Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Perdėta euforija?

Spekuliantai.lt | 2013-11-19 | Kitos | perskaitė: 1138
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Perdėta euforija? Dovre Insight: Perdėta euforija?

Pervertinimo varomą pastarųjų metų rinką, 2014-aisiais ir 2015-aisiais seks cikliška bei kylanti rinka. Tačiau euforiškai nusiteikusių investuotojų įspėjimai dėl korekcijos pavojaus auga.

 

Žvelgiant ilguoju laikotarpiu, akcijų grąžą bei kainos ir buhalterinės vertės santykį sieja artimas ryšys. Žemas kainos ir buhalterinės vertės santykis paprastai rodo stiprią akcijų rinką per ateinančius kelerius metus, ir atvirkščiai.

To priežastis - verslo ciklas. Recesijos su mažomis kapitalo grąžomis ir žemu kainos ir buhalterinės vertės santykiu netrunka amžinai. Tą patį galima pasakyti ir apie didžiulius pelnus pakilimo laikotarpiais.

Sentimentas

Žvelgiant iš trumpalaikės perspektyvos, jaučiamas nuotaikų biržoje ir po to einančių kainų svyravimų ryšys. Investuotojo euforija yra dažnai susijusi su trumpalaikiu rinkos sustojimu ir mažesnėmis grąžomis per ateinančius šešis mėnesius. Panašiai, didelis pesimizmas yra signalas pirkti.

Svarbus nuotaikos rodiklis yra AAII Amerikos investuotojų apklausos. Nuo 2009-ųjų pesimistų daliai esant žemiau 20 procentų, ateinančius šešis mėnesius paprastai sekdavo silpnos akcijų rinkos.

Kaip turėtume elgtis? Pesimistų dalis yra maža ir buvo mažesnė nei 20 proc. kelis kartus rudenį. Tai reiškia, jog turėti tam tikrą rezervą korekcijos atveju būtų protinga.

Vakarėlis blėsta

Kas gali sustabdyti akcijų rinkos vakarėlį? Grėsmę kelia per ne lyg aktyvūs įmonių departamentai, kurie bombarduoja rinką naujomis emisijomis ir pardavimais. Galima paminėti, kad Volstrite paskutiniu metu naujų emisijų apimtys buvo didesnės nei dešimt milijardų dolerių tris savaites iš eilės, o Vale neseniai Oslo vertybinių popierių biržoje pardavė Hydro akcijas vertas 11 milijardų kronų.

Kitas pavojus yra Federalinis rezervas. Pinigų bazė išaugo daugiau nei 40 procentų per pastaruosius metus, tačiau pinigų spausdinimas negali trukti amžinai. Yra sutarta, kad banknotų presai suksis iki kovo, tačiau yra tikimybė, jog centrinis bankas persigalvos dar gruodį. Tai būtų šaltas dušas rinkoms.

Galiausiai galime pritrūkti kainoms įtaką darančių veiksnių.  Esame pajamų sezono viduryje ir finansinės ataskaitos yra įvairios. Galbūt netrukus pritrūksime teigiamų staigmenų, galinčių rinką stumti į priekį?

Augimo mašina

Šią savaitę į Dovre portfelį įtraukiame Norwegian. Nusiteikę pozityviai esame dėl trijų priežasčių:

Pirma, bendrovė yra augimo mašina. Lėktuvų parkas iki 2022 patrigubės, o Norwegian taps sparčiausiai augančia pigių skrydžių aviakompanija Europoje.

Antra, dėl modernių, kurą taupančių orlaivių, kurie lemia mažas kainas, Norwegian užima stiprią konkurencinę poziciją.

Galiausiai, vargu ar yra atsižvelgta į jos augimą. Norwegian yra vertinama kaip vėžlys, nors bendrovė yra gazelė.

Dovre portfelis

  • Selvaag Bolig
  • Norsk Hydro
  • Det norske oljeselskap
  • Höegh LNG
  • Kongsberg Automotive
  • Norwegian

Įtraukiame: Norwegian
Pašaliname: EOC

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

Komentarai2018 11 10 16:27     #41237
 This is a great inspiring article.I am pretty happy with your good work.You put really very helpful information. Keep it up Keep blogging Looking to read your next post.
http://www.verysweatylife.com/what-are-the-bank-holidays-in-2018/


Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital