Saulė šviečia su šešėliu

Remigijus Šimašius | 2013-01-24 14:01 | perskaitė: 2965
Saulė šviečia su šešėliu Kai elektros energiją mes perkame po pusę lito, o iš gamintojų ji perkama už litą dvidešimt, akivaizdu, kad kažkas turi padengti šį skirtumą. Tas ka

Kai elektros energiją mes perkame po pusę lito, o iš gamintojų ji perkama už litą dvidešimt, akivaizdu, kad kažkas turi padengti šį skirtumą. Tas kažkas – visi elektros vartotojai. Akivaizdu, kad problema yra (ir ji ankstesniame Seime buvo sukurta nepaisant ankstesnės Vyriausybės aiškaus sakymo, kad ji gali kilti).

Problemos sprendimas pasirinktas chaotiškas – pati problema nėra tikslai įvardinta, kad ji kyla dėl per didelių supirkimo kainų. Nėra išnagrinėtos visos alternatyvos kaip spręsti problemą. Galima buvo pakeisti kainų reguliavimą, kad supirkimo kaina būtų sumažinta. Jei tai per sudėtinga, galima nustatyti, kad saulės šviesos energijos gamintojai patys mokėtų už energijos balansavimą, ir šie kaštai nebūtų užkrauti visiems vartotojams.

Pasirinktas būdas, kai spėję į traukinį turės garantuota superbizniuką, o nespėję liks su nosimi be nieko gali nuskriausti tuos, kurie elgėsi sąžiningai ir galbūt ant savo namo stogo norėjo pasistatyti mažą saulės šviesos energijos jėgainę.

Kita vertus, gerai besiorientuojantys teisiniuose brūzgynuose ir, kas galėtų paneigti, ryšių turintys gali likti apgavę mus visus. Kodėl taip sakau? Todėl, kad nematau, jog būtų imtasi priemonių išvengti sukčiavimui, manipuliavimui ir piktybiniam naudojimuisi sukurtomis sąlygomis:

-          Dėl eiliškumo – jau parašiau energetikos ministrui, kad pateiktų informaciją apie tai, kada pateikti prašymai įrengti saulės šviesos jėgaines, ir kada išduoti leidimai – ar nėra gudručių, kurie praėjo be eilės;

-          Dėl dirbtinio jėgainių skaidymo – ar iš tikrųjų imtasi priemonių, kad būtų nustatyti visi atvejai, kai realiai jėgainė viena, o ji suskaidyta tik dėl vaizdo – kad nereikėtų leidimo ją statyti ir garantuotas biznelis kitų sąskaita vyktų be kliūčių.

Tikrai nenoriu iš anksto ir be įrodymų nieko apkaltinti, tačiau kai įmonė pavadinimu „Be šešėlio“ inicijuoja dešimtis mažų elektrinių, taip apeina reguliavimą ir, panašu, sėkmingai  įkiša rankas į visų žmonių kišenes, tai situacija atrodo gana graudžiai

Aišku, kad reikia spręsti problemą, tačiau labai blogą padėtį taisyt į blogą nemanau, kad yra pakankamai adekvačiai formuluojamas uždavinys.

Tuoj bus balsavimas. Žiūrėsim kas bus pasirinkta – blogą taisyti į bele kokį, ar visgi klausimo imtis rimčiau ir, kiek dar šiandien įmanoma, išspręsti tikrąsias problemas.

P.S. Įstatymo, apie kurį kalbame projektas:

http://www3.lrs.lt/pls/inter/dokpaieska.showdoc_l?p_id=441604&p_query=&p_tr2=2

P.P.S. Balsavimas įvyko. Įstatymas priimtas “mažesnio blogio motyvu”. O buvo galima ir kitaip…

http://simasius.popo.lt/

 

Komentarai



2017 07 17 17:40     #36923
I'm a fan of both Jacobson & Clack's work since the moment I wrote researched into them for dissertationwriter.org. I've listened to both but I think Jacobson is a bit on the over-optimistic side of things. I found Clack's work more rigorous. But both have contributed great ideas. It is good that they are reviewing each other and improving the science. Pushing a half-baked plan forward that is likely to fail would be a disaster so I prefer to have people under-promise & over deliver.
2018 03 05 17:57     #37862
that's an amazing post
 
2018 07 04 14:18     #39170
In the event that it's excessively confused, it's conceivable, making it impossible to confirm that sunlight based vitality producers pay for vitality adjusting themselves, and Do My Essay Fast these expenses are not charged to all clients. The answer for the issue is riotous the issue itself isn't characterized as an objective because of over the top purchasing in costs. Not all contrasting options to taking care of the issue are considered. Changes in value control could be made to decrease the price tag.
2019 02 24 22:52     #42172
 I'd prefer necessary . articles or blog posts, Produce beloved, We would desire considerably more facts by using, considering it is especially beautiful., Bless people intended for publishing.  Dental Financing for Bad Credit
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2020 UAB All Media Digital