Komentarai 2 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Asmenybės tipas lemia investavimo pobūdį

spekuliantai.lt | 2013-01-22 | Investavimo ABC | perskaitė: 2843
Raktiniai žodžiai: pinigai, investuok, rezervas, kaupti, indėlis, obligacijos, ekonomika, finansai
Asmenybės tipas lemia investavimo pobūdį Ekonomistai ir investuotojai vieningai sutaria, kad santaupas reikia ne kojinėje laikyti, o įdarbinti – kad turimos lėšos uždirbtų daugiau pinigų. Tač

Ekonomistai ir investuotojai vieningai sutaria, kad santaupas reikia ne kojinėje laikyti, o įdarbinti – kad turimos lėšos uždirbtų daugiau pinigų. Tačiau ką daryti asmenims, kurie investicijoms neturi pradinių santaupų ir menkai išmano apie taupymą? „Investuok“ seminaro lektoriai pataria pirmiausia išsiaiškinti savo asmenybės tipą, iškelti tikslą ir kaupti finansinį rezervą.

Seminare „Kodėl investuotojams verta taupyti?“ patirtimi dalijęsis ekonomikos, finansų rinkų ir bankinio sektoriaus specialistas, kredito unijos „Vilniaus kreditas“ steigėjas Tomas Šenbergas teigia, kad taupyti pasiryžęs asmuo pirmiausia turėtų išsiaiškinti, kas jis – apie ateitį galvojantis planuotojas ar kuo greičiau pinigus išleisti trokštantis vartotojas? Net ir vartotojo tipo asmuo gali sutaupyti, jei užsibrėš trumpalaikį finansinį tikslą ir sieks sutaupyti konkrečią sumą.

Pinigai rezervui

Kredito unijos „Vilniaus kreditas“ steigėjas pataria visiems, siekiantiems finansinės gerovės, turėti sukauptą finansinį rezervą. Šis rezervas gali ne tik uždirbti papildomo kapitalo investicijoms, bet ir palengvinti finansinių įsipareigojimų laikotarpį, padėti praradus ar keičiant darbą. Finansiniam rezervui derėtų skirti apie 10 % mėnesinių pajamų. Jaunam, šeimos nesukūrusiam žmogui turėtų pakakti 1–3 mėnesių darbo užmokesčio dydžio santaupų, o finansinių įsipareigojimų turinčiam ir šeimą sukūrusiam asmeniui reikėtų sukaupti 3–6 mėnesių darbo užmokesčio dydžio finansinį rezervą.
Asmenims, manantiems, kad jų išlaidos suplanuotos ir taupyti nėra iš ko, T. Šenbergas pataria peržvelgti išlaidų sąrašą.
„Reikia fiksuoti ir nedideles išlaidas, nes iš smulkių pirkinių susidaro nemaža suma. Reikėtų pabandyti bent vieną mėnesį paeksperimentuoti, rinkti visus čekius ir išlaidas suvesti į lentelę. Tai padės pamatyti, be ko galima apsieiti, kurias išlaidas galima sumažinti“, – žurnalo „Investuok“ seminare tvirtino T. Šenbergas.
Sutaupytus pinigus lektorius pataria investuoti saugiai.
„Investavimas į obligacijas, akcijas ar investicinį auksą gali būti nuostolingas, tačiau indėlis nuostolio neatneš. Paprasčiausias ir lengviausias būdas išlaikyti tą pačią pinigų sumą – padėti terminuotąjį indėlį“, – mano T. Šenbergas.
Terminuotojo indėlio trūkumas – jį atsiėmus anksčiau nei terminas, netenkama palūkanų. To vengiantiems tik pradedantiems investuoti T. Šenbergas pataria vienu metu rinktis kaupiamąjį ir laisvų lėšų indėlį, o atsiradus daugiau papildomų lėšų – padėti ir terminuotąjį indėlį.

Keturi investuotojų tipai

Paskaitą „Kaip pasiekti savo tikslus“ „Investuok“ seminare skaitęs Lietuvos verslo konsultantų asociacijos narys, daugiau kaip 15 metų patirtį turintis verslo vadybos konsultantas Aurimas Vietrinas teigia, kad siekiant bet kurio tikslo reikia įvertinti, ar tikslas iš tiesų svarbus. Jį įvertinti derėtų pagal dešimtbalę skalę. Tikslas bus lengviau pasiektas, jei žmogus jo iš tiesų trokš ir jei turės motyvą, dėl kurio siekia to tikslo.
A. Vietrinas taip pat pabrėžia, kad žinoti savo asmenybės tipą pravartu ne tik įgyvendinant tikslus, bet ir norint nustatyti priežastis, dėl ko tų tikslų nepavyksta pasiekti. Išsiaiškinęs, kuriam iš tipų priklauso, žmogus gali lengviau pasirinkti ne tik jam tinkantį darbą, bet ir investavimo būdą. Lektoriaus teigimu, pagal požiūrį į laiką visuomenėje egzistuoja keturi pagrindiniai asmenybių tipai.
I tipo asmenys mėgsta vadovauti ir turi daug siekių ateityje. Toks žmogus siekia paveikti kitų elgesį, kontroliuoti. II tipo žmogus – dalyvis, kuriam patinka būti čia ir dabar, dalyvauti komandoje. Dažnai tokie asmenys linkę pritarti kitų nuomonei. III tipo asmenys vadinami sekėjais. Jie mėgsta konkretumą, susikaupę, planuoja ir nuolat ko nors siekia. IV tipo žmonės – I tipo priešingybė. Šie asmenys siekia saugumo ir nori išsaugoti tai, kas sukurta. Jie gyvena praeitimi ir šiek tiek dabartimi, renkasi buhalterių, sargų profesijas.
„IV tipo asmenims svarbus saugumas, todėl tokie žmonės bus linkę investuoti ten, kur mažiau rizikos – į obligacijas. Rizikingiausiai investuoja mėgstantys vadovauti, o dalyvis dėl kompanijos gali priimti neracionalų, finansiškai nepalankų sprendimą“, – „Investuok“ seminare aiškino A. Vietrinas.

Kristina Mažeikaitė, žurnalas „Investuok“

Daugiau apie investavimą skaitykite žurnale „Investuok“ ir www.investuok.eu

 

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

Komentarai2013 11 08 10:48     #35523
Fascinating blog! Is your theme custom made or did you download it from somew here? A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog shine. Please let me know where you got your design. Bless you this  web
2015 10 20 13:47     #35893
sdf

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital