GAP papildyta

saulynas | 2006-09-28 18:38 | perskaitė: 2063
GAP papildyta Kainu gap'as atsiranda tada, kai vakar dienos aukščiausia kaina yra mažesnė už šios dienos žemiausią kainą (uptrende), t.y. atsiranda neprekiautų kain

Kainu gap'as atsiranda tada, kai vakar dienos aukščiausia kaina yra mažesnė už šios dienos žemiausią kainą (uptrende), t.y. atsiranda neprekiautų kainų tarpai.

Gapai yra keturių tipų: Breakaway, Runaway, Exhaustion ir Common. Bet kuriam iš šių gap’ų, išskyrus common gap‘a, ypatingai svarbi apyvarta. Ji turi būti mažiausiai dvigubai didesnė nei įprastai. Kuo didesnė apyvarta, tuo stipresnis gap’as, tuo mažesnė tikimybė jos jis užsipildys. Taip pat svarbus ir gap’o dydis, kurį galime išreikšti procentais. Tyrimui, kaip įvairių tipų gapai elgiasi Baltijos šalių rinkose, panaudojau 20 pozicijų, kuriomis šiais metais OMXV, OMXR ir OMXT biržose buvo prekiaujama aktyviausiai. Bet prieikime prie visko pamažu.Breakaway gap'a paprastai sutinkame kartu su žymiai padidėjusia apyvarta. Šio tipo gap'as su žymiai padidėjusia apyvarta beveik niekada nėra užpildomas. Kainos dažnai grįžta į viršutinę gap'o dalį, bet viso jo neužpildo. Paprastai kuo didesnę apyvartą turi šis gap'as, tuo mažesnė jo dalis užpildoma. Šis gap'as paprastai tampa stipriu palaikymo lygiu. Mūsų rinkoje užsipildo tik apie 15% šių gap‘ų.Runaway gapas. Šio tipo gap'as suformuojamas aiškaus uptrendo arba downtrendo metu, dažnai reaguojant į naujienas. Stipraus uptrendo atveju, gali būti jog bus suformuoti net keli tokie gapai einantys iš eilės. Apyvarta dažniausiai būna mažesnė nei breakaway gapo atveju, bet didesnė nei vidutinė. Kainos kritimas žemiau šio gap'o paprastai reiškia uptrendo silpnumą. Nedidelio dydžio šio tipo gap‘ai dažnai pastebimi, kai kokia nors akcija yra ant bangos, ir irc kanale akciju_birza visi šaukia: go go, turu turu ir panašiai.Exhaustion gap'as – gali susiformuoti uptrendo arba downtrendo pabaigoje. Šio tipo gapai likvidžiausiose pozicijose sutinkami itin retai. Kainoms staiga krentant/kylant ir atlikus paskutinį šuolį aukštyn/žemyn, jos paprastai grįžta atgal ir užpildo gap'a kelių sesijų bėgyje. Paprastai šiuo gap'u baigiasi uptrendas/downtrendas. Žinoma, jūs galite paklausti, kuo gi šis gap‘as ypatingas. Mūsų rinkose šis gapas užsipildo per ne ilgiau kaip 3-4 sesijas. Taip pat jis suformuojamas pvz., downtrendo atveju, kai pradedama masiškai išsipardavinėti, bet kokia kaina. Gapo užpildymas su didele apyvarta reiškia dugno susiformavimą ir downtrendo pralaužimą. Šis gapas pasitvirtina tik tuomet, jei apyvarta yra 2-3 kartus didesnė nei vidutinė.Common gap‘as. Baltijos šalių biržose ~ 90% iš jų užpildomi per 2-5 sesijas. Po gap‘o užpildymo beveik visada lieka galioti senasis trendas. Dauguma iš šių gap‘ų suformuojama reaguojant į naujienas, kurios kartais vertinamos pernelyg emociškai, bet rinka kelių sesijų bėgyje viską sustato į savo vietas.Išvados:

1. Bet kuriam iš aukščiau paminėtų gap‘ų būtinas apyvartos patvirtinimas. Gap‘as su vidutine, ar kiek didesne apyvarta praktiškai visada užsipildo ir grįžta į seną trendą.

2. Nedideli gap‘ai (iki 0,5% kainos pokyčio) tik patvirtina trendo stiprumą.

3. Svarbus bendras akcijos likvidumas. TEO1L, TAL1T ir kitose likvidžiausiose pozicijose gapai yra gana reti ir atsiranda tik skelbiant naujienas arba dividendų dalybų metu. Nelikvidžiose pozicijose į gap‘us nereikėtų kreipti didelio dėmesio, nes ten jie atsiranda ir užsipildo chaotiškai.

P.S. Mano nepatyrusio spekulio nuomone, gapus tinkamiausia naudoti kaip pagalbinę priemonę trendo stiprumui patikrinti, dugno/viršūnės patvirtinimui ar suporto identifikavimui. Naudoti pirkimo/pardavimo strategijas, paremtas vien tik gap'ais itin sudėtinga, nes baltijos šalių biržose yra vos kelios pozicijos, pasižyminčios pastovia nemaža apyvarta.

Komentarai2006 09 29 06:51     #6893
Ziurau nieks nereaguoja, bet man asmeniskai patiko kas parasyta , gal dar gali kokiu pvz su musu pozicijom pamineti?:yes
2006 09 29 08:04     #6894
Wov!atisfied As maloniai nustebes.. Pirma karta spekuliantai.lt istorijoje as matau faktais paremta Baltijos rinku TA. :yes Ka gi isvados siulosi pacios: Pirk kai pamatai "Common gap'a" , parduok 2-5 dienu laike! Zinoma butu pamatyti ir pacia statistika ir suzinoti apie pacia metodika kuria remiantis padarytos sios isvados. Gal kitame dienorastyje ar straipsnyje ? :wink
2006 09 29 08:08     #6895
Dar noreciau pasiulyti kuriant strategija naudojancia Gap'us ivesti apyvartos filtra, pavyzdziui 50 dienu vidutine apyvarta ne mazesne nei..
2006 09 29 10:30     #6896
common gap pvz. trendas realiai pasikeite, nors aprasyme sakoma, kad jis nesikeicia Exhaustion gap - rasoma, kad turi keistis, bet realiai grizo i down trenda O siaip kiek as susidariau bendro vaizdo is sio aprasymo, tai gap'a galima naudoti tik istorijai. Na buvo toks ir toks. trendas luzo - neluzo. Bet daznai pgl. naujienas jau aisku, kad koks break gap atejo
2006 09 29 18:50     #6901
To kafka. Dienorasciu pirmiausiai norejau parodyti, kurie gapai uzsipildo, o kurie ne. Exhaustion gap pavyzdyje pavaizduotas MNF1L grafikas nuo liepos vidurio. Sis gapas pirmiausiai naudojamas kaip pagalbine priemone dugno susiformavimui identifikuoti. Tikriausiai sutiksite, kad suformavus dugna trendas pasikeite i lengva up. common gap - jei ziureti i grafika is toliau, tiesiog gapui uzsipildzius kaina dar pavaziavo i virsu, bet veliau grizo, patvirtindama kanalo konturus. [img]datas/users/195-common2.jpg[/img] Sutinku su jumis, kad trendas pasikeite i sideways, bet vistik po sio gapo trendas paprastai nesikeicia. Pagrindine sio gapo uzduotis - uzsipildyti ir taip duoti uzdirbti spekuliui
2006 09 29 19:44     #6902
To Mindzo. Naudota metodika greiciausiai jus nuvils, nes yra gana primityvi Pagal spekuliantu puslapio duomenis paemiau 20 aktyviausiai prekiautu poziciju siais metais ir perziurejau visus buvusius gapus. Kadangi ju buvo labai daug atsirinkau tik didesnius nei 1% gapus (is viso 52). Pastebejau jog ~0.5-0.3% dydzio gapai dazniausiai uzpildomi per viena - dvi sesijas, bet ten budavo tik runaway arba common gapai. Ieiti i pozicija remiantis vien jais per daug rizikinga.
2006 09 29 21:27     #6903
Saulynai, primityvi metodika dar nereiskia bloga. Taciau as ir neplanuoju artimiausiu laiku spekuliuoti LT nes tai darau JAV. Mane daugiau domina LT rinkos raida.. O 52 gapai tai gana mazai, va jeigu jus dar apibendrintumet ir pernai metus..
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital