Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

[L.T.] Pinigus – į skirtingus kapšus

spekuliantai.lt | 2006-07-13 | Investavimo ABC | perskaitė: 3539
[L.T.] Pinigus – į skirtingus kapšus L.T., 2006.07.13 L.T. tęsia ciklą, kuriame pataria, kur dėti atliekamus pinigus, į ką investuoti, kaip taupyti, kad pasiektumėte savo tikslus, įsigytu

L.T., 2006.07.13


 

L.T. tęsia ciklą, kuriame pataria, kur dėti atliekamus pinigus, į ką investuoti, kaip taupyti, kad pasiektumėte savo tikslus, įsigytumėte norimus daiktus. Šį kartą – pažintis su moderniais pinigų taupymo būdais.

 Pinigų laikymas kojinėje, kai kainos kyla, yra visiškai nenaudingas. Taupydamas namuose neuždirbi pelno ir neturi garantijų, kad vieną dieną jų nepasisavins vagis. Indėliai banke – naudingesnis būdas laikyti pinigus, tačiau nedidelės palūkanos ir ilgam įšaldomi pinigai jau daug kam nėra patrauklus variantas. Tai jau aptarėme anksčiau, todėl pateikiame kitas alternatyvas, ką galime nuveikti su pinigais, kurių neišleidžiame pagrindinėms reikmėms.

Gausybė fondų

Pastaruoju metu išpopuliarėjo investiciniai fondai. Priežastis aiški ir suprantama – keletą metų iš eilės dauguma fondų kilo, taip sukeldami susidomėjimą. Neatsiliko ir fondų valdytojai, per šiuos ir praeitus metus pasiūlę Lietuvos rinkai platų įvairiausių fondų pasirinkimą.

Daugeliui gali kilti klausimas, kuo investiciniai fondai skiriasi nuo „Sekundės“ banko, kuriam taip pat žmonės nešė pinigus, o šis juos kažkur „investavo“.

Anot prekiautojus akcijomis vienijančios asociacijos „Spekuliantai“ direktoriaus Valdo Petručio, esminis skirtumas yra tas, kad klientų suneštos lėšos atskirtos nuo fondų valdytojo aktyvų. Todėl blogiausia, kas gali nutikti, teigia jis – dėl netinkamų fondo valdytojo veiksmų ar nepalankios situacijos finansų rinkoje gali sumažėti fondo vertė, tačiau net ir fondo valdytojo bankroto atveju klientų lėšos bus išsaugotos.

Akcijos – spekuliantams

Labai dažnai tenka girdėti klausimą: „O kiek galima uždirbti, investuojant į akcijas?“

V.Petrutis pateikia pavyzdį: tarkim, „Lifosos“ akcija pernai nuo sausio pradžios iki spalio pradžios pakilo nuo 9 iki 67 litų. Taigi investavę tūkstantį litų praėjusių metų sausio mėnesį, spalį būtumėte turėję daugiau kaip 7000 litų.

Tačiau retai kuris paklausia, kiek investuojant į akcijas galima netekti. Nes jei į „Lifosos“ akcijas būtumėte investavę pernai spalio mėnesį, tai iš tūkstančio litų šiuo metu būtų likę vos trys šimtai. Jokiu būdu nenorime atbaidyti skaitytojų nuo akcijų rinkos – investavimas į akcijas gali būti puikus hobis, papildomas užsiėmimas, skatinantis domėtis ekonominiais ir globaliais procesais, ar papildomas adrenalino šaltinis. Tik geriau žinoti, kad į akcijas reikėtų investuoti jau perskaičius keletą įvadinių knygelių, domėtis rinkomis, kad iškart netektų nusvilti.

Geriau išskaidyti

Pagrindinė investavimo taisyklė, anot specialistų, „nelaikyk visų kiaušinių vienoje pintinėje“, nes ta pintinė gali nukristi ir sudaužyti visą savo turinį.

Investuotojai bei spekuliantai tai vadina diversifikavimu – lėšų išskaidymu. Jį būtina taikyti visoms be išimties investicijoms. Tai patartina ne tik renkantis investavimo būdus, bet ir įvairias priemones siūlančias institucijas. Pavyzdžiui, jei pasirašomos ir gyvybės draudimo, ir pensijų fondų sutartys, jas geriau pasirašyti su skirtingomis bendrovėmis, dviem šeimos nariams nepatartina pensijų fondus turėti toje pačioje bendrovėje. Jei šalia privalomojo pensijų kaupimo sutarties pasirašoma dar ir savanoriško pensijų kaupimo sutartis – taip pat patariama rinktis kitą pensijų fondo valdytoją ir net kitokią – didesnio arba mažesnio rizikingumo – grupę. Likusios investicijos taip pat turėtų būti tinkamai diversifikuotos. Pavyzdžiui, jokiu būdu negalima sudėti visų pinigų į akcijų fondus, nors jie ir smarkiai kyla.

Specialistai pataria akcijų fonduose laikyti ne daugiau kaip 20 procentų santaupų. Kiek didesnė dalis gali būti obligacijų fonduose.

Egzistuoja be galo daug priemonių ir instrumentų, leidžiančių plačiai paskirstyti investuotas lėšas. Tačiau kai kurios jų reikalauja didesnio išprusimo. Apie tai, kaip dar galima investuoti atliekamus pinigus, skaitykite kituose L.T. ciklo straipsniuose.

http://www.lt24.lt/lt/content/viewitem/5002/

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2020 UAB All Media Digital