Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Kitas super ciklas

Spekuliantai.lt | 2013-10-15 | Kitos | perskaitė: 1182
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Kitas super ciklas Dovre Insight: Kitas super ciklas

Super ciklą žaliavų rinkoje seks mega tendencija ilgalaikio vartojimo prekių rinkoje. Per artimiausius dešimt metų, milijonai darbščių Azijos šeimų įsigys automobilius, skalbimo mašinas ir televizorius.

 

Neturtingose ​​šalyse ekonomikos augimas leidžia žmonėms daugiau valgyti ir daugiau investuoti į pastatus, kelius ir kitą infrastruktūrą. Tai stipriai kelia maisto, energijos, plieno ir cemento vartojimą.

Kai pajamos didėja viduriniosios klasės šalyse, ilgalaikio vartojimo prekėms tai reiškia gerus laikus. Žmonės perka automobilius, skalbimo mašinas ir televizorius.

Dideles pajamas gaunančiose šalyse, padidėjus perkamajai galiai, didžiuoju nugalėtoju tampa paslaugų sektorius. Turizmas, sporto salės ir restoranai klesti. Tą patį pasakyti galima ir apie bankų, finansų ir teisinį sektorius.

Kinija

Šį tūkstantmetį Kinija pradėjo būdama itin varginga, tačiau dabar priartėjo prie viduriniosios klasės lygio. Staigus augimas lėmė gerokai padidėjusį visų prekių vartojimą. Gamintojai nebuvo tam pasiruošę, tad vertėsi per galvas, kad patenkintų didesnę paklausą.

Žaliavų super ciklas jau baigėsi. Dėl aukštų kainų gamyba gerokai auga, tuo tarpu Kinijos suvartojimas daugeliu atvejų pasiekė įsisotinimo tašką. Kinija jau sunaudoja pusę pasaulio plieno. Turi būti ribos!

Per ateinantį dešimtmetį Kinija ir toliau darys pažangą, tačiau kitame etape paklausos šokas ištiks ilgalaikio vartojimo prekes.

Elastingumas

Ar turėtume „pasikrauti“ skalbimo mašinų, dulkių siurblių ir automobilių akcijomis? Tai gali būti gera mintis. Dėl augančios viduriniosios klasės Kinijoje , Brazilijoje ir Rusijoje rinkos perspektyvos yra tiesiog nepriekaištingos.

Tačiau yra svarbus skirtumas nuo žaliavų rinkos - pasiūla čia yra daug elastingesnė. Dažnai reikia daug metų, kad padidėjusios žaliavų kainos padarytų įtaką gamybos pagreičiui, tačiau yra daug paprasčiau padidinti automobilių ir sportinių batelių pasiūlą. Įdiegti papildomą konvejerio liniją yra lengva.

Neelastinga pasiūla žaliavų rinkoje lėmė intensyvią ir pastovią paklausą su sistemingai augančiomis kainomis daugiau nei dešimtmetį. Tai leido naftos telkinių ir kasyklų savininkams gyventi kaip karaliams.

Nieko panašaus nenutiks ilgalaikio vartojimo prekių gamintojams. Pajamos didės, tačiau nebūtinai ir maržos.

Indija

Indija su 1,2 mlrd. gyventojų atsilieka nuo Kinijos dešimt metų. Ar Indija sukels naują super ciklą žaliavų rinkoje?

Vargu. Pirma, Indija nesugebėjo nukopijuoti sėkmės formulės nuo Kinijos. Ekonomika auga, tačiau daug mažesniu tempu. Antra, prekių industrija dabar yra pasiruošusi patenkinti padidėjusią paklausą.

Dovre portfelis

·                     Statoil
·                     Selvaag Bolig
·                     Norsk Hydro
·                     Det norske oljeselskap
·                     EOC
·                     Höegh LNG

Įtraukiame: -
Pašaliname: -

 
 


 
Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

Komentarai2018 11 12 14:20     #41358
 That is the excellent mindset, nonetheless is just not help to make every sence whatsoever preaching about that mather. Virtually any method many thanks in addition to i had endeavor to promote your own article in to delicius nevertheless it is apparently a dilemma using your information sites can you please recheck the idea. thanks once more.
http://www.loganonlinemovie.com/why-do-we-need-entertainment/


Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital