Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Rusija ir Europa

Spekuliantai.lt | 2014-04-02 | Kitos | perskaitė: 1503
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Rusija ir Europa Dovre Insight: Rusija ir Europa

Ukrainos krizė akcijų rinkoms turės tik trumpalaikį poveikį, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje ji bus naudinga ES ir NATO bendradarbiavimui, Norvegijos gamtinėms dujoms, Europos skalūnų dujoms, branduolinei pramonei, SGD pramonei, taip pat vėjo ir saulės energijos pramonei.

 

Buvau susitikęs su nekilnojamojo turto vystytoju Lietuvoje. Jis pasakė, kad, prasidėjus Ukrainos krizei, visiškai sustojo būstų pardavimai.

Dvejoja ne tik Baltijos šalių būsto pirkėjai. Nemažai investuotojų taip pat baiminasi, kad Krymo invazija įspėja apie agresyviai nusiteikusią Rusiją ir gali reikšti naujos Rytų-Vakarų konfrontacijos pradžią.

Gynybinė pozicija

Tikime, kad tokie nuogąstavimai yra perdėti, o į Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją žvelgiame kaip į savigyną.

Ukraina jau seniai yra Rusijos įtakos sferoje. Ilgai trukęs netinkamas šalies valdymas privedė prie revoliucijos ir noro suartėti su Vakarais.

Situacijoje, kurioje Rusijai iškilo pavojus prarasti visą Ukrainą, Putinas nusprendė pasinaudoti anarchija ir užsitikrinti bent Krymą, kur bazuojasi Rusijos Juodosios jūros laivynas. Geriau mažiau nei nieko.

Atslūgstanti įtampa

Abejojame, kad Rusija atsirieks dar vieną Ukrainos dalį, bet jei taip nutiktų, Vakarai apsiribos garsiais protestais ir simbolinėmis sankcijomis. Įtampa palaipsniui atslūgs, visi kiti dalykai grįš į savo vėžias, o akcijų kainos kils.

Ilgalaikėje perspektyvoje yra mažai abejonių, jog krizė privers Europą sumažinti savo priklausomybę nuo Rusijos dujų. Tai yra gera žinia Norvegijos gamtinėms dujoms, saulės energijos sektoriui ir SGD pramonei.

Nuvertinta politinė rizika

Ukrainos krizė taip pat privers žmones skeptiškiau pažvelgti į sparčiai augančios ekonomikos šalis. Politinė rizika yra nepakankamai įvertinta.

Galima paminėti, kad ant popieriaus Rusijoje veikia rinkos ekonomika ir demokratija. Problema ta, kad nuosavybės ir teisinė apsauga yra silpna, o žodžio laisvės nėra.

Pagal P/E rodiklį Rusijos akcijos yra pigiausios pasaulyje. Tam yra gera priežastis.

Pigi auganti įmonė

Šią savaitę į Dovre portfelį įtraukiame „Höegh LNG” - plūduriuojančių SGD infrastruktūros paslaugų teikėją. SGD importas yra turbūt lengviausias ir greičiausias būdas Europos tautoms pasiekti energetikos nepriklausomybę.

Tikime, kad "Höegh LNG“ yra gerai pasiruošęs pasinaudoti šia situacija. Galima paminėti, jog bendrovė dalyvauja laivo „Independence" pristatyme Lietuvai.

2015-ųjų P/E 11, 2016-aisiais, kai viskas veiks, kristų iki 6, tad vertinimas neatrodo atgrasus.

Dovre portfelis

  • Wilh. Wilhelmsen Holding
  • Panoro Energy
  • Ekornes
  • Siem Offshore
  • Petrolia Drilling
  • Höegh LNG

Įtraukiame: Höegh LNG
Pašaliname: Marine Harvest

Chart1

Chart2

Chart3

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

Komentarai2018 11 08 13:47     #41142
 Awesome and interesting article. Great things you've always shared with us. Thanks. Just continue composing this kind of post.
http://www.fashion-monster.com/whats-is-a-relationship/


Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2020 UAB All Media Digital