Komentarai 5 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Chaosas biržoje, ar jis gali padėti investuotojams?

spekuliantai.lt | 2009-04-06 | Investavimo ABC | perskaitė: 7225
Chaosas biržoje, ar jis gali padėti investuotojams? Dažnai galim susidurti su teiginiu, kad rinkoje viešpatauja chaosas, o akcijų kainų kursas visiškai nenuspėjamas. Tačiau ar gali taup būti, kad chaosas

Dažnai galim susidurti su teiginiu, kad rinkoje viešpatauja chaosas, o akcijų kainų kursas visiškai nenuspėjamas. Tačiau ar gali taup būti, kad chaosas mums padėtų uždirbti?

Akcijų kainas būtų galima labiau nuspėti, jei būtų galima su gana dideliu užtikrinimu išmatuoti faktorius, įtakojančius investuotojų elgesį. Tačiau tikslus prognozavimas neįmanomas. Pagal Chaoso teoriją, net mažiausias, nereikšmingiausias pradinių sąlygų pokytis gali sukelti pasekmių, galinčių iš esmės pakeisti prognozes. Tai skamba kaip anekdotas, bet teoriškai drugelio sparnų mosto gūsis gali sukelti cunamį Tailande. Bet kad iš pradžių nereikšminga žinia gali sukelti paniką biržoje, arčiau realybės...

Todėl iš pažiūros nereikšmingas įvykis gali sukelti nenusakomo diapazono efektą, ir teisingas chaotinių reiškinių prognozavimas toliau nei kelios dienos neįmanomas. Pati teorija sako, kad žinant visus veiksnius, įtakojančius chaotinę būseną, galima tiksliai nusakyti būsenos ateitį. Tam yra tinkamas matematinis aparatas, tinkami resursai. Yik yra viena bėda: niekaip neįmanoma tiksliai nusakyti pradinių sąlygų.

Chaoso teorija gali būti Techninės analizės pagrindu. Gyvenime kasdien susiduriame su paprastais, tiesiškai aprašomais reiškiniais. Daug dažniau susiduriame su chaotinėmis sistemomis arba su jų geometriniais atstovais, t.y. fraktalais. Galaktikų forma, pasikartojantys, be nenuspėjmi uraganai, medžių lapų ir snaigių formos yra chaoso rankų darbas.


Anot daugelio analitikų, akcijų kainos grafikas, ypač ilgo laikotarpio, irgi primena chaotinės sistemos rezultatą. Problema tik ta, kad sudaryti lygtis, generuojančias chaosą yra daug lengviau nei išvesti lygtis iš turimų rezultatų.

TA dažniausiai naudojama tokia Chaoso teorijos dalis, kuri vadinama fraktaline geometrija. Tai procesas, kuriame toks pats, paprastas veiksmų algoritmas, daug kartų pasikartojantis naudojant duomenis iš buvusių pasikartojimų, dažniausiai ir sudaro fraktalą. T.y. tokios proceso pagrindą sudaro savęs atkartojimo fenomenas – struktūra atrodo taip pat arba labai panašiai, kaip ir jų visuma. Tačiau norint pripažinti Chaoso teoriją, turi įvykti šiokie tokie intelektualiniai pokyčiai. Naudojant fraktalinę geometriją, viskas pradeda atrodyti kitaip.


Elioto bangų teorija naudojimas yra chrestomatinis fraktalinės geometrijos pavyzdys. Teorija sako, kad kiekvienas pagrindinis kainos trendas susideda iš bangų, kurių struktūra ir elgesys toks pats, kaip ir pagrindinio trendo. Kiekviena žemesnė banga sudaryta pagal tas pačias taisykles, kaip ir pagrindinė banga. Ir taip teoriškai iki begalybės.


Tačiau analizuojant biržų indeksų grafikus, galima pastebėti, kad eilinis indekso padidėjimas nėra lygiai toks pats, kaip aukštesnio rango banga. Tai vyksta dėl to, kad biržos kotiruočių eiga nėra nusakantysis fraktalas, kuris bet kuriame susidarymo lygyje bus toksai pats. Nenusakantysis fraktalas yra veiksmų, kurie sąlygoti nedidelių pokyčių kiekviename susidarymo lygmenyje, rezultatas. Akcijų kainų ir indeksų pokyčius galima pavadinti fraktalais, net jei ir mažesnioji banga nėra identiška aukštesnio lygio bangai. Bangos vis tiek susidaro pagal tas pačias taisykles.

Suvokdami rinką kaip chaotinę sistemą, mokame aukštą kainą, nes geriau suvokdami sudėtingą sistemą sumokame prastesniais prognozavimo rezultatais. Kuo labiau chaotiškas nagrinėjamas reiškinys, tuo prognozės rezultatai bus labiau išsibarstę, net jei pradinių duomenų pokyčiai bus nereikšmingai maži. Todėl galima tikėtis, kad remiantis Technine analize, akcijos kainą tiksliausiai galima nuprognozuoti 3-5 periodus į priekį, nes chaoso teorija neatmeta galimybės uždirbti trumpame periode, ypač jei spekuliantas greitai reaguoja į rinkos pokyčius.

Fraktalinis rinkos modelis teigia, kad egzistuoja daugybė investuotojų klasių, kurios skiriasi tarpusavyje tik investavimo horizonto trukme. Tačiau kiekviena atskira klasė elgiasi taip pat, pagal tas pačias taisykles, kaip ir kitos klasės. Kiekvienas investuotojas yra tokios priklausomybės grandinėje, kurioje visada yra investuotojas su ilgesniu investavimo horizontu bei investuotojas su trumpesniu investavimo horizontu tuo pačiu metu. Todėl kiekvienam rinkos žaidėjui visada egzistuoja potencialus transakcijos partneris, nes dėl skirtingų investavimo horizontų skirtingai vertinama ta pati situacija rinkoje


Investicinis laiko horizontas reikšmingai įtakoja situacijos rinkoje vertinimą. Kuo ilgesnis laiko horizontas, tuo netinkamesnis rinkos analizės metodas, paremtas dabartiniu kainos kitimu, t.y. techninės analizės metodas. Ir labiau efektingas tampa metodas, naudojantis užbiržinę informaciją, t.y. fundamentalioji analizė.

Investicinio kapitalo dydžio kitimas; skirtingas investuotojų, priklausančių skirtingiems investiciniams horizontams; skirtingi senos informacijos galios kainos įtakai netekimo faktoriai gali padėti atrasti nusakančią priklausomybę akcijų kainų judėjimams. Tačiau kuo ilgesnis laiko horizontas, tuo labiau niveliuojasi pradinių duomenų faktoriai. Ilgėjant investiciniam horizontui.
Darant prielaidą, kad fraktalinis rinkos modeli yra teisingas ir patvirtintas akcijų kainos dinamika, ilgalaikiai investuotojai, remdamiesi išoriniais akcijos kainos vertinimo šaltiniais, turi daug galimybių turėti teigiamą investavimo rezultatą. Tai reiškia, kad Fundamentalioji analizė savo esme yra efektinga analizė.


Problema ta, kad nuspręsti ar procesas yra chaotiškas, gana sudėtinga. Tokiais galime klaidingai pavadinti kiek labiau komplikuotą procesą, bet jis nebus chaotiškas. Kai kuriuos procesus, apskritai, sudėtinga įvardinti.
Taip pat ne kiekvieno fraktalo pasirodymas liudija esant chaotišką sistemą. Apie chaosu buvimą praneša ypatingai jautri sistemos reakcija į pradines sąlygas. Finansų rinkų atveju vienareikšmiškai neįmanoma nusakyti, ar priežastys yra determinuojančiosios, ar ne. Tačiau egzistuoja daug įrodymų, kad chaoso teorijos rinkoje šalininkai yra teisūs.
Gamta dažnai mus apgauna ir nenoriai atskleidžia savo paslaptis, tad lemiamą vaidmenį čia vaidina mūsų pačių fantazija. Chaoso teorija mums suteikia įrankius eksperimentuoti, tačiau tuo pačiu mes turime bent iš dalies atsisakyti mūsų ribotumo, tiesinio mąstymo būdo. Tai sąlyga, leidžianti geriau suprasti mus supantį pasaulį.


Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

Komentarai2009 04 06 12:14     #4864
Dar betruksta kad horoskopus pradetumete rasineti
2009 04 06 22:10     #4869
Neblogai pasigilinta į TA esmę. nebulus, jei ko nors nesupranti, tai dar nereiškia, kad tai nesamonė. Sudomino pastebėjimas apie didesne tikimybe galimai suprognozuojamą fraktalinį ciklą. Ačiū.
2017 01 13 09:36     #36309
 When We actually mentioned We made itself known yet the -Notify me personally while brand new comments are generally added- checkbox and today every time a thoughts is additional We acquire several email messages with the similar thoughts. Perhaps there is in whatever way you possibly can eliminate me personally through that will service? Appreciate it!
2018 01 18 11:17     #37450
I am here to know many things one of prime is  how to get free robux online because as a roblox game love we need to work for the free roblox robux.
2018 04 24 12:55     #38564
 ESPN's Dan Le Betard conducted a stinging interview with MLB commissioner Rob Manfred on Wednesday, grilling los angeles angels of anaheim jersers the commissioner on the details of the Miami Marlins sale to a group led by Derek Jeter. The conversation was contentious from the start, with Le Betard saying, "Baseball has been really bad to South Florida for many years, and I don't believe baseball deserves a single customer in South Florida," just moments before introducing the commissioner. It only got more heated from there. Le Betard bluntly asked whether or not Manfred knew of Jeter's plan to cleveland indians jersers slash the Marlins' payroll. Manfred denied having knowledge of any of Jeter's specific plans for the group while going through the approval process. "We are starting with a chicago white sox jersers lie, Rob," washington nationals jersers Le Batard said. "That's where we're starting." Manfred continued to insist that decisions such as the miami marlins jersers ones Jeter has made to cut the Marlins' budget were made at a local level, independent of his purview as commissioner. "We did not have player-specific plans from the Miami Marlins or any other team that we approve in the ownership process." On Thursday, Le Batard said during his show that he had seen the "Project Wolverine" boston red sox jersers proposal Jeter's group washington nationals jersers put together for MLB and knew the commissioner was not being truthful. This was echoed by Barry Jackson at the Miami Herald cincinnati reds jersers who reported that Jeter's plan was vetted and approved by MLB, and that that plan included slashing the team's budget from $115 million to $85 million. "A source directly involved in the Marlins sales process, after hearing the Le Batard interview, said, via text: 'Commissioner detroit tigers jersers said was not aware of [Jeter] plan to slash payroll. Absolutely not true. They request and receive the operating plan from all bidders. "'Project Wolverine [the name for Jeter's plan] called on his group to reduce payroll to $85 million. This was vetted and approved by MLB prior to approval by MLB. Every [Jeter] investor and non investor has the Wolverine financial plan of slashing payroll to $85 million. wholesale baseball jersers Widely circulated."

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital