Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Rudeninės audros

Spekuliantai.lt | 2013-08-27 | Kitos | perskaitė: 1068
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Rudeninės audros Dovre Insight: Rudeninės audros

Rudeninės audros šįmet ankstyvos. Indijos ir Brazilijos valiuta yra laisvo kritimo būsenoje. Be to, JAV ilgo laikotarpio obligacijų pajamingumas stipriai auga. Ar Bernankė prarado palūkanų normų kontrolę?

 

Indija yra didžiausia demokratija pasaulyje, bet kartu yra ir viena prasčiausiai administruojamų šalių pasaulyje. Pasaulio banko "Ease of Doing Business" indekse, Indija yra 132 iš 185 šalių. Palyginimui, Rusija yra 112-oje vietoje.

Viena didžiausių problemų - itin paplitusi korupcija. "Telenor" tai patyrė, kai bendrovės 2G licencijų galiojimas buvo panaikintas, nes jos buvo įsigytos nesąžiningai. Praėjus dviem metams niekas taip ir neatsidūrė kalėjime, nepaisant to, kad šis korupcijos skandalas Indijos vyriausybei galėjo kainuoti 40 mlrd. dolerių.

Ekonomikos augimas taip pat nėra įspūdingas. Jis sumažėjo nuo dešimties procentų 2010 metais iki 4,5 proc. šįmet. Antra, biudžeto deficitas ir mokėjimų balansas kelia nerimą.

Rinkiminiai pažadai

Kitais metais Indijoje vyks rinkimai. Rinkimų kampanija jau vyksta ir, kaip įprasta, jos tonas būdingas populizmui. Be kita ko, politikai žada, kad kiekvienas turės teisę į minimalų maisto kiekį per dieną. Iniciatyva gera, bet vargu, ar kuri nors valstybė gali sau leisti ją įgyvendinti.

Investuotojai ilgą laiką buvo pasirengę duoti Indijai šansą. Prielaida buvo ta, kad geriau investuoti ten nei ligotuose, senstančiuose ir skolose paskendusiuose Vakaruose.

Tačiau šis požiūris pasikeitė. Indijos svajonė virto košmaru. Valiuta smunka, o šalis blogiausiu atveju gali susidurti su mokumo krize. Pasitikėjimui įgyti reikia daug laiko, tačiau jį prarasti galima pernakt. Indijos politikai ateityje turėtų labai pasverti savo žodžius.

Didėjantis BRIK skepticizmas

Sumaištis Indijoje jau išplito į Braziliją ir tam tikru mastu į Rusiją. BRIK šalių kapitalistinės ekonomikos modelis ir didelė korupcija tarptautiniams investuotojams kelia skepticizmą šių valstybių atžvilgiu.

Tačiau didžiausią nerimą šiuo metu kelia ne Indija ar Brazilija, o obligacijų rinka. Dešimties metų JAV iždo norma išaugo iki naujų metinių aukštumų ir artėja prie trijų procentų nepaisant chaoso besivystančiose rinkose ir Bernankės pastangų nuraminti palūkanų normas.

Jei rudenį įvyks rinkos korekcija, kaltininkas greičiausiai bus toliau didėjančios palūkanų normos. Kita vertus, akcijų rinkos ralis prasideda, kai obligacijų rinka stabilizuojasi.

Dovre portfelis

·                     Statoil
·                     RCL
·                     Panoro Energy
·                     Selvaag Bolig
·                     Interoil
·                     Norsk Hydro

Įtraukiame: -
Pašaliname: -

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital