Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Keturios prognozės 2015-tiesiams

Spekuliantai.lt | 2014-11-28 | Kitos | perskaitė: 3201
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Keturios prognozės 2015-tiesiams Dovre Insight: Keturios prognozės 2015-tiesiams

2015-taisiais doleris bus stiprus, o žaliavų rinka išliks silpna. Be to, pasaulinė ekonomika ir finansų rinkos pasižymės žemais svyravimais, tuo tarpu investuotojai ir toliau ieškos vis nykstančios grąžos.

 

Pirma mūsų prognozė yra: 2015-taisiais doleris taps stipriausia pasaulio valiuta. JAV yra pasaulio ekonomikos variklis ir šią vasarą Federalinis rezervų bankas įgyvendins savo pirmąjį palūkanų normos didinimą.

O tai - didžiulis kontrastas lyginant su Europa ir Japonija, kuriose centriniai bankai taiko nulinės palūkanų normos politiką ir spausdina pinigus, siekdami kovoti su per maža infliacija bei mažu augimu.

Žaliavų rinka

Istoriškai, laikotarpiai, kuomet doleris yra stiprus susiję su žaliavų silpnumu. Tai ypač akivaizdu, kalbant apie aukso kainas, kuriose tebematome smukimą.

Po įspūdingo naftos kainų kritimo šį rudenį, esame linkę manyti, kad 2015 m. kainos nusistovės ties dabartiniu lygiu. Ši pesimistinė prognozė – grindžiama dviem veiksniais:

Jei būtų pasiektas branduolinis susitarimas, Irano naftos pasiūla pozityviai nustebintų. Antra, OPEC nebūtų linkę agresyviam pasiūlos „apkarpymui“, kol JAV skalūnų naftos augimas nemažėja.

Ne visų žaliavų perspektyva yra neigiama. Naftos kainų kritimas pakurstys pasaulio ekonomiką ir tai padės aliuminiui bei kelioms kitoms žaliavoms. Šio metalo pasiūla nėra tokia problematiška kaip kitų žaliavų.

Suvaldant verslo ciklą

Madingiausias šių dienų centrinių bankų bankininkų bei finansų ministrų vartojamas terminas yra „makroprudencinė politika“. Tai reiškia, kad ekonomikos ciklas turi būti suvaldytas kontroliuojant kreditų augimą.

Gerais laikais, bankai bus apkraunami didėjančio kapitalo reikalavimais ir anticikliniais buferiais,, tam, kad išvengtų skolinimosi siautulio. Panašiai, reikalavimai turėtų būti mažinami blogais laikas. Teorijoje teigiama, kad išvengus skolinimosi bumo, išvengiama ir pagirių.

„Makroprudencinės politikos“ dėka pasaulio ekonomika bus stabilesnė, o tai užtikrins ir mažesnius svyravimus finansų rinkose. Cikliški pakilimai bus silpnesni nei esame pratę, tačiau truks ilgiau.

Yra tikimybė, kad atsigavimas prasidėjęs 2009 m. JAV sumuš visus ilgumo rekordus. Tokiu atveju, pastarasis turėtų tęstis nors iki 2019 m.

Pelningumo paieškos

2015 m. pradžia yra iššūkis visiems, turintiems pinigų investicijoms ir ieškantiems grąžos. Obligacijų pajamingumas nukrito ir yra istoriškai žemas. Be to, centrinių bankų palūkanų normos yra žemesnės nei infliacija.

2015 m. saugios investicijos kaip bankų indėliai ir vyriausybės obligacijos po infliacijos duos neigiamą grąžą. Nepaisant to, depozitai bankuose ir obligacijų rinkos fondai pasiekė rekordinį lygį.

Mes tikime, kad 2015 m. investuotojai bus pavargę nuo fiksuotų pajamų rinkų ir pajudės iš jų - į akcijas. Tai leis akcijų rinkai augti.

Didžiausias pakylimas matomas Japonijos ir Europos akcijose, kadangi ten pelningumo perspektyvos yra geriausios, tuo tarpu „Wall Streeto“ ir Norvegijos potencialas yra mažesnis.

Dovre portfelis

  • Panoro Energy
  • Protector Forsikring
  • Hoegh LNG
  • Bakkafrost
  • Polarcus
  • Serendex

Įtraukiame: -
Pašaliname: -

Chart1

Chart2

Chart3

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital