Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Infliacijos šokas Europoje

Spekuliantai.lt | 2013-11-05 | Kitos | perskaitė: 1143
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Infliacijos šokas Europoje Dovre Insight: Infliacijos šokas Europoje

Spalį antraščių ir bazinė infliacija krito atitinkamai iki 0,7 ir 0,8 proc. Euro zonoje. Tai privers ECB imtis veiksmų.

 

ECB turi labai aiškią užduotį. Infliacija turi būti artima, bet ne didesnė kaip 2 procentai, t.y. 1.9, o galbūt ir 1.8 proc.

Spalio mėnesį infliacija sumažėjo iki 0,7 proc. Nuosmukis buvo įvairialypis. ECB turi galimybę peržvelgti laikotarpius, kai infliacija buvo laikinai labai pakilusi arba nusmukusi. Todėl nereikėtų teikti per daug dėmesio vieno mėnesio duomenims.

Vis tik bus sunku ignoruoti vyraujantį silpną infliacinį spaudimą dėl keleto priežasčių. Pirma, nuokrypis lyginant su siekiama infliacija yra labai didelis.

Vargu ar trumpalaikis

Antra, toli gražu neaišku, ar nuosmukio etapas yra trumpalaikis. Galima paminėti, kad nedarbas auga ir yra rekordiškai aukštas - 12,2 proc. Tai stabdo darbo užmokesčio augimą.

Be to, euras yra stipriausia valiuta pasaulyje. Prekyba pasvertas kursas pakilo 5,8 proc. šiais metais. Palyginimui, Kinijos juanis pakilo 5,5 proc. Brangstanti valiuta reiškia mažesnes importuojamų prekių kainas.

Galiausiai, gali mažėti maisto ir energijos kainos. Žaliavų super ciklas baigėsi.

Neigiamos palūkanų normos?

Didžiausias klausimas yra, ką darys ECB? Pinigų palūkanų norma yra 0,5 procento ir gali būti sumažinta, tačiau sumažinimas turės tik simbolinę reikšmę, jei nebus įvestos neigiamos palūkanų normos už indėlius centriniame banke.

Neigiamos palūkanų normos vis dėlto yra nauja ir neišbandyta praktika. Kyla klausimas, ar ECB norės būti bandomuoju triušiu.

Labiau tikėtinas žingsnis būtų toliau palaikyti bankų sistemos likvidumą naujomis IRO (angl. LTRO) operacijomis. Kad tai įvyks gali būti laikoma savaime suprantamu dalyku, tačiau poveikis bus ribotas.

Galiausiai, galima sekti Federalinio rezervo pavyzdžiu ir pradėti spausdinti pinigus. Tačiau dėl Euro zonos savotiškos struktūros reikšmingo palengvėjimo nereiktų tikėtis.

Sunku pasakyti, kokių veiksmų ECB gali ir nori imtis, tačiau akcijų rinkoje tai reiškia pozityvią riziką. Jei, siekiant  kovoti su žema infliacija, pinigų politika bus labiau ekspansinė, galime užuosti Kalėdų ralį.

Pinigų srautas

Grynieji pinigų srautai į akcijų fondus leidžia daryti tą pačią išvadą. Pasak tyrimų bendrovės Trimtabs, kapitalo įplaukos į JAV investicinius fondus spalį pretenduoja tapti trečiomis pagal dydį istorijoje.

Tuo pačiu metu pinigai teka iš obligacijų fondų. Nematome priežasčių, kodėl kapitalo srautai turėtų artimiausiu metu pasikeisti.

Dovre portfelis

•             Selvaag Bolig
•             Norsk Hydro
•             Det norske oljeselskap
•             EOC
•             Höegh LNG
•             Kongsberg Automotive

Įtraukiame: -
Pašaliname: -

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

Komentarai2018 11 12 14:12     #41330
 Aw, i thought this was quite a nice post. In concept I must set up writing like this additionally – spending time and actual effort to make a great article… but exactly what do I say… I procrastinate alot through no means appear to go carried out.
http://www.verysweatylife.com/why-is-summer-vacation-important-for-students/


Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital