Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Praėjusios savaitės apžvalga

Orion Securities | 2012-08-27 | Kitos | perskaitė: 355
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Praėjusios savaitės apžvalga Praėjusios savaitės apžvalga

 Praėjusią savaitę pasaulio akcijų indeksų svyravimus daugiausiai lėmė skelbti ekonominiai rodikliai ir lūkesčiai dėl centrinių bankų ekonomikos skatinimo. Per savaitę Europos akcijų indeksai prarado apie 1–1,5 proc., o JAV ir Azijos akcijų indeksai neteko apie 1 proc. savo vertės.

Malšinami lūkesčiai dėl Fed monetarinio skatinimo
Praėjusią savaitę pranešimą skaitė Čikagos Fed vadovas C. Evans. Jis ragino pasaulio centrinių bankų vadovus imtis visų priemonių, kurios padėtų pasaulio ekonomikos augimui. Taip pat praeitą savaitę Fed pranešė savo paskutinio susitikimo diskusijų ištraukas, kurios parodė, kad dauguma centrinio banko narių pasisako už ekonomikos skatinimą, jei šalies ekonomikos rodikliai ir toliau silpnės. Tai buvo Fed valdybos narių nuomonės, išreikštos per susitikimą, vykusį rugpjūčio 1 dieną. Tačiau po šio susitikimo skelbti JAV ekonomikos duomenys rodė, kad šalies ūkis įgauna pagreitį.

Antrojoje savaitės pusėje lūkesčius dėl monetarinio skatinimo sumažino vienas iš Fed vadovų J. Bullard. Jis savo skaitytame pranešime teigė, kad trečiadienį išleistos Fed vadovų susitikimo ištraukos, kuriose teigiama, kad centrinis bankas yra pasiruošęs skatinti šalies ekonomiką, yra kiek pasenusios ir nebeatitinka dabar vyraujančių nuomonių. Jis taip pat pridūrė, kad bent jau artimiausiu metu nenumatoma kaip nors papildomai skatinti ekonomiką.

Kol kas prasti metai Japonijos akcijų rinkai
Praėjusią savaitę paskelbtas Japonijos prekybos deficitas liepą buvo neigiamas ir sudarė 6,5 milijardus dolerių, nors buvo tikėtasi daug mažesnio deficito dydžio. Tokį Japonijos prekybos deficitą lėmė prastas eksportas, kuris smuko 8,1 proc., palyginus su praėjusiais metais. Tai gerokai daugiau už prognozuotą 3,6 proc. kritimą. Eksportas į Kiniją krito 12 procentų.

Šie duomenys atspindi pastarųjų metų neigiamą Japonijos rinkų foną. Japonijos akcijų rinkai šie metai yra gerokai prastesni nei Vakarų šalių akcijų rinkoms dėl gana prastų šalies ekonominių rodiklių ir nerimo dėl lėtėjančio Kinijos ekonomikos augimo. Vieno iš Japonijos pagrindinių indeksų „Topix“ vertė nuo aukščiausio šių metų taško yra sumažėjusi 13 procentų. Šiuo metu indekso kainos ir balansinės vertės santykis yra apie 0,9, tai yra gerokai mažiau nei Amerikos ir Europos pagrindinių akcijų indeksų, kur šis rodiklis siekia atitinkamai 2,2 ir 1,4. Tai reiškia, kad šiuo metu Japonijos kompanijos akcijos yra parduodamos mažesne kaina nei jų turimas turtas.

Praėjusią savaitę skelbti ekonominiai rodikliai:
 Paskelbti preliminarūs Kinijos gamybos sektoriaus PMI rodiklio duomenys. Rodiklio reikšmė smuko iki žemiausio taško nuo praeitų metų lapkričio ir siekė 47,8. Tai jau dešimtas iš eilės mėnuo kai rodiklio reikšmė yra mažiau 50 – ilgiausia tokia atkarpa per aštuonis rodiklio skaičiavimo metus. Priminsime, kad 50 yra riba skirianti sektoriaus augimą bei jo traukimąsi. Tokie duomenys tik dar labiau sustiprino investuotojų lūkesčius dėl naujo Kinijos centrinio banko ekonomikos skatinimo plano.
 Taip pat paskelbti Europos šalių PMI rodikliai. Nors rodikliai viršijo prognozes, tačiau buvo žemiau 50 ribos jau septintą mėnesį iš eilės. Euro zonos paslaugų PMI sudarė 47,5, o gamybos – 45,3.

Šią savaitę:
 Trečiadienį bus pranešti JAV ne naujų namų pardavimai. Prognozuojama, kad per mėnesį šie pardavimai padidėjo 1,1 procento.
 Ketvirtadienį euro zonoje vyks Italijos 10 m. obligacijų aukcionas. Tą pačią dieną JAV vyks Fed valdybos narių susitikimas. Penktadienį Fed vadovas B. Bernanke skelbs šio valdybos narių susitikimo nutarimus.
 Penktadienį bus skelbiamas euro zonos nedarbas. Prognozuojama, kad liepos mėnesį regiono nedarbas sudarė 11,3 procento.

 

Parengė Orion Securities

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital