Petras Kurmelis | Žinutės

Swedbank centrines azijos fondas vs. Swedbank rusijos fondas 7 Investiciniai ir pensijų fondai, draudimas 2009-06-17 12:07:39

Aciprašau, kad pertraukau Tamistų meditacijas Centrinės Azijos tema, bet aš klausimo uždavėjo vietoje rinkčiausi fondą Templeton BRIC iš to paties "Meniu". Argumentai už:
1) Toks pat rizikingas, kaip ir centrinė Azija, jeigu riziką laikom privalumu.
2) Į jo sudėtį įeina ir Rusija, taigi nekils klausimas dėl Rusijos buvimo fonde :)
3) Dabar Azija perkaito ir krenta, taigi vienetai pinga. Tiesa, čia yra ir trūkumų tame kritime.
4) Kai Azija atvės - gerai kils.
5) BRIC yra BRIC (pasauly pripažintas regionas), o ne kokia tai "supypinta" buvusios TSRS Azija.

Defliacija ar hiperinfliacija? 12 Bendri klausimai 2009-06-04 10:49:25

Nojus,
rašei apie vaikus. Bet ralią padėtį žino tik ketvirtasis tavo vaikas. Be to, jis žino visą ekonomikos ateitį, nes jis šiuo metu arčiausiai Dievo. Paleisk į pasaulį ir ketvirtą vaikį, tai jis tau viską pasakys. Ir dar pagerins materialinę padėtį, dar labiau įtvirtindamas daugiavaikės šeimos statusą ir su ja susijusias materialines išmokas irgi vietinės bendruomenės pagarbą įskaitytinai.
:yes :D

Žinoma,
čia "džeukas", ale aš asmeniškai norėčiau pagyventi prie didžiulės defliacijos turėdamas pakankamai pinigų. Bo tokiu būdu būtų atlyginta neteisybė, atsitikusi per praeitą Lietuvos defliaciją (kai litą atsiejinėjo nuo dolerio ir siejo su euru). Tuomet buvo gražu žiūrėti, kaip pinga benzinas, duona, alus, valgis, gėlės ir prezervatyvai įskaitytinai, ale buvo graudu žiūrėti į piniginę, kai atlyginimai vėlavo, keli stambūs užsakovai nesumokėjo, vienas bankrotavo ir pan.
:yes:no

Rinkos Pulsas 20859 Rinkos Pulsas 2009-06-01 11:03:40

g333,
Bus atiduodamos valstybei vis dar priklausančios tų bendrovių akcijos, t.y., mažinama arba likviduojama valstybės dalis tose firmelėse. O ką, ketinai savo akcijas iškišti Lietuvos Respublikai? :D

Prekyba kainų skirtumais 10 Bendri klausimai 2009-05-15 12:02:15

Čia reikia kelti klausimą, ar "kainų skirtumas" yra finansinis instrumentas. Jeigu tai instrumentas, tuomet galima bandyti vertinti jo parametrus - investicijų poreikį, pelningumą ir pan. O jei ne instrumentas - gal geriau investuoti į prekybą metalo laužu? Juk laužas - bent jau žaliava :)

P.S.: kažkada swedbank tinklapyje mačiau kainų skirtumą išvardintą tarp finansinių instrumentų. Tačiau deja jau nerandu to puslapio. Nejaugi Swedbanko specialistai suabejojo kainų skirtumo instrumentiškumu???

Auksas 490 Bendri klausimai 2009-05-06 16:14:22

tofanijo,

domiesi visokiais "griškomis pobiedonosecais" ir "bebrais su balerinomis"?

Tai vat, yra tokie http://kcentrs.lv

Nusistatai rusų kalbą - ir žiūri. Jie turi filialą Vilniuje, Vienuolio g. Bent jau "pabiedonosecų" turi. Bet įtariu, kad ten kainos "lietuviškos", o pristatymo terminai - verti pajuokos :(

P.S. Siūlau neužmiršti, kad Rusija turi tik vieną tikrai investicinė monetą. tai yra 1975 - 1982 metų laidos tarybinis červonsas (vadinamasis "sėjėjas").

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2009-04-29 21:33:28

Amigo,

automobiliai dabar nebrangūs. Bet jei dabar norėsi įsigyti ką nors patrauklaus, ilgai teks ieškoti po aikšteles, turgus, skelbimus, "iš JAV" ir pan. Rasi, ir gerą daiktą, bet tikrai ne per vieną dieną.

Apie ką aš čia? Ogi Tamista čia diskusijoje užima "velnio advokato" poziciją, tvirtindamas, kad butų nuoma ir kainos "nė velnio nekrenta, o žiniasklaida meluoja". Matai, vienas dalykas yra aptarinėti kokią nors ekonomikos tendenciją, o kitas - vadovaujantis ta tendencija bandyti patenkinti savo poreikius. Ieškojai buto turėdamas žinių, kad nuoma nukrito? Valio, bet butų savininkai taip pat ieško nuomininkų už [jiems] gerą kainą, beveik nesvarbu, kokia ten tendencija už lango :D

Ir dar. Nesvarbu, koks yra kainų lygis, visuomet bus ir brangūs, ir pigūs butai. Šiuo atveju diskusija kyla tik dėl to, kas yra brangu, o kas - pigu.

STU1L - "Stumbras" 1123 Akcijų birža 2009-04-28 16:42:47

"Stumbras" būtų tiesiog puiki akcija, jei kas nors atsakytų į esminį klausimą:
kas atsitiko Lietuvos stipriojo alkoholio lobistams, ir kada jie susigrąžins anksčiau turėtą įtaką. Ir ar susigrąžins iš viso?

O šiaip, "Stumbras" tiesiog idealiai atitinka mano investavimo strategiją: investuok į nukritusios ūkio šakos geriausiai besilaikančias įmones.

IVL1L - "Invalda" 4145 Akcijų birža 2009-04-28 16:34:56

shtudent,

gerbiamas kolega, labai negražu sakyti: "... YHI apsipirko APG pozicijoj, kaina uzkeldamas +30 proc." Maklerinės tikrai neveikia kaip instituciniai, bent jau šiuo metu. Todėl, turėk šiek tiek takto bei mandagumo ir sakyk taip: "... kažkas per YHI apsipirko APG pozicijoj..."

Tiesiog koktu žiūrėti, kai visokie rašeivos už kiekvieno biržoje įvykusio reiškinio įtaria maklerinės sąmokslą. Suprask, labai tikėtina, kad tos Klaipėdos firmos akcijas per JTR siurbia visiems žinomas, bet čia neįvardintas Bronius, bet ne pati JTR, nes jie dar turi tiek proto patys to nedaryt. Čia kaip pavyzdys... Tas pats ir su ta maklerine, per kurią neva prekiauja čia neįvardinti ponai, neva susiję su "Invalda", neva turintys "Invaldos" insaido.

Mokesčiai 2009ais 111 Bendri klausimai 2009-04-22 09:43:10

Dėl "Sodros" įmokų į antrosios pakopos pensijų fondus mažinimo:

Kur dingsta tie pinigai, kurių Sodra mažinimo rėmuose nesumoka į privatų PF pagal sutartį? Ar jie ir toliau išlieka darbuotojo jau sukaupta Sodros įmokų dalimi, ar atimami iš Sodros, bet nepervedami į PF? T.y., aš klausiu, ar tie nesumokėti procentai nėra tiesiog valstybės pavagiami prisidengus krize?

CTS1L - "City Service" 488 Akcijų birža 2009-04-22 09:38:04

Ugnius,
kažkada klausei dėl CTS konkurentų. Tai vat, neseniai mačiau santechnikų furgoniuką su užrašu INSERVICE. Taigi, kad ir keista, bet šiame segmente su CTS konkuruoja ir Invalda :D
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital