Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Praėjusios savaitės apžvalga

Orion Securities | 2012-07-30 | Kitos | perskaitė: 439
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Praėjusios savaitės apžvalga Praėjusios savaitės apžvalga

 Praėjusią savaitę pasaulio akcijų indeksai gana smarkiai svyravo. Savaitės pradžioje svarbiausi akcijų indeksai smuko net apie 5 proc., tačiau savaitės pabaigoje atgavo savo prarastą vertę. Per savaitę Azijos akcijų indeksai prarado apie 1–2 proc. savo vertės, Europos akcijų indeksai padidėjo apie 1–3 proc., o JAV akcijų indeksai paaugo apie 2 procentus.

M. Draghi suteikė rinkoms optimizmo
Savaitės pabaigoje, po kelių iš eilės dienų smukimo, pasaulio akcijų indeksai šovė į viršų dėl Europos centrinio banko (ECB) prezidento Mario Draghio pažado, kad ECB padarys viską, kas įmanoma, kad būtų išsaugotas euras. Pasak M.Draghio, skolų krizė – tai trumpalaikiai iššūkiai ir ECB galios turėtų pakakti jiems įveikti.
Po šio M. Draghi komentaro euro kursas dolerio atžvilgiu šoktelėjo 1,2 proc. ir perkopė 1,23. ECB prezidentas patarė nenuvertinti politinio kapitalo, investuoto į euro zonos kūrimą. Taigi, šis M. Draghi komentaras buvo svarbus ženklas rinkoms, kad ECB reikiamu metu imsis monetarinio stimulo.

Nerimą dėl Ispanijos sugebėjo numalšinti tik M. Draghi komentarai
Savaitės pradžioje finansų rinkose gerokai sustiprėjo nerimas, kad Ispanija bus priversta kreiptis tarptautinės finansinės pagalbos ne tik savo bankams bet ir vyriausybei. Pirmadienį Ispanijos 10 m. obligacijų pajamingumai padidėjo iki euro zonos laikų aukščiausio taško – 7,5 procento. Tuo tarpu, šalies 5 metų obligacijų pajamingumai perkopė 7,5 proc. ribą ir viršijo 10 m. trukmės obligacijų pajamingumą. Pranešta, kad net šeši Ispanijos regionai gali pasekti Valensijos pavyzdžiu ir paprašyti centrinės valdžios finansinės pagalbos. Ispanijos vyriausybė, norėdama gelbėti šalies akcijų rinką nuo tolesnės griūties, pirmadienį uždraudė investuotojams uždirbti iš akcijų kainų smukimo (angl. – short selling).
Visgi, savaitės pabaigoje, po M. Draghio pasisakymo, sumažėjo Ispanijos skolinimosi kaina. Šalies 10 m. trukmės obligacijų pajamingumas smuko iki 6,6 procento. Finansų rinkų optimizmo nenumalšino net gandai, kad Ispanijai iš tiesų reikės 300 mlrd. eurų finansinės paramos vietoje žadėtųjų 100 mlrd. eurų.


Ekonominiai rodikliai Europoje prasteni nei JAV

 Europoje paskelbti šio mėnesio PMI rodikliai. Pranešta, kad euro zonos gamybos PMI rodiklis buvo mažesnis nei prognozuota (45,3) ir sudarė 44,1. Tuo tarpu, euro zonos paslaugų PMI sudarė 47,6 ir buvo šiek tiek didesnis nei prognozuota (47,3).

 Trečiadienį paskelbtas Vokietijos Ifo verslo klimatas suprastėjo iki 103,3 punktų. Rodiklis smuko trečią mėnesį iš eilės ir visus kartus buvo mažesnis nei tikėtasi. Tai ilgą istoriją turintis išankstinis ekonomikos indikatorius, sudaromas apklausiant 7000 įmonių apie jų 6 mėnesių lūkesčius. Pastarąjį dešimtmetį geriausi lūkesčiai buvo 2011 m. birželį (114,5), o prasčiausi 2009 m. kovą (82,1).

 JAV per savaitę registruotų nedarbo paraiškų skaičius nukrito į vieną žemiausių lygių po globalios kredito krizės, gerokai pranokdamas analitikų lūkesčius. Per savaitę JAV buvo pateikta 353 tūkst. nedarbo paraiškų – tai net 28 tūkst. mažiau nei savaitę prieš tai.


 JAV penktadienį paskelbtas pirmasis antrojo ketvirčio BVP įvertis. Didžiausia pasaulio ekonomika antrąjį ketvirtį, palyginus su pirmuoju ketvirčiu, augo 1,5 proc. metiniu tempu (t.y. faktinis BVP augimas praėjusį ketvirtį buvo beveik 0,4 proc.). Duomenys buvo šiek tiek geresni nei vidutinis analitikų prognozuojamas metinis augimo tempas: 1,4 procento. Pirmąjį ketvirtį BVP augo 1,9 proc. tempu, o pirmasis įvertis tuomet buvo 2,2 proc.

Šią savaitę:

 Antradienį Europoje bus skelbiami nedarbo duomenys. Prognozuojama, kad euro zonos nedarbas praėjusį mėnesį padidėjo 0,1 proc. punktu ir sudarė 11,2 procento. Tą pačią dieną JAV bus skelbiamas „Conference Board“ vartotojų lūkesčių rodiklis. Tikimasi, kad šio rodiklio reikšmė sudarys.61,5.

 Trečiadienį JAV bus skelbiamas ISM gamybos PMI. Prognozuojama, kad šio rodiklio reikšmė sudarys 50,4. Tą pačią dieną Fed spręs dėl palūkanų normos keitimo. Tikimasi, kad palūkanų norma bus palikta ties 0,25 procento.

 Ketvirtadienį Europoje ECB taip pat spręs dėl palūkanų normos keitimo. Prognozuojama, kad centrinis bankas nesiryš keisti praeitą mėnesį sumažintos normos.

 Penktadienį JAV bus skelbiamas per liepos mėnesį sukurtų darbo vietų skaičius. Tikimasi, kad per mėnesį JAV sukurta 101 tūkst. daugiau naujų darbo vietų nei buvo prarasta. Prognozuojama, kad šalies nedarbas išliks ties 8,2 procento.

 

Paruošė Orion Securities

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital