62–2,43 milijono nuo „Sodros“ įmokos. Sudėję šiuos skaičius, gauname įspūdingą skaičių.

Įdomiausia – UAB įstatinis kapitalas yra viršijamas 3–4 kartus.

Tai rodo, kad UAB savininko investicija atsipirko per metus, davė dar gana nemažai pelno ir UAB savininkui visai nesvarbu, kas bus su jo valdomu pensijų fondu – pinigai juk jau kišenėje.

Tačiau, anot V.Petručio, protingas šeimininkas nepjauna vištos, kuri deda auksinius kiaušinius.

http://www.lt24.lt/lt/content/viewitem/5710/

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

Komentarai



2006 08 11 19:15     #125
geras pazintinis straipsnis, bet butu visai idomu jei butu palyginimai, ka gavo zmones iseje i pensija tose salyse, kur reforma pradeta pries 25 ir daugiau metu. Vis prisimenu Ciles pvz., o apie tai buvo prof. Gylio straipsnis ar radijo laida. Esme, kad Cilej tik valstybine pensija didesne.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital