My blog [2007]

siMS | 2008-02-29 15:25 | perskaitė: 1322
My blog [2007] Užrašai sau ir tiems, kam įdomu pažengusio žingsniai. 2006 metų įrašai: http://www.spekuliantai.lt/journal.php?m=page&p=5 2007 12 22 Išsių

Užrašai sau ir tiems, kam įdomu pažengusio žingsniai.





2006 metų įrašai:

http://www.spekuliantai.lt/journal.php?m=page&p=5



2007 12 22

Išsiųsti dokumentai į UCAS organizaciją, atsakingą už stojimą į U.K. universitetus. Pasirinkau šiuos universitetus: The University of Nottingham ; University of Southampton ; Royal Holloway, University of London ; The University of York ; University of Leeds



2007 12 15



Iš kur atsiranda pinigai ?



Tikriausiai ne vienam teko pastebėti šią reklamą per TV ar internete:



„Pasipildyk savo LABAS sąskaitą bet kokia suma ar prisijunk prie LABAS iki 2008 m. sausio 31 d. ir iki pat pavasario, kovo 1 d., gauk 2 ct. už kiekvieną iš kito Lietuvos tinklo priimtą žinutę!

Visi pinigai už žinutes, gautas iš kitų tinklų, bus automatiškai pervesti į tavo LABAS sąskaitą, kiekvieną kartą ją papildant.“




Atrodo paprasta akcija, bet... pirmoji mintis šovusi man į galvą buvo: užsisakyti Ežio ledą ir siųsti į savo naujai nusipirktą L-a-b-a-s kortelę ir taip kažkiek užsidirbti.

Bet matyt buvau per daug užsiėmęs ir neplėtojau šios minties. Kartą lankydamasis viename forume aptikau įdomią temą: „investicija į sms“. Susidomėjau ir perskaičiau visą ir kiekvieną dieną skaitau, norėdamas sužinoti kada tai baigsis.

Esmė: Nusiperki Ežio pakuotę ir užsisakai Ežio ledą (9lt/mėn), gali siųsti 500sms per parą. Vadinasi, 15 tūkst. per mėnesį. Skaičiuojam pajamas: 15 tūkst. * 0,02 Lt = 300 Lt. Atimam išlaidas: 300Lt – 9Lt – x Lt (elektra, mygtukų dilimas, t.t.) 290Lt. Vadinasi tiek gali atsirasti jūsų sąskaitoje tik siunčiant sms. Na bet yra ir pigesnis variantas: Tele2 (pildyk, ar mažylis ar dar kažkoks), kur yra planas mygtukas – 15ct. vienkartinis mokestis, 500sms/dieną, tačiau žmonės sugeba ir 5000 išsiųsti, tačiau tada kitą dieną kortelė užblokuojama... pelnų neskaičiuosiu, nes ne šiuo tikslu rašau.

Sms siuntimą pagreitiną įvairios kompiuterinės programos, taip sutaupoma laiko.

Pinigus iš kortelės nusiimti galima per įvairias mokamas paslaugas, tačiau 50proc. jau atiduodam tarpininkams. Jau savaitė kaip jaunimėlis taip pinigus suka, kas 20lt, kas 100lt, o kas jau ir 1000lt sugebėjo pasiekti ir sėkmingai nusodinti saugesnėse vietose(už mokamas paslaugas, kaip kad savi mokami trumpieji nr.)



Vienintelis dalykas kurio nepastebėjau tame forume, tai klausimo „Iš kur atsiranda tie pinigai ?“.

Matau tik nuostolingą akciją „Bitei“, vienintelės jų pajamos: kortelių pardavimas, minimalus sąskaitų papildymas norint gauti premiją. O kiek minusų? Vien jau tinklo perkrovimas, kai normalūs vartotojai jau nori bėgti, nes kelias valandas neina išsiųsti sms.







2007 09 29

Sudalyvavau Algirdo Karaliaus organizuojamame seminare: "Pirmas Milijonas per 7 metus". Kadangi tūkstančių mokėti nereikėjo, tai visai nesigailiu, kad sudalyvavau. Nors realiai nieko naujo nepasakė, bet prisiminti kai kuriuos dalykus tikrai nepakenkė. Juk kartojimas – visų mokslų motina. Nebuvo apsieita ir be įkyrios reklamos: ne tik, kad seminaro metu reklamavo būsimus seminarus, sėkmės žurnalus, , bet dar ir po seminaro sulaukiau skambučio su klausimu, ar nenorėčiau pasinaudoti nuolaida( lyg 1000lt) ir sudalyvauti ateinančiam seminare, kurio kaina 2999 Lt. Taip pat labai gudriai reklamavo savo įkurtus investicinius fondus, į kuriuos ir siūlė investuoti rizikos išskaidymui. Iš pranešėjų labiausiai patiko Bodo Schafer ir Algirdas Karalius, nors tikėjausi, kad labiausiai patiks Brent Reintgen, kuris nuobodžiai pasakojo apie investicijas.



6 lessons to your financial freedom (pamokos, kurias reklamavo per televiziją).

• Responsibility ( atsakomybė )

• Self-Confidence ( pasitikėjimas savimi )

• Do what you love to! ( daryk tai, ką mėgsti )

• Be different ( būk unikalus )

• C.L.A.G. (Constant Learning And Growing – Nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas )

........Knygos

........Seminarai

........Žmonės, kuriuos pasirenkate mokytojais

........Sėkmės žurnalai

........Veiksmas

• Enjoy your money ( mėgaukitės savo pinigais )



Svarbiausia ne tai, kiek jūs uždirbate, o tai kiek liko







2007 09 15

Šiandien turėjau progą sudalyvauti Spekuliantų surengtame seminare "Profesionalus investuotojas. FA ir jos taikymas praktikoje". Ir galiu pasakyti, kad tai buvo vienas iš geriausių seminarų, kuriuose esu dalyvavęs. Tikriausiai dėl to, kad buvo tikslinė tema, o ne pasakojama apie aktyvų/pasyvų modelį, ar tai, kad reikia investuoti ten kur grąža didelė(kaip, kad seminare "Investuotojo psichologija"). Dėstytojas, Andrej Cyba, taip pat patiko, net per kavos pertraukėlę papasakojo naudingų, man dar nežinomų dalykų.

Apibendrinant, seminarai su tiksline tema yra daug naudingesni, nei tokie kurie pasakoja apie viską ir tuo pačiu apie nieką.



2007 08 26

Susiviliojau pasiūlymu rašyti apžvalgas spekuliantų puslapiui. Šis darbas turėtų pagerinti mano rašymo ir minčių reiškimo įgūdžius, o taip pat ir labiau pasigilinti į ekonomiką.





2007 07 25

Po beveik savaitę trukusios teorijos skaitymo ir opcionų stebėjimo virtualiajame portfelyje, šiandien nusprendžiau įsigyti TEO10C2.6

Kodėl TEO ? Nes tai vienintelis OMXV akcijos opcionas kurį galima įsigyti LHV sistemoje. Nors ir lėtai juda teo akcijos kaina, bet patirties kaupimo tikslams, manau, kaip tik.

Taigi, pagrindiniai dalykai, kuriuos reiktų žinoti, bet jau aš taip manau:



    1. Nepirkti opcionų, kurie expire'ins greičiau, nei per 30dienų(nes likus mėnesiui,dėl laiko vertės(time value) opcionas greičiau praranda savo vertę).

    2. Out of The Money(OTM) delta mažesnė, o ITM didesnė; deep ITM delta arteja link 1

    3. Prie strike price, delta būna ~0.5

    4. Kuo mažiau laiko liko iki expire'inimo, tuo delta arčiau 1

    5. Perkant CALL opcioną, jo kaina priklauso nuo akcijos ASK pavedimų kainos. Parduodant CALL opcioną kaina priklauso nuo akcijos BID pavedimų kainos.(LHV sistemoje)

    6. Aukšta Gamma reikšmė rodo didelę riziką ir kad opciono kaina gali greitai pasikeisti.

    7. Opcionai su dideliu kintamumu(Implied volatility) yra brangesni.



Kadangi dar patirties opcionuose mažai, komentarai laukiame.







2007 07 07

Pasipylė šiandien dienoraščių, kaip iš gausybės rago, o vienas iš jų apie gimtadienį(biržai?). Perskaitęs susimąsčiau. Ar tik nebus jau dveji metai, kaip domiuosi birža? Atsiverčiu seną dienoraštį ir pamatau, kad jau suėjo dveji metai plius kelios dienos. Net pačiam smagiau pasidarė(tarsi metai patirtį rodytų...). Tai ką gi ypatingo nuveikiau šiais metais ? Tiesa sakant – nieko... Pirmąkart gilinausi į emisijų platinimo prospektus ir sudalyvavau SRS ir UKB platinimuose, tiesa UKB net keletu vardų. Kaip moksleiviui, nieko per vasarą rimto neveikiančiam, tikrai neblogas pelnas nusimato. Taip pat išbandžiau LHV margin‘ą, išties neblogas dalykas rinkai kylant. Naudojant su saiku, galima nemažai išlošti. Perskaičiau keletą knygų, tiesa, mažiau nei tikėjausi, gal dėl laiko stokos, vis tik mokslai... Kadangi galvoju apie studijas Anglijoje(siunčiant paraišką, reikia siųsti 11kl vidurkį), tad teko pasitempti ir panaudoti visus savo derybų įgūdžius, kad vidurkis būtų ~ 9,6.

Šiandien akis užkliuvo už CFA(Chartered Financial Analyst-Atestuotas finansų analitikas). Pasiskaitinėjau kas, kaip, kodėl, pabandžiau padaryti bandomąjį testą: iš 34 klausimų atsakyti sugebėjau tik į 9 o iš jų 7 teisingi. Tikriausiai dėl to, kad tai buvo nesunkūs skaičiavimai. Tiek apmąstymų šiam kartui...



Your career is your most valuable asset. Manage it with a higher priority than you would with any other investment. Remember that without this asset, you couldn't survive.





2007 06 30

Roger‘io Lowenstein‘o knygoje „When genius failed: The rise and fall of Long-Term Capital Management(LTCM)“ rašoma apie pasaulyje didžiausio hedge fondo LTCM istorija. Šį fondą įkūrė John Meriwether, 1994 metais sugebėjęs surinkti virš milijardą dolerių pradinėms investicijoms, kas tuo laiku buvo neįtikėtina. LTCM‘e dirbo gabiausi finansų profesoriai, matematikai, taip pat Nobelio Prizo Laureatai (Merton ir Scholes), kurie sukūrė Black-Scholes modelį. Fondas pagrinde vertėsi obligacijų arbitražu ir naudojo didžiulį finansinį svertą, dažniausiai 1:25-40.

Laikui bėgant, obligacijų arbitražas pasidarė nelabai pelningas, tad fondui reikėjo ieškoti naujos vietos pinigams įdėti. Taip LTCM įsivėlė į rizikos(risk arbitrage), kredito susijungimo(merger arbitrage), konvertuojamos(convertible arbitrage), išvestinių instrumentų(derivative arbitrage) ir kitus arbitražus. Fondas rodė įspūdingus rezultatus iki pat 1998m. Azijos bei Rusijos krizių, kuomet jų modeliai pradėjo „neveikti“, o rinkos pradėjo koreliuoti. Finansų rinkose kilo sumaištis, atotrūkis(spread) pradėjo didėti(fondas statė už tai, kad jie mažės), o fondas nebegalėjo išsiparduoti, nes jų pozicijos buvo per didelės. LTCM daugumą sandorių atlikinėjo skolintais pinigais, tad kilus krizei juos reikėjo staigiai grąžinti. Per kelis mėnesius į LTCM investuoti pinigai sumažėjo beveik 92 procentais, iš kiekvieno investuoto dolerio liko tik apie 0.08dol. Per tą laiką fondas prarado daugiau nei 4,2milijardo dolerių. Kapitalui mažėjant, svertas užkilo net iki 1:100.

FED(Federalinė Rezervų sistema), nenorėdama, kad finansų rinkas ištiktų visiškas krachas, sukvietė didžiausius bankus ir paskatino juos įnešti papildomai apie 4mlrd ir gelbėti skęstančią valtį, kuri dar turėjo daugiau išvestinių instrumentų už daugiau nei 1 trilijonas. Fondas buvo išgelbėtas, bankai atgavo savo pinigus, investuotojai tik dalį.

Fondo valdytojai pasitikėjo savimi, buvo godūs bei arogantiški. Įdomus ir tas faktas, kad už metų po LTCM krizės, jie įsteigė naują fondą, tačiau šį kartą pavyko pritraukti tik 0,25mlrd.





2007 06 25

Atostogos. Ir viskas tuo pasakyta. Laisvo laiko į valias, tik mokėk jį išnaudoti...

Kaip ir visada atradus šiek tiek laisvo laiko stengiuosi paskaityti kokią knygą apie investavimą, tačiau šį kartą apsilankęs vietinėje bibliotekoje pamačiau naują, dar neskaitytą knygą „Visada gali praturtėti“. Aišku nieko gero iš jos nesitikėjau, nes pavadinimas jau leidžia nuspėti, kad tai bus knyga apie viską ir konkrečiai apie nieką. Per keletą dienų ją perverčiau/perskaičiau. Nepatiko... Grynas pažodinis vertimas, pritaikytas amerikiečiams. Net žodį „return“ verčia kaip apyvartumas, nors turėtų būti grąžą. Autorius taip pat dievina idėją, kad reikia pirkti NT ir pirkti daug, nes tai lengviausias būdas praturėti. Tiesa viename skyrelyje užsimena, kad NT kainos ne visada kyla(parašė savo istorija, kaip pardavė namą ir negavo nė pelno), tačiau ką daryti jei jos kristų jis neužsimena. Kaip ir Kiyosakis, taip ir David Bach(autorius) siūlo „susimokėti sau“ ir pradėti kuo anksčiau.





2007 04 09

Senai neberašiau, bet ir dabar neturiu ką pasakyti. Nepavyko sudalyvauti EEG IPO... O dabar kaip tik beskaitydamas „The intelligent investor“ aptikau pora skyrių apie IPO. Knygos autorius priešiškai nusistatęs prieš dalyvavimą IPO ir šį žodžių junginį vartoja ne tik kaip „initial public offering“ bet ir kaip: „It‘s Probably Overpriced“, „Imaginary Profits Only“, „Insiders‘ Private Opportunity“





2007 02 16

Štai ir praslinko prailgintas savaitgalis, tačiau jį pavyko efektyviai išnaudoti, ir pasikultūrinti Rumšiškėse ir perskaityti knygutę.

Šį kartą į rankas papuolė "Why Smart People Make Big Money Mistakes And How To Correct Them: Lessons From The New Science Of Behavioral Economic" by Gart Belsky and Thomas Gilovish. Pirmoji mano skaityti knyga apie investuotojo elgsena(behavior finance), kuri man įrodė kiek daug klaidų daro žmonės, o tarp jų ir aš. Patiko skyrius apie pinigų lygybę ir kaip dažnai žmonės nevertina pinigų, tokių kaip: dovanoti, palikimo, išloštų loterijoje, mokesčių susigrąžinimas... Daugelis tokių pinigų būna iššvaistyti vėjais, o ne nukreipti naudingomis kryptimis. Taip pat, kad žmonės i tą pačią sumą žiūri skirtingai.

Pvz.: Parduotuvėje Nr.1 qwe lempa kainuoja 100lt, o už poros kvartalų, tokia pati lempa kainuoja 75lt. Kur pirktumėte?

Ir kita situacija. Kompiuteris ASD kainuoja 1775lt, o už poros kvartalų 1750lt, ar eitumėte į kitą kvartalą?

Šioje knygoje daug vietos paskirta investavimo temai. Tačiau beveik visuose skyriuose jie skatina investuoti į investicinius fondus(dažniausiai indeksinius), remdamiesi tyrimais, kad mažuma investuotojų sugeba aplenkti indeksą. Apibendrinant, kaip susipažinimas su investuotojo elgsena, knyga patiko.





2007 02 12

Panevėžio Moksleivių Parlamentas. Pirma karta gyvenime teko kalbėti prieš auditoriją, kurioje buvo daugiau nei 30 žmonių. Neslėpsiu, šiek tiek bijojau, tad ir savo temą(Nuo ko pradėti?), papasakojau greitai ir turbūt per greitai...suskubėjau. Bet manau moksleiviai vis tiek gavo naudingos informacijos. O aš taip pat įgavau patirties. Kita kartą galbūt pavyks ir geriau. Paskaitoje dalyvavo ~100 moksleivių iš viso rajono plius keli mokytojai.





2007 02 05

Šiandien užbaigiau skaityti Napoleono Hillo knygą "Think and Grow Rich". Knyga apie motyvaciją ir sėkmę. Ji parašyta Endriu Karnegio užsakymu: ištyrinėjus daugiau nei 500 JAV sėkmės sulaukusių verslininkų, buvo suformuluoti sėkmės dėsniai, kurių laikantis, galima tapti turtingu.

Knygoje daug įvairiausių istorijų apie sėkmingus žmonis, pasiūlymų, ką galima ir ko negalima ir t.t.

Troškimas, tikėjimas, savitaiga, specializuotos žinios, vaizduotė, organizuotas planavimas, sprendimas, atkaklumas, pasąmonės mintys - tai raktas į turtą.

Vienas iš spekuliantų rekomendavo knygą "Likimo pirštas", jeigu pavyks rasti - imsiu.

Taip pat, nuo rytojaus pradedu lankyti vairavimo kursus, tad laiko gali smarkiai sumažėti.





2007 01 22

Mokykloje pasiūlė dalyvauti mintino skaičiavimo konkurse, kuris man priminė vieną iš sėkmingo investuotojo sąvybių - skaičiavimą.

http://lt.lefo.net - galite ir jūs paskaičiuoti





2007 01 21

Šatrijos raganos neskaičiau, vietoj jos perskaičiau: "How to develop super-power memory ?". Pastebėjau, kad seminaro "Geniali atmintis" medžiaga paimta iš šios knygos. Knyga patiko, aiškiai paaiškinta sistemų naudojimas, daug pavyzdžių ir praktinių pratimų. Žinoma, TIK perskaičius jūsų atmintis nepagerės, viskam reikia praktikos.





2007 01 18

Štai ir suėjo pirmieji metai, kaip aš prekiauju akcijomis. Tiesa pirmieji pirkiniai buvo nesėkmingi... IVL kaina dar iki dabar neatsistatė, o MNF taip pat buvo parduota už mažiau nei 10,60. Pamoką gavau, o metus užbaigiau pliusę, tikslios(teisingos) grąžos nelabai išėjo paskaičiuoti, nes daug kartų buvo pildyta sąskaita. Anyway, patirties ir žinių įgavau daugiau nei tikėjausi per pirmus metus. Ačiū visiems palaikiusiems ir nurodžiusiems teisingą kelią.





2007 01 08

Tai ką, vis dar kylam ?

Atostogos geras laikas, daug laisvo laiko, kurį galima skirti tobulėjimui... Perskaičiau "Fire your stock analyst:...". Labai gera knyga, nors ir pritaikyta labiau amerikai. Patobulėjau fundamentaliojoje analizėje.

O ką toliau skaityti, gal reikėtų Šatrijos raganą ?

Komentarai



2007 01 09 06:21     #8370
Na, kad jau savo finansų analitik atleidai, reikia tobulinti asmeninius analitinius gebejimus siulau perskaityt "Likimo pirstas"
2007 01 09 07:17     #8373
O kaip su Marxo "Kapitalo" skaitymu einasi?
2007 01 09 09:15     #8375
Tai ta knyga apie FA?
2007 01 09 13:08     #8379
tranous, reikia ir mokyklinės literatūros paskaityti, kad ir kokia nuobodi ji ir bebūtų. gmt, ankstesniame dienorašyje komentaruose rašiau, kad atidėjau šios knygos skaitymą, bet, kad taip vis primeni, būtinai reiks įveikti kafka, taip, apie FA
2007 02 05 19:36     #8895
O tas likimo pirstas tai kokio autoriaus? bo amazonas duoda belekiek knygu panasiu pavadinimu.... thnx!
2007 02 05 19:50     #8898
Likimo pirštas (An Instance of the Fingerpost) - Iain Pears
2007 02 12 20:53     #9018
Nesupratau kokia ta tema buvo
2007 02 12 21:22     #9019
Investavimo pradmenys, kas daugiau
2007 04 09 19:33     #9837
bet siaip jei ka isgirsi apie lenkiskus IPO, tai pasidalink ir su kitais info. Ten man atrodo, turi buti gerai
2007 04 10 08:15     #9839
būtinai pasidalinsiu autorius neteigia, kad amerikoje vien blogi IPO, kaip pvz. MSFT, nuo platinimo pradžios(1986m) iki 2003m sugebėjo sugeneruoti 720'000% pelną. VA Linux, per pirma dieną 625%
2007 04 10 09:37     #9840
su IPO vos ne kaip loterija 50-50 gaunasi. Man labiau priimtina rinkos kaina. Tai čia su Grahamu linkęs sutikti.
2007 04 10 10:48     #9841
jei dalyvaujant standartiskai (rezervuojant pinigus), gaunant 5 proc kiekio, kainai uzkilus kad ir 40 proc realiai gauni 2 proc nuo visos sumos pelno. ar tai daug? o jei nepavyksta ipo, gauni visa kieki ir kaina tada jau ne 2 proc zemyn vaziuos
2007 06 29 23:23     #10616
idomiai cia parasei, aciu
2007 06 30 20:04     #10622
gal zinai nauja pavadinima? Butu idomu suzinoti, kaip jiems sekasi.
2007 06 30 21:47     #10623
"Relative Value Opportunity Fund II"
2007 07 01 15:50     #10629
jo, blemba, liudnas pavyzdys, kaip kad ir koks issimokslines butum, vis tiek nesi saugus nuo zlugimo Ode "durimo pirstu" strategijai taip sakant
2007 07 02 09:04     #10630
Geras pavyzdys. Labai patiko kaip aprasei, dekui!
2007 07 25 18:27     #10820
paaiskinkit zaliam, TEO10C2.6. 1. Tickeris 2. Kaina ? 10 ct / vnt ? 3. C = call - teise pirkti 4. 2.6 uz kokia kaina viskas aisku, isskyrus 2 punkta. lauksiu paaiskinimu, thanx
2007 07 25 18:53     #10822
TEO10C2.6 1.Tikeris(teo) 2.Expire(pasibaigimo data(10-lapkritis, trečias penktadienis) 3. C-call 4. Strike price(kaina prie kurios opcionas pradeda judėti link pliuso).
2007 07 26 06:43     #10828
siMS, ar kalbėdamas apie opcionų virtualų portfelį, turėjai omeny LHV paslaugas? Galvoju taip pat nuo kažko pradėt. Ar pats nebandai prekiauti opcionais kitose rinkose, nes kiek teko skaityt, opcionų prekyba per LHV yra vos ne akmens amžiuje(bent jau tokią nuomonę galima susidaryt temoje liečiančioje opcionus), nebent dabar vaizdas pasikeitęs
2007 07 26 07:30     #10829
Pradžioj LHV virtualų portfelį išbandžiau, užvakar, įdomumo dėlei, atsidariau demo sąskaitą jav opcionams prekiauti. Žinoma skirtumai akivaizdūs... LHV skirtumai tarp bid/ask apie 30-40%, o JAV tik 1-3%...
2007 09 29 23:30     #11284
IPO - insider's private oportunity geras, šito dar nebuvau girdėjęs Iš asmeninės patirties sakau - taikliai pastebėta!
2007 10 14 21:12     #11389
Kartojimas yra vyr. giminės, negali jis būti motina
2007 10 14 21:27     #11390
čia irgi idėja
2007 12 24 12:58     #12072
o kur tu cia matai nuostoli "Bitei"? Ji gauna is sakykim TELE2 uz kiekviena sms is jos tinklo 3 ct, 2 ct atiduoda tau, o visa kita lieka ju pajamos. Todel ir sita akcija sugalvojo kovai pries kitus operatorius, kad jie greiciau savo nutrauktu akcijas, kurios atima vartotojus is BITES. elementarus marketingas.
2007 12 24 23:51     #12073
O uz ka Bite gauna 3ct is tele2 ? Vat tik su sia mintim nesutinku
2007 12 26 12:49     #12075
O tai tu galvoji, kad Bite ileidzia i savo tinkla sms is TELE 2 uz dyka? Tai del to kad uz ileidima reikia susimoketi, tai ir kainos savam/svetimam tinkle paprastai skiriasi. Tik nera visiskai aisku, kokio dydzio dabar sitie tarifai yra, bet Bite tikrai ne asilu kontora, kad nebutu paskaiciavus. Atsimenu, kazkada seniai mobiliuju operatoriai skundesi, kad jiems per daug reikia moketi Telekomui uz ileidima i jo tinkla ir kad tai del monopolijos. Tas pats ir dabartinis Roaming tarifu europoj sumazinimas, kai ileidimo i savo tinkla kainos buvo dirbtinai sukeltos. Del siu ileidimu kainos, Bite tik praranda dali pajamu, bet ne darosi nuostoli
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital