Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Aukso kaina neria žemyn

Spekuliantai.lt | 2013-04-22 | Kitos | perskaitė: 756
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Aukso kaina neria žemyn Dovre Insight: Aukso kaina neria žemyn

Pastarąją savaitę aukso kaina smuko daugiausia per trisdešimt metų. Tai gali būti slaptas ženklas pirkti.

Aukso kaina vis dar gerokai pakilusi lyginant su ta, kuri buvo amžių sandūroje, tačiau vertinant ilgesnį laikotarpį, auksas yra menkavertė investicija. Per du pastaruosius šimtmečius aukso kaina pajuda tik tiek, kiek infliacija.

Stiprų augimą visada lydi dideli nuosmukiai ir maža grąža. Realioji grąža per tam tikrą laiką buvo artima nuliui. Atsižvelgiant į infliaciją, auksas šiuo metu atrodo brangus.

Akcijos – geriausias pasirinkimas

Palyginimui, realioji JAV akcijų grąža nuo 1800-ųjų buvo 6,6 proc. per metus. Trumpalaikes palūkanas uždirbančių investicijų ir ilgalaikių vyriausybės obligacijų grąžos yra atitinkamai 2,7 ir 3,6 proc. Taupantiems ilgą laiką, akcijos ir obligacijos yra geriausias pasirinkimas.

Vis tik auksas nėra nesąmonė. Pavyzdžiui, karo, revoliucijos, bankų sistemos griūties, išėmus valiutą iš apyvartos ar jai tapus beverčia, šis taurusis metalas turi pranašumą.

Puikus pavyzdys - Norvegija Antrojo pasaulinio karo metais. Prieš karą Norges Bank turėjo dideles aukso atsargas. Prasidėjus karui, jas pavyko išvežti į Angliją. Tai užtikrino vyriausybės finansinę laisvę tremtyje.

Signalas pirkti?

Paniką aukso rinkoje praėjusią savaitę sukėlė baimė, jog Kiprui teks atsisveikinti su savo aukso atsargomis. Kainos kritimą taip pat galima vertinti kaip ženklą, kad pasaulis normalizuojasi. Armagedono baimė mažėja, o tuomet žmonės nebenori turėti tiek daug aukso, kiek anksčiau.

Aukso rinkos griūtis gali būti slaptas ženklas pirkti bei įspėjimas, kad finansiniai srautai keičiasi. Rizika sumažėjo pakankamai, kad kapitalo srautai pasuktų į akcijas ir turtą, o ne auksą ir obligacijas.

Žvelgiant iš trumpalaikės perspektyvos, panika aukso rinkoje nebuvo naudinga Oslo vertybinių popierių biržai, todėl kad naftos ir kitų prekių kainos taip pat buvo nutemptos žemyn.

EMGS

Į Dovre portfelį šią savaitę įtraukiame EMGS. Akcija yra nukritusi, kadangi šįmet gavo mažiau užsakymų. Tačiau manome, kad tai yra laikina. Tokiu atveju, esama situacija yra proga pirkti.

Žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos, tikime EMGS, EM technologijomis ir pramonės tyrimais. Problema ta, kad naftos pramonė yra konservatyvi, naujoms technologijoms priimti reikia daug laiko. Todėl šuolio nebus, bent jau ne iš pradžių.

Dovre portfelis

·                     BW Offshore
·                     Norsk Hydro
·                     Helgeland Sparebank
·                     Wilh. Wilhelmsen Holding
·                     Sparebank1 Nord-Norge
·                     EMGS

Įtraukiame: EMGS
Pašaliname: Selvaag Bolig

 
Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital