Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Akcijos ir komercinis turtas Baltijos šalyse

Spekuliantai.lt | 2014-11-04 | Kitos | perskaitė: 1900
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Akcijos ir komercinis turtas Baltijos šalyse Dovre Insight: Akcijos ir komercinis turtas Baltijos šalyse

Baltijos šalių komercinis turtas siūlo dosnias rizikos premijas bei yra patraukli investicija. Tuo tarpu Baltijos šalių akcijų rinka kol kas užmigusi žiemos miegu ir tebėra embriono stadijoje.

 

Baltijos šalių biržoje yra apie 80 listinguojamų bendrovių. Bendra jų vertė siekia 50 milijardų Norvegijos kronų. Vis dėlto, likvidumas - minimalus, o dienos apyvarta retai viršija dešimt milijonų Norvegijos kronų.

Dėl vertybinių popierių biržos efektyvumo stygiaus Baltijos valstybės kenčia nuo chroniško rizikos kapitalo trūkumo. Tai varžo verslo naujovių diegimo ir augimo galimybes vietos verslui.

Bendras listinguojamų bendrovių bruožas yra tas, kad pastarosios turi dominuojantį savininką - privatų asmenį ar valstybę. Tuo tarpu laisvų akcijų srautas yra ribotas.

Pažvelgus į vertinimus, tai neatrodo kaip akivaizdus vertės atvejis, kai žiūrima pagal pelno ir kainos rodiklius. Šiuo atveju, masteliai atitinka tai, ką rastume Oslo Bors.

Auksas balanse

Tačiau vaizdas pasikeičia pažvelgus į balansus. Benjamin Graham, pirmasis pasaulyje vertės investuotojas, investavo tik į įmones, kuriose NCAV buvo bent 67 procentų rinkos vertės. NCAV yra trumpalaikis turtas atėmus visus įsipareigojimus ir rodo įmonės likvidacinę vertę.

Šiandien B. Graham Oslo vertybinių popierių biržoje nerastų nė vienos pirkimui tinkamos akcijos, kadangi nei viena iš įmonių netenkina minėto kriterijaus. Tuo tarpu, Baltijos šalyse 20 procentų listinguojamų bendrovių tenkintų NCAV kriterijų.

Atotrūkis tarp pajamų ir balansu pagrįstų rodiklių parodo, kad Baltijos šalių įmonės turi mažai noro demonstruoti didelius pelnus. Valstybės kontroliuojamų įmonių, pavyzdžiui, „Lietuvos energija“ atveju, tai paprastai lemia politinė valia. „Lietuvos energija“ jaučia nuolatinį politikų spaudimą sumažinti energijos kainą namų ūkiams.

Privačiai valdomų įmonių pagrindinis savininkas paprastai mato mažai naudos iš listingavimosi ir bando sumažinti mokesčius palaikydamas kiek įmanoma žemesnį matomą pelną. Be to, smulkiesiems akcininkams dažnai tenka nusivilti, kalbai pasisukus apie dividendus.

Tačiau įmonių valdymo kultūra pamažu keičiasi. Be to, mažėja ir politinis kišimasis į valstybės kontroliuojamų įmonių veiklą. Tai sukuria ilgalaikį perkainojimo potencialą.

Nekilnojamasis turtas

Iš pirmo žvilgsnio, komercinis nekilnojamasis turtas Baltijos šalyse neatrodo akivaizdžiai pigus. Pirminis pajamingumas Baltijos valstybių sostinėse yra 7,5-8,0 procento, Osle atitinkamai - 5,0 proc.

Galima teigti, kad 250-300 bazinių punktų pajamingumo premija yra pagrįsta kompensacija už riziką, susijusią su politika ir mažesniu likvidumu. Vis dėlto, į šį klausimą pažvelgus įdėmiau, vaizdas pasikeičia.

Pirma, skolinimosi išlaidos Baltijos šalyse yra mažesnės, nes regionas yra euro zonos dalis. Tai padidina nekilnojamojo turto investicijų pelningumą.

Antra, nekilnojamojo turto vertės augimo perspektyvos Baltijos šalyse aiškiai didesnės negu Norvegijoje. Paprastai 2/3 komercinės nekilnojamojo turto grąžos gaunama iš nuomos, likusi dalis dėl vertinimo.

Konvergencija

Dėl užmokesčio ir kainų konvergencijos su likusia Europa, Baltijos šalys turi sistemiškai greitesnį nuomos, o kartu ir nekilnojamojo turto vertės, augimą. Šios kainų konvergencijos pavyzdys yra tai, kad nuo amžių sandūros vartotojų kainų indeksas Lietuvoje paaugo dešimt procentų daugiau nei Euro zonoje.

Dėl 50 procentų didesnio pelningumo, mažesnių finansavimo sąnaudų ir didesnių kapitalo vertės padidėjimo galimybių Baltijos šalių komercinis turtas yra patraukli investavimo galimybė.

Dovre portfelis

  • Panoro Energy
  • Petrolia
  • Selvaag Bolig
  • BW Offshore
  • Napatech
  • Jinhui Shipping

Įtraukiame:
Pašaliname:

Chart1

Chart2

Chart3

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

Komentarai2018 10 11 16:59     #40437
 Thanks for sharing this information. I really like your blog post very much. You have really shared a informative and interesting blog post with people.
http://www.babelite.com/what-is-traditional-shopping/


Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital