GAP'ai

saulynas | 2006-09-20 07:08 | perskaitė: 1777
GAP'ai Sveiki ir sveikos popietėje :). Tikriausiai ne vienas iš mūsų esame girdėja apie GAP'a, ne, ne panele raudona suknele, ne apie parduotuvių tinklą šiandi

Sveiki ir sveikos popietėje . Tikriausiai ne vienas iš mūsų esame girdėja apie GAP'a, ne, ne panele raudona suknele, ne apie parduotuvių tinklą šiandien šnekėsime. Šnekėsime apie kainų gap'us (price GAPS). Kainu gap'as atsiranda tada, kai vakar dienos aukščiausia kaina yra mažesnė už šios dienos žemiausią kainą (uptrende), t.y. atsiranda neprekiautų kainų tarpai. Downtrende viskas atvirksciai.

Populiariausias mitas, kurį tikriausiai daugelis esate girdėja, yra: "kainų gap'ai visada užsipildo".

Į tai ir norėčiau atkreipti dėmesį, kodėl vieni gap'ai užsipildo o kiti ne.

Kai kuriuos terminus paliksiu originalo kalba, kadangi nežinau jų lietuviško vertimo. Gap'ai yra trijų tipų: Breakaway, Runaway ir Exhaustion.

Breakaway gap'a paprastai sutinkame kartu su žymiai padidėjusia apyvarta. Dažniausiai šio tipo gap'ai nėra užpildomi. Kainos dažnai grįžta į viršutinę gap'o dalį, bet jo viso neužpildo. Paprastai kuo didesnę apyvartą turi šis gap'as, tuo mažesnė jo dalis užpildoma. Šio tipo gap'as beveik visada tampa palaikymo lygiu.

Runaway gapas. Šio tipo gap'as dažniausiai suformuojamas po kelių sesijų nuo breakaway gap'o susiformavimo (dažnai šis gap'as susiformuoja uptrendo viduryje). Stipraus uptrendo atveju, gali bûti jog bus suformuoti net keli tokie gapai. Apyvarta dažniausiai būna mažesnė nei breakaway gapo atveju, bet didesnė nei vidutinė. Kainos kritimas žemiau šio gap'o reiškia uptrendo silpnėjimą. Šis gap'as yra silpnesnis palaikymo lygis nei breakaway gap'o.

Uptrendo pabaigoje gali susiformuoti paskutinis iš gap'u tipo - exhaustion gap'as. Kainoms atlikus paskutinį šuolį į viršų, jos paprastai grįžta atgal ir užpildo gap'a kelių sesijų bėgyje. Paprastai šiuo gap'u baigiasi uptrendas.

Norečiau paminėti vieną įdomų pattern'a, kurį gali suformuoti gap'ai, tai - island reversal pattern. Jis susiformuoja taip: po to kai suformuojamas exhaustion gap'as pora ar daugiau sesijų iš eilės kaina laikosi panašiame lygyje, kol su gap'u nukrenta žemyn. Visa tai primena salą, apsuptą vandens. Šio patterno nubrėžimas paprastai rodo trendo apsivertimą.

Atkreipkite dėmesį, jog mūsų gerai pažystama ir mylima MNF1L, nupiešė būtent island reversal. Taigi pagal teoriją MNF pirmas palaikymas laukia ties 8,20lt, o antras ties ~7,80lt

Komentarai2006 09 20 10:37     #6783
Taip ,jei visi vadovautusi tik teorija viskas butu labai paprasta,bet deja...
2006 09 20 12:20     #6784
Arba MNF suformavo paprasciausia tumpalaike korekcija. Ko pasekoje vyksta akciju perpirkimas (perpardavimas).
2006 09 20 15:33     #6791
Cia jau beveik straipsnis
2006 09 20 15:44     #6792
Deja teorija yra tik teorija.. Neaisku kieno ji rasyta ir kada, kokiais duomenimis remiantis ir kokioje rinkoje prieitos isvados.. Be to reikia paminet kad gapai gali buti skirtingu dydziu % . Del paternu irgi tas pats.. O siaip gapu tema is tiesu idomi. Rekomenduociau padaryti statistine analize ir tik vadovaujantis faktais daryti isvadas. :wink
2006 09 20 18:49     #6793
Siek tiek papildzius galima butu deti i straipsniu galerija busimoms kartoms.
2006 09 20 19:33     #6797
Pameginsiu, atsizvelgdamas i Mindzio rekomendacijas, iki savaites pabaigos papildyti, kad gautusi kazkas panasaus i straipsni.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital