Interviu su Šešėliu

Spekuliantai.lt | 2010-01-13 | Interviu | perskaitė: 14887
Raktiniai žodžiai: blue chip‘ai, obligacijos, aukštų palūkanų instrumentai, nekilnojamasis turtas, akcijos, mafija, madoff, buffett, graham, trampas, templeton
Interviu su Šešėliu Mafija irgi investuoja. Ir mums visiems įdomu, kaip ji tą daro. Mafijos visa veikla apipinta legendomis ir įvairiomis istorijomis. Tad suprasti kur tiesa, o

Mafija irgi investuoja. Ir mums visiems įdomu, kaip ji tą daro. Mafijos visa veikla apipinta legendomis ir įvairiomis istorijomis. Tad suprasti kur tiesa, o kur ne – ne toks jau lengvas uždavinys. Bet gal geriau ir nesigilinti. Tačiau mums labai pasisekė, kai su mumis sutiko pabendrauti tarptautinio šešėlinio kartelio atstovas, kaip tik atsakingas už investavimą. Nenuostabu, kad savo asmenybės jis neatskleidė ir mums. Galim tik viena pasakyti – ne Lietuvoje tau vyko ir ne su lietuviu.

-Tai kaip gi investuoja mafija?
-Gal būt nusivils aštraus žanro mėgėjai, bet mes neinvestuojam kažkaip kitaip, kažkaip įpatingai. Nepamirškite, kad rinkoje daug žaidėjų, pati rinka stebima ne vienos reguliavimo institucijos.

- Bet va tos institucijos kaip tik nesugebėjo sužiūrėti bręstančio finansinio burbulo...
- Tai skirtingi dalykai. Negalėjo ar nenorėjo sužiūrėti – klausimas politikuojantiems diskutantams. Mūsų tai neliečia.

- Norite pasakyti, kad mafija – JAV ar pasaulinė – neprisidėjo prie dabartinės krizės sukėlimo?
- Šiame pasaulyje niekuo negali būti tikras, bet manau, kad neprisidėjo. Nebent tuo, kad laiku išvedė savo pinigus iš rizikingų instrumentų į saugesniu.

- Tai vis dėlto, investavote ir į taip vadinamus „toksinius instrumentus“?
- O kodėl gi ne?! Jei galima solidžiai uždirbti ir dar greitai... Išnaudojam visas galimybes. Tik priešingai nei daugelis individualių ar net institucinių investuotojų, mes esam labai, ir labai, ir labai, ir labai disciplinuoti. Pas mus net spekuliavimas laikomas žalingu įpročiu.

- Kaip tai?..
- Mes investuojam labai konservatyviai. Pasijuskite mano kailyje, jums patikėta dalis mafijos pinigų. Ar gi leisite sau daug rizikuoti? Aišku, kad ne. Juk tai nėra „mokesčių mokėtojų“ pinigai. Niekas tikrai nekompensuos praradimų. O sumos tikrai solidžios. Antra vertus, kam išradinėti dviratį. Mes siekiam padidinti savo kapitalą. Apsidairykim aplinkui ir pamatysim, kad taip jau daroma ir pakankamai sėkmingai. Paminėkime Grahamą, W.Buffettą, Trampą, Templetoną, kitus. Mes niekur neskubam, mes galim sau leisti būti ilgalaikiais investuotojais. Juk mafija nemirtinga (juokiasi).

- O tai tada finansinės piramidės?..
- Tai ne investavimas, tai verslas. Jei suprantate, tai skirtingi dalykai. Jei tame nebūtų dalies apgaulės, tai, mano manymu, būtų labai geras verslas. Geras tuo, kad jis paremtas žmonių godumu – viena iš įtakingiausių žmogiškųjų silpnybių. O godumas suformuoja nuolatinę ir stiprią paklausą. Mes negalim nepasinaudoti tokia galimybe. Tik valstybė apsiėmė ginti visokio plauko kvailius. Gal ir gerai, kas gi kitas juos apgins... O mes be piramidžių išgyvensim vis tiek.

- Madoff‘as buvo jūsų žmogus?
- Nežinau, nes neįmanoma visko žinoti. Be to, kas svarbiausia, mūsų versle geriau žinoti tik tai, ką privalai žinoti. Nebūtina, kad Madoff‘as būtų mafijozas. Užtenka to, kad tokia veikla negali vykti be mūsų kontrolės.

- Tai į ką investuoja mafija?
- Kaip ir visi kiti – nekilnojamasis turtas, vertybiniai popieriai, taurieji metalai, menas, kolekciniai alkoholiniai gėrimai. Kaip matote, nieko naujo. Investuojam visame pasaulyje.

-Tai jei meno aukcione lotą pardavęs ar įsigijęs žmogus nenori atskleisti savo tapatybės, tai gali būti jūsų žmogus?
- Nebūtinai. Nenoras atsiskleisti būdingas kiekvienam. Mes veikiam legaliai, tik priemonės gal ne visada „tradicinės“. Tačiau investavime pas mus visas įprastai, kaip ir visur kitur. Tik gal labiau konservatyviau, labiau disciplinuotai.

- O Forex‘as?
- Nėra poreikio, o ir rizikinga. Kadangi mes veikiam visame pasaulyje, tai, reikalui esant, paskeisti valiutą turime savo greitas ir patikimas priemones. Antra vertus, valiutų rinka yra pakankamai politizuota, t.y. nėra tiek laisva, kiek norėtųsi. Tai padidina riziką. Prisiminkim ir centrinių bankų intervencijas, ir dabartinį JAV dolerių „kepimą“.

- Kokius investicinius fondus mėgstate?
- Fondų visiškai nemėgstame. Juos valdo tokie pat godūs žmogeliai, kaip ir visur kitur. Tik godūs jie ne investicinės grąžos, o darbdavių bonusų. Žinoma, yra ir labai sumanių, kompetentingų profesionalų, bet tokių mažai. Kiek teko bendrauti su fondų valdytojais, tai pastebėjau, kad jų profesionalumas tėra tik kokios nors prestižinės aukštosios mokyklos baigimo popierėlis. Mes už tokius nė sudilusio penso neduodam.
Fondus, ar portfelius, mes kuriame patys. Esam pakankamai išrankūs. Jei tai vertybiniai popieriai, tai jie turi būti labai likvidūs, aukšto pajamingumo. Jei tai akcijos – tai tik didelės kapitalizacijos, pageidautina, kad bendrovės mokėtų dividendus; pačios bendrovės būtų gerai žinomos visame pasaulyje, turėtų labai gerus vadovus.

-Kaip jūs atskiriate gerą vadovą nuo blogo?
- Geras vadovas iš tolo matosi (šypsosi).

- Ar investuotumėte į Lietuvoje kotiruojamų bendrovių akcijas ir kokias?
- Kur ta Lietuva? Kokios ten bendrovės? Mane, geriausiu atveju, į pensiją išlydėtų už tokios rizikos prisiėmimą. Su mūsų pinigais nelikvidžioje rinkoje nėra ką daryti, dėl mažų sumų mes tikrai tiek nerizikuojam.

- Matau, kad vis tiek kažką žinote apie Baltijos rinkas?
- O taip. Mano analitikai papasakos apie bet kokias pasaulio rinkas, bet kokius investicinius instrumentus, nurodys kokias tik norit tendencijas ir perspektyvas. Man dirba didelė šios srities profesionalų komanda visame pasaulyje. Reikalui esant, galima gauti pačią naujausią, pačią aktualiausią informaciją.

- Ar galima įtarti, kad pasinaudojate ir insaid‘ų pateikta informacija?
- Jei tik negresia priežiūros institucijų persekiojimai, kodėl gi ne...

- Ir paskutinis klausimas? Į ką dabar labiausiai linksta jūsų investicijos, kokias matote tendencijas?
- Nieko naujo mes nematom po investicine saule: blue chip‘ai, obligacijos, aukštų palūkanų instrumentai. Gal kiek suaktyvėjo nekilnojamojo turto įsigijimai. Daugiau čia orientuojamės į komercines patalpas, nes pastatas turi išlaikyti pats save. Nes kai kuriose šalyse pakankamai dideli turto mokesčiai, kad investicija ne į pajamas nešantį turtą gali būti rizikinga.
Mes nesistengiam atspėti kur koks burbulas išsipūs, todėl ir investuojam konservatyviai. Na o jei pateikėm, tai labai gerai..
Šiuo metu ir mes matome atsigaunančias rinkas ir mąstom, kur geriausia nukreipti lėšas. Čia galiu būti atviras: pasirinkimas tikrai sunkus – tiek daug pigaus turto!.. Mūsų analitikai pakankamai vieningi vartojimo klausimu – šis niekur nedings, tik dar didės. Atsigavus ekonomikoms, vartojimas ne tik kad pasieks buvusį lygį, bet viršys jį jei ne kelis kartus, tai bent dvigubai.
Visokiausios naujos technologijos mus visada domino, ir nuolat laikome lėšas vienoje ar kitoje srityje. Jei ne politiniai vyriausybių valdžių įsikišimai, farmacijos kompanijose laikytume daug lėšų. Dabar tenka apsiriboti rizikos nedidinančiu kiekiu.
Informacinės technologijos taip pat išliko mūsų favoritėmis. Rinka čia egzistuos ilgai ilgai ir dar tik plėsis. O jei farmacijos ir IT sektoriai pradės daryti bendrus projektus... Pirmi žingsniai jau žengti.
Daug galėčiau sektorių jums išvardinti, nėra reikalo. Atsiverskite bet kokį atitinkamą laikraštį ir rasit informacijos. Kokį laikraštį jūs ten turit? WSJ Lithuania? Neturite tokio?! O, santamarija! Gerai, kad dar internetas yra. Ir šiaip, labai tikiuosi, kad mūsų pokalbis atneš jums bent šiek tiek naudos.

-Ačiū!
 

Taip pat skaitykite

Interviu su Kazimieru Jakučiu

Interviu su Kęstučiu Lukošium

Interviu su Ana Drutel - Loginova

Interviu su Alma Jankelaitiene

2011-12-20 | Interviu 2011-10-21 | Interviu 2011-09-21 | Interviu 2011-04-21 | Interviu

Komentarai2010 01 14 21:24     #32960
paskaityti idomu buvo. aisku naudos jokios.
2010 01 18 16:10     #32972
Citatos pradžia KodėlČiukas  
    Citatos pabaiga
Jei norit as geriau jums duosiu taraloges prognoze 2010 metais tai tikrai labiau pravers
2010 01 23 01:11     #32987
sitos sapaliones geriau nebutumet kurpe ir kise prie tikrai neprastu pries tai buvusiu keliu paskutiniu interviu
2010 01 25 18:53     #32998
geda. visiskai nenaudingas, sukurtas interviu. dar labiau sumazina sito puslapio, kaip rimto saltinio, reitingus
2017 09 26 05:33     #37128
Nežinau, nes neįmanoma visko žinoti. Be to, kas svarbiausia, mūsų versle geriau žinoti tik tai, ką privalai žinoti. Nebūtina, kad Madoff‘as būtų mafijozas. Užtenka to, kad tokia veikla negali vykti be mūsų kontrolės.
hotmail login email, hotmail sign up with facebook.


2017 10 13 14:52     #37190
Hey buddies if you loves to play free online game then here on just single click on our homepage you will play fireboy and watergirl games online on your computer it is one of the best online game which you loves to play on your pc tablet and smartphone without any download and registration it  is the multiplayer game and the goal of the game is to collect the diamonds and have to score more than your opponent.
2018 04 26 11:10     #38621
 Hello, just wanted to say, I loved this article. It was practical.
2018 07 17 06:22     #39247
Not all are true. Everyone has their own way of thinking but I think they have to reconsider. I like to argue for the most accurate results.

FNAFPrivatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2018 Tipro Group UAB