Biudžetinis meniu - ne į temą

Remigijus Šimašius | 2011-12-15 13:45 | perskaitė: 2495
Raktiniai žodžiai: biudžetas
Biudžetinis meniu - ne į temą  Kai kurios diskusijos nusivažiuoja labai keista linkme, ir tai geriausiai iliustruoja teiginys „bet juk reikia kažką daryti”. Vienas iš pavyzdžių -

 Kai kurios diskusijos nusivažiuoja labai keista linkme, ir tai geriausiai iliustruoja teiginys „bet juk reikia kažką daryti”.

Vienas iš pavyzdžių - dabartinės diskusijos dėl mokesčių. Konservatoriai pasakė, kad reikia atstatyti visas pensijas ir taškas. Dar pasakė, kad geriau jau išlaidų nebekarpyti, o ypač tokioms sritims, kaip socialinė apsauga. Ir dar - kad gerai būtų ką nors apmokestinti. Tai dabar tik pasirinkime ką:

  • - Automobilių turėtojus ar kai kuriuos iš jų;
  • - Visus pirkėjus per PVM didinimą;
  • - Nekilnojamojo turto turėtojus ar dalį jų;
  • - Dirbančiuosius (nebepervedant dalį jų Sodros įmokos kaupimui senatvėje);
  • - Daugiau pajamų gaunančiuosius - progresiniu mokesčiu.

Meniu ne toks jau mažas - rinkitės, piliečiai. Rinkitės koalicijos partneriai liberalai.

Matau, kaip daugybė žmonių pradeda rinktis, argumentuoti, ginčytis ką pasirinkti, o ko ne. O gal mokesčių didinimo šalininkai jau laimėjo - Lietuvos gyventojai renkasi kaip geriau nuo Lietuvos gyventojų kailį nudirti?

Kadangi renkantis daugeliui iškyla tai, kas arčiau kūno, nenuostabu kad ir išvados tokios - reikia apmokestinti tuos kitus, o ne patį besirenkantį.

Problema ta, kad šį pateiktą meniu reikia visą mesti į giliausią stalčių, nes jame nėra gerų sprendimų.

Tada reikia išsitraukti kitą meniu, kuriame būtų parašyta, kokias valstybės išlaidas visgi galima mažinti. Mano siūlymas, apie kurį jau anksčiau rašiau, yra atsigręžti į dirbančiuosius ir nuimti neliečiamumo aureolę nuo socialinių išlaidų.

Todėl jei jau biudžete yra skylė, tai meniu kaip ją užkišti šalia daugybės mažų būtinų bet nepakankamų dalykų (plačiauhttp://simasius.blogas.lt/kai-milijonai-pro-sali-ne-laikas-mokesciams-538.html) siūlau du didelius išlaidų mažinimo meniu punktus:

(ir, jei nepakanka pirmo punkto)

  • - Mažesniu lygiu nei norėta atstatyti pensijas didesnę pensiją gaunantiems pensininkams (gaunantiems iki 650 pensijos, kaip žinia, net nebuvo mažintos).

Gi, jei norime turėti geresnę mokesčių sistemą, tai apie ją turbūt reikia diskutuoti solidžiai, o ne po susikurtu „dangus griūva” spaudimu. Nors aš turbūt esu didžiausias konservatorius šioje koalicijoje - man kažkodėl atrodo, kad šių dalykų galima nekeisti, jei nėra aiškaus signalo, kad reikia būtinai keisti.

http://simasius.blogas.lt/ 

KomentaraiPrivatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital