Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Chaosas Vidurio Rytuose gelbsti naftos kainas

Spekuliantai.lt | 2013-07-22 | Kitos | perskaitė: 759
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Chaosas Vidurio Rytuose gelbsti naftos kainas Dovre Insight: Chaosas Vidurio Rytuose gelbsti naftos kainas

Kylant karščiui Artimuosiuose Rytuose, smurtas ir chaosas taip pat yra linkę išaugti. Tai pastarąsias savaites sukėlė ilgai lauktą naftos kainų ralį.  

Nors dauguma prekių užima gynybines pozicijas, naftos kainos pasiekė trijų mėnesių aukštumas. Už tai galime dėkoti chaosui Artimuosiuose Rytuose.

Blogėjanti saugumo padėtis lėmė netikėtai didelius gamybos nuosmukius Libijoje, Irake ir Nigerijoje. Be to, baimes paaštrino neramumai Egipte. Jei Egiptas imtų byrėti, tai sukeltų grėsmę Sueco kanalui bei viso regiono stabilumui.

Vasara dar toli gražu nesibaigė, o dūmai, pakibę virš Vidurio Rytų, nėra iš taikos pypkių. Jei geopolitinė padėtis ir toliau blogės, naftos kainos dar kils.

Ilgalaikis pusiausvyros lygis

Žvelgiant į bendrą vaizdą, matyti, kad  vyraujančios jėgos yra laikinos ir ilgalaikis Brent naftos pusiausvyros lygis svyruoja ties 90-100 riba.

Stiprus pasaulinės gamybos augimas varomas skalūnų naftos revoliucijos ilgainiui nustums naftos kainas žemyn, bet vargu ar žemiau 90. Taip yra dėl to, kad skalūnų gavybos technologija yra brangi, tad norint priimtino pelningumo,  norma turėtų svyruoti apie 90-100.

Labai tikėtina, kad 90 riba taip pat yra remiama Persijos įlankos šalių viešųjų finansų. Būtent 90 yra ta riba, kuri padengia pastarųjų kaštus.

Naftos pramonei bus sunkūs laikai, jei naftos kainos nusistovės ties maždaug  90-100. Taip yra todėl, kad pagrindinės Vakarų naftos kompanijos vidutiniškai pelną gauna perkopus 120 ribą (po investicijų ir dividendų).

Normoms svyruojant ties 90-100, naftos pramonė galiausiai bus priversta pristabdyti investicijų tempą. Jei taip atsitiks, naftos paslaugų pramonė gaus stiprų smūgį, kai numatomo augimo nebus.

Vasaros ralis

Oslo birža šiuo metu yra ralio režime. Ir dėl geros priežasties -  naftos kainos yra stiprios, o Bernanke suteikė garantijas obligacijų rinkoms.

Rinkos auga jau penktus metus. Ar tai tęsis ilgai? Tol, kol pasaulio ekonomikai smogs nauja recesija.

Mūsų darbinė hipotezė yra, kad tai nenutiks dar 3-4 metus. Priežastis ta, kad atsigavimas po finansų krizės buvo neįprastai silpnas. Žemas augimas reiškia, kad nuosmukio sukeltas disbalansas atsiranda daug lėčiau ir tai padeda išplėsti verslo ciklą.

Teigiamas nuotaikas lemia ir Oslo biržos vertinimai, kurie vis dar yra toli nuo akinančio, prieš kriziniu laikotarpiu buvusio lygio. Kapitalo įplaukos į akcijas nuo finansų krizės taip pat buvo blankios.

Pensijų fondai ir investiciniai fondai buvo didieji pardavėjai. Kapitalo srautams pakeitus kryptį, tai turėtų būti svarbiu privalumu.

Dovre portfelis

·                     Sparebank1 Nord-Norge
·                     EMGS
·                     Statoil
·                     RCL
·                     Panoro Energy
·                     Selvaag Bolig

Įtraukiame: -
Pašaliname: -

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital