Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Gulbių medžioklė

Spekuliantai.lt | 2013-02-25 | Kitos | perskaitė: 505
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Gulbių medžioklė Dovre Insight: Gulbių medžioklė

Savaitę pradedame žvalgydamiesi juodųjų gulbių (angl. black swan). Juodosios gulbės - tai mažą tikimybę, bet didelį poveikį turintys įvykiai.

Nuo paukščių gripo atradimo 2003-aisiais, šia liga sirgo 610 žmonių, o mirtingumas siekė 59 proc. Gerai tai, kad žmonėms liga nėra stipriai užkrečiama.

Praėjusių metų sausį olandų mokslininkai paskelbė, kad, atlikus penkias mutacijas, jiems pavyko sukurti paukščių gripo virusą, kuris yra lygiai taip pat užkrečiamas kaip ir įprastas gripas. Dėl akivaizdaus pavojaus tyrimai iš karto buvo uždrausti, tačiau šis moratoriumas neseniai buvo atšauktas.

Tai tik laiko klausimas, kada pasauliui smogs paukščių gripo pandemija, ar virusui natūraliai mutavus, ar  įvykus nelaimei laboratorijoje, ar dėl biologinio terorizmo. Mažai tikėtina, kad tai įvyks šįmet, tačiau dėl katastrofiškų pandemijos pasekmių, paukščių gripas atsiduria juodųjų gulbių sąrašo viršuje.

Skolų krizė

Antroji vieta atitenka naujos visuotinės skolų krizės grėsmei. Japonijoje, bendroji ir grynoji valdžios sektoriaus skola šįmet perkops 240 ir 140 proc. BVP, ir tendencijos išlieka nestabilios. Abejojame, kad užtvanka bus pralaužta iš karto, tačiau niekada negali būti tikras.

Euro zona taip pat nestovi ant tvirto pagrindo, net jei ir einama teisinga kryptimi. Dabar ginčijamasi dėl Kipro, kuriam norint išvengti bankroto proceso, reikia skubios pagalbos. Kyla klausimas, ar Vokietijos mokesčių mokėtojai sugebės išgelbėti Kipro bankus, kad korumpuoti Rusijos biurokratai ir oligarchai išvengtų nuostolių dėl indėlių.

Blogiausiu atveju Kipro bankrotas sukeltų grandininę reakciją, kurią vainikuotų nauja pasaulinė krizė.

Karas

Trečioje vietoje - politinės juodosios gulbės. Diplomatija žlugo, o JAV ir Izraelis turi šįmet nuspręsti dėl Irano atakos. Jei Irano niekas nesustabdys, greitai gali būti per vėlu šaliai užkirsti kelią pasiekti branduolinių ginklų pajėgumus.

Lieka ir Šiaurės Korėjos branduolinio šantažo klausimas. Šalis veikia agresyviai ir grasina, siekdama pagalbos ir kitokios paramos. Tokia strategija lengvai gali baigtis katastrofa.

Dividendų mašina

BW Offshore praėjusią savaitę pateikė stiprią ketvirčio ataskaitą, kuri rodo, kad įmonė yra pasirengusi palikti Papa Terra problemas praeityje.

Labiausiai džiugina pranešimas, kad dividendai bus padidinti. Akcininkai gali tikėtis dividendų, kurių pelningumas 7,3 procento per metus.

Dovre portfelis

·                    Sparebank1 Nord-Norge
·                    Selvaag Bolig
·                    Hafslund A
·                    Sevan Drilling
·                    Jinhui Shipping
·                    BW Offshore

Įtraukiame: BW Offshore
Pašaliname: Algeta

 

 

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital