Ką daryti su bankų akcijomis?

Nojus | 2009-09-15 10:57 | perskaitė: 1578
Ką daryti su bankų akcijomis?  Vakar Verslo žinios uždavė tą patį, visus mus jau seniai kankinusį klausimą: Ką gi dabar daryti su tomis bankų akcijomis? Juk, jėzusmarija, kaip sta

 Vakar Verslo žinios uždavė tą patį, visus mus jau seniai kankinusį klausimą: Ką gi dabar daryti su tomis bankų akcijomis? Juk, jėzusmarija, kaip staigiai jos užkilo, o fundamentalaus pagrindo tam nėra. Savo nuomonę straipsnyje išsakė ne vienas analitikas. Iš principo, visų jų mintys daugmaž sutapo. Dabar pirkti labai ir labai rizikinga. Gal tame ir tiesa. Tačiau mano asmenine nuomone, jaudintis tikrai neverta. Ir tikrai nereikia gąsdintis, kad rinka elgiasi neracionaliai. Ilgametė patirtis parodė, kad rinka visada elgiasi „neracionaliai“, kai analitikai, remdamiesi fundamentiniais – makro ir mikro – rodikliais, negali paaiškinti situacijos rinkoje. Man teko girdėti iš vieno kompetentingo piliečio, kad rinka niekada nesielgia taip, kaip turėtų elgtis pagal makroekonomiką. Neturiu pagrindo juo netikėti. Tik retrospektyvoje, turint visus reikalingus istorinius duomenis, galima paaiškinti, kodėl rinkos elgėsi vienaip ar kitaip. Tačiau pasakyti tai dabar ir, tuo labiau, pažvelgti į ateitį, yra labai sudėtingas dalykas. Sunkus ir nedėkingas tas analitikų darbas, nežiūrint to, kad iš esmės reikalingas.
Žodžiu, jaudintis tikrai labai nereikia. Reikia džiaugtis, jei turimų akcijų kainos kyla. Ir nereikia per daug panikuoti, jei jos krenta. Rinka niekada nekyla (taip pat ir nekrenta) vientisa tiese. Ji visada, visuose perioduose svyruoja. Jei dėl kiekvieno svyravimo mes stipriai jaudinsimės, tai pirma nupliksime, o po to pražilsime.

 

Sėkmės investuojant!

P.S. Beje, rugsėjo 17 d., ketvirtadienį, 9:00 – 11.30 val., Forum Palace, Vilniuje MP Bankas dalinsis savo įžvalgomis rinkoje. Pernai jie akcentavo "shortinimą". Pažiūrėsim, ką šiems metams "žada". Susitiksim ten...

Komentarai2009 09 15 19:55     #32200

Vienų bankų akcijos taps 'auksinėmis' , kiti bankai nuskęs...Svarbiausia teisingai pasirinkti..

Šiaip Lietuvos ekonomikoje svarbiausias klausimas ar Lietuvos ūkis pajėgus išmokėti 10mlrd. per metus.

(80mlrd ūkio skolos ir 9mlrd valstybės - 4 mlrd. palūkanų ,nors realiai daugiau dėl ilgalaikių NT paskolų, bei apie 6 mlrd.pačios skolos)

Visi kiti skaičiai aktualūs tik statistikai bei liaudžiai durninti.

Kas kiek daugiau domisi fundamentaliais pasaulio rodikliais reikėtų atkreipti dėmesė į Kinijos eksporto sumažėjimą ir rekordines sandėlių atsargas.Labai įdomu pažiūrėti į fondu disponuojamas lėšas , pokyti per metus ir ypač į grynųjų kiekius fonduose prieš metus ir dabar.... Taip pat palyginti pasaulio emisiją ir aktyvų sumažėjimo piniginę vertę..

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital