Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Akcijų rinkimosi vadovas

Spekuliantai.lt | 2012-07-30 | Kitos | perskaitė: 416
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Akcijų rinkimosi vadovas Akcijų rinkimosi vadovas

 Akcijų rinkimosi esmė – pirkti geros kokybės kompanijas už žemą kainą. Tačiau kas yra kokybiškai geros bendrovės?

Vien kompanijų vertinimas negali būti laikoma investavimo strategija. Daugelis akcijų yra "vertės spąstai". Maža naudos iš gerų finansinių rezultatų, jei kompanijos konkurencinė pozicija yra silpna ar ji veikia stagnuojančioje ar nepatrauklioje rinkoje.

Ekosistema

Kapitalistinė sistema yra gana panaši į natūralią ekosistemą, kur dominuoja negailestingos Darvino jėgos. Rūšys, esančios silpnoje konkurencinėje pozicijoje arba okupuojančios siauras ir mažėjančias nišas, rizikuoja išnykti. Niekas nepraturtėja investuodamas į tokias bendroves.
Viso to priešingybė – žmogus, kuris yra pavyzdys plačiai geografiškai paplitusios būtybės, kuri turėdama dideles smegenis greitai įgijo svarų pranašumą. Žmogaus analogija kapitalistinėje sistemoje būtų „Apple“.
„Apple“ veikia sparčiai augančioje masinėje rinkoje ir dėl technologijų ir inovacijų jau seniai įgijo didelį konkurencinį pranašumą. Tai pavertė „Apple“ vertingiausia bendrove pasaulyje.

Novatoriškos technologijos

Oslo vertybinių popierių biržoje „Algeta“ ir „EMGS“ yra pavyzdys kompanijų, įgijusių pranašumą dėl novatoriškų technologijų. Tačiau tai nėra vienintelis būdas, kuriuo įmonės gali gauti pelningas pozicijas.
Kiti metodai - vietinės monopolijos, pavyzdžiui, „Hurtigruten“, kainos lyderiai dėl naujų ir revoliucinių verslo modelių, kaip antai „Norwegian Air Shuttle“, ir stiprios rinkos pozicijos konsoliduotos pramonės šakose su aukštais įėjimo į rinką barjerais, tarkim, „Subsea 7“.

Geografinis privalumas

„Telenor“ yra pavyzdys kompanijos, kuri sukūrė esminę vertę naudodamasi kita strategija. Kompanija anksti įėjo į tuo metu dar neišsivysčiusias rinkas kaip Rusija, Bangladešas ir Ukraina, kurios tada buvo dar iki galo nesubrendusios, o kliūčių įeiti į rinką beveik nebuvo.
Pamažu vystantis rinkai, išaugo patekimo į rinką barjerai ir žaidėjai, kurie buvo joje nuo pat pradžių, užkirto kelią atsirasti rinkoje naujiems dalyviams. Rusija šiuo metu praktiškai uždaryta naujiems rinkos dalyviams, todėl „Telenor“, gali džiaugtis dideliu pelnu, atsirandančiu dėl didelių patekimo į rinką barjerų, esančių oligopolinėje rinkoje.
Nesunku įsivaizduoti, kad įmonės, kurios įeina į jaunas rinkas, pavyzdžiui, Afrikoje, kur įėjimo į rinką kliūtys yra vis dar mažos, gali sulaukti panašios sėkmės.

Biržos naujokas

Šią savaitę į Dovre portfelį įtraukiame „Veripos“. Bendrovė buvo atskirta nuo „Subsea 7“ ir pradėta kotiruoti Oslo vertybinių popierių biržoje praėjusią savaitę. „Veripos“ yra GPS sprendimų teikėjas, su dideliu tikslumu jūrinėje industrijoje.
Įmonė turi stiprias rinkos pozicijas, įskaitant ir 54 procentų rinkos dalį seisminėje pramonėje. Produktų spektras yra siauras, bet sprendimai yra kritiški verslo atžvilgiu ir vertinami klientų. Visa tai patekimo į rinką kliūtis daro reikšmingas.
Dabartiniame lygyje „Veripos“ atrodo patraukliai įkainotas su 2012 P / E mažesniu kaip 9. Tai yra maža technologijų kompanija su stipriomis rinkos pozicijomis, be skolų, geromis augimo perspektyvomis ir yra aiškus kandidatas perėmimui.

Dovre portfelis

Songa Offshore
Norsk Hydro
Bonheur
DNO
Norwegian
Veripos
Įtraukiame: Veripos
Pašaliname: Yara

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital