Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Įspėjamieji signalai naftos kainoms

Spekuliantai.lt | 2013-12-18 | Kitos | perskaitė: 1757
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Įspėjamieji signalai naftos kainoms Dovre Insight: Įspėjamieji signalai naftos kainoms

Naftos gavyba už OPEC ribų kyla, o produkcijos augimas yra didžiausias nuo 2002-ųjų. Naftos kainos rizika yra didelė ir toliau didėja.

 

Nesunku pagrįsti nuomonę, kad naftos kainos 2014-aisiais kris. Po daugelio metų nesėkmių gamyba už OPEC ribų sparčiai auga.

Metinis gamybos augimas, vedamas Šiaurės Amerikos, pasiekė 1,8-2,0 mln. barelių per dieną. Tai daugiau nei viso pasaulio vartojimo augimas 1,1 milijonų barelių per dieną.

Tikimės, kad ne OPEC ateinančius dvejus metus ir toliau didins naftos gamybą tuo pačiu tempu. Jei Iranas ir Libija  taip pat grįš į naftos rinką, naftos kainų kritimo gali būti sunku išvengti, net jei Saudo Arabija agresyviai sumažintų savo gamybą.

Libija ir Iranas

Dėl siautėjančio chaoso Libija šiuo metu pagamina tik 200.000 barelių per dieną, palyginti su 1,4 mln. metų pradžioje.

Panašiai Irano naftos gamyba labai sumažėjo pastaraisiais metais dėl pritaikytų sankcijų. Lūžis branduolinėse derybose reikštų, kad sankcijos prieš režimą pasikeis.

Tarsi to nepakaktų, kai kuriose šalyse paklausa gali išduoti. Dėl didelių valiutų kursų svyravimų, naftos kainos yra istoriškai aukštos tokiose šalyse kaip Japonija, Brazilija, Indonezija ir Pietų Afrika.

Nepaisant visko, naftos kainos išliko stabilios ir siekė 110. Esame linkę manyti, kad naftos kainos 2014 kris, bet vis dar nenoriai rekomenduotume trumpą poziciją.

Irakas ir Venesuela

Priežastis yra Irakas ir Venesuela, kurios pagamina atitinkamai 3,2 ir 2,8 milijonų barelių naftos per dieną. Abi šalys balansuoja ant žlugimo slenksčio ir jei nutiktų blogiausias scenarijus, gali įvykti ženklus tiekimo sutrikimas, kuris stipriai pakeltų naftos kainas.

Jei naftos kainos pradės kristi, energetikos pramonei tai reikš sunkius laikus. Dauguma naftos kompanijų jau kovoja su neigiamas pinigų srautais po dividendų ir investicijų, ir ši problema dar stiprės, jei naftos kaina kris.

Tačiau labiausiai nerimauti turėtų naftos paslaugų pramonė. Taip yra todėl, kad dėl didelio augimo naftos kompanijos gerokai apkarpė savo investicijas.

Pigiausia akcija biržoje?

Šią savaitę į Dovre portfelį įtraukiame Wilhelmsen Holding.  Nusiteikę pozityviai esame dėl  dviejų priežasčių:

Pirma, neįprastai patrauklus vertinimas. P / E santykis yra 6 tiek šiems, tiek ateinantiems metams, bet greitai krinta iki trijų, jei pašalintume Glovis akcijų paketą.

Antra, pramonė yra oligopolinė su aukštais įėjimo į rinką barjerais. Tai suteikia Wilhelmsen galimybę per tam tikrą laiką uždirbti nemažą pelną.

Dovre portfelis

·                     Selvaag Bolig
·                     Norsk Hydro
·                     Det norske oljeselskap
·                     Kongsberg Automotive
·                     Wentworth Resources
·                     Wilh. Wilhelmsen Holding

Įtraukiame: Wilh. Wilhelmsen Holding (WWI)
Pašaliname: Norwegian

 
Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

Komentarai2018 11 10 14:40     #41204
 Your content is nothing short of brilliant in many ways. I think this is an engaging and eye-opening material. Thank you so much for caring about your content and your readers.
http://www.vivofurniture.com/a-guide-to-choosing-maintaining-white-marble/


Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital