Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Rekordiškai žemos palūkanų normos

Spekuliantai.lt | 2014-09-03 | Kitos | perskaitė: 2060
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Rekordiškai žemos palūkanų normos Dovre Insight: Rekordiškai žemos palūkanų normos

Santykis tarp įmonių pelno ir akcijų kainų yra linijinis, tuo tarpu santykis esantis tarp palūkanų normų ir akcijų kainų - eksponentinis. Atsižvelgiant į tai, teigiama įtaka akcijų rinkai gali būti gerokai didesnė nei jūs įsivaizduojate.

 

Yra priežasčių manyti, kad ultra žemos palūkanų normos išsilaikys dar ilgą laiką. Pirma, vis didėjantis neproporcingas pajamų pasiskirstymas didina santaupas. Ir nors neturtingieji išleidžia beveik visas savo papildomas pajamas, turtingieji sutaupo didžiąją dalį kiekvieno papildomo dolerio, kurį jie uždirba.

Demografija yra dar vienas argumentas „už“ žemas palūkanų normas. Didelė dalis darbingo amžiaus gyventojų Vakaruose perkopė į antrąją savo karjeros pusę, kuomet taupymas pensijai yra prioritetas.

Dar daugiau, visą kartą palietusi finansų krizė turėjo įtakos žmonių taupymo įpročiams. Skolinimosi šėlsmas Viduržemio jūros ir Amerikos namų ūkiuose baigėsi, o šalyse, kur taupyti įprasta, pavyzdžiui, Kinijoje ar Vokietijoje, niekas nepasikeitė.

Pelnas

Rezultatas - pasaulis perpildytas santaupų, o tai stumia pinigų ir palūkanų normų kainas į rekordiškas žemumas. Taigi kokia yra ultra-mažų palūkanų normų įtaka akcijų rinkoms?

Trumpuoju laikotarpiu bet kurio turto, kuris generuoja pinigų srautus, vertė yra dviejų veiksnių funkcija - pajamų dydis ir naudojama palūkanų norma, naudojama diskontuojant būsimus pinigų srautus.

Pajamų ir vertės santykis yra linijinis ir jį lengva suprasti. Dvigubinant pajamas dvigubės ir vertė.

Vis dėlto, lengva pamiršti, kad santykis tarp palūkanų normų ir vertės yra eksponentinis. Pažymėtina, kad kol turto vertė su pajamoms juda link begalybės, diskonto norma priartėja prie nulio.

Teigiami vertinimai

Diskontuojant pinigų srautus nuo ilgalaikio turto, pavyzdžiui, akcijų ir nekilnojamojo turto, yra įprasta naudoti dešimties metų vyriausybės obligacijų pajamingumą plius rizikos premiją. Lengva įsivaizduoti, kad dabartinis rekordiškai žemas obligacijų pajamingumas lems rekordiškus vertinimus per ateinančius metus.

Tačiau praktikoje koreliacija tarp akcijų ir palūkanų normų yra gerokai sudėtingesnė. Dažnai mažėjanti palūkanų norma yra ligos ekonomikoje požymis.

Prisimintina, kad 2008 m. nepaisant mažėjančių palūkanų normų, akcijų rinka smuko. Priežastis yra ta, kad įmonių pelnai smuko, o rizikos premijos sprogo. Tai užgožė vyriausybės obligacijų mažesnio pajamingumo teikiamą stimulą.

Link burbulo teritorijos

Mes matome vos kelis neišvengiamos pasaulio ekonomikos krizės požymius. Įžvelgti recesiją lemiančią disbalansą sunku, o su maža infliacija bei pakankamais pajėgumais augimas turėtų tęstis dar bent porą metų.

Vis dėlto, jei vyriausybės obligacijų pajamingumas išliks žemas, o pasaulio ekonomika ir įmonių pajamos augs, akcijų kainos toliau judės aukštyn, ypač Europoje, kur vertinimai yra daug mažesni nei Volstryte. Apibendrinant sąlygos burbulų atsiradimui dar niekada nebuvo tokios palankios.

Dovre portfelis

  • Panoro Energy
  • Petrolia Drilling
  • Wilh. Wilhelmsen ASA
  • Selvaag Bolig
  • Höegh LNG
  • BW Offshore

Įtraukiame:
Pašaliname:

Chart1

Chart2

Chart3

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

Komentarai2018 11 01 14:59     #40992
 Nice blog and absolutely outstanding. You can do something much better but i still say this perfect.Keep trying for the best.http://www.whattodiet.com

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital