pe | Žinutės

dirbtinis intelektas 103 Fundamentalioji ir techninė analizė 2008-03-27 10:58:31

Apie dirbtinį intelektą
Gal šioje diskusijoje reiktų apsibrėžti kiek nuosekliau (susidaryti bent primityvų Intelekto, jo posistemių žemėlapį).
Aplamai Intelekte galima išskirti bent du pagrindinius bruožus. Tai kūnas, „geležis“ ir pan., kuriame jis funkcionuoja ir principai kaip funkcionuoja tie intelektiniai sprendimai ar „programinė įranga“/programinė įranga.
1. Taigi intelektas (vienoks ar kitoks) gali funkcionuoti kūne (supaprastintai - kažkokioje gyvybės formoje), „geležyje“ – kompe ir pan.
2. Kita pozicija kaip intelektas veikia - tai yra įdomesnė/prieinamesnė sritis: savo galimybėmis, jos pritaikymu savo asmeniniams (tiek pažinimo, tiek praktiniams) poreikiams.

Pirmas punktas gal mažiau aktualus spekuliantams, nei antrasis, tad gal pastarąjį ir reiktų kiek detaliau pagliaudyti :).
Intelektų veikimo pobūdžius savo ruožtu galima būtų apibrėžti irgi dviem pozicijomis/poliais, tai intelekto veikla pagrista nežinojimo logika (žmogus ir pan., tai gyvybės požymis) ir žinojimo logika - tai kompiuteris ir pan.......................................................................
.........................
Duotu atveju kompiuteris yra ir žmogaus hipertrofuotų savybių išraiška, jis apibrėžtoje/lokalioje žinojimo terpėje/logikoje kažką sugeba padaryti žymiai efektyviau nei žmogus, tai skaičiavimai, atminties rezervai ir t.t.
Spekuliantus turbūt domintų ar galima dar kažką hipertrofuoti analizuojant (naudojant žinojimo ir nežinojimo terpes, jų mišinį) būsimus svyravimus akcijų rinkose ir pan., - turbūt, be abejo :).
Tai ne panacėja, bet tai visgi turi funkcionalių prielaidų (viena eigų čia: pastoviai didės/didėjanti lokali žinojimo terpė) kažkiek nusverti atsitiktinį pasirinkimą (50 : 50) naudinga sau linkme.
.......................

Rekomenduokit knyga 54 Fundamentalioji ir techninė analizė 2008-03-25 11:10:47

Sveiki,

Knyga įvairovės dėlei. Nors ji apima žymiai platesnį akiratį nei ekonominiai aspektai, bet gal ir tame galima kažką rasti naudingo ar leidžiančio kiek kitaip vertinti įprastas situacijas. Va, skyrius iš „Bendroji Struktūros Evoliucija“ http://www.st-evoliucija.lt/book/5 labiau susietas su ekonominiais aspektais.

Įdomu kokie šios knygutės vertinimai gali formuotis čia, kur analizė yra vienas pagrindinių instrumentų pasirinktoje veikloje.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital