Indija

Nataraj | 2008-03-17 12:09 | perskaitė: 716
Indija Kažkaip simboliškai man grįžus iš Indijos išmušė Indiško fondo "margin call" :). Nors ir vykau ne situacijos tyrimo ar kokias komerciniais tikslais, b

Kažkaip simboliškai man grįžus iš Indijos išmušė Indiško fondo "margin call" .

Nors ir vykau ne situacijos tyrimo ar kokias komerciniais tikslais, bet tam tikri pastebėjimai kažkiek badė akis ir būtų neetiška apie juos , kad ir nuotrupomis nepasidalinti.

Mokesčiai. Pas juos išėjo nauji mokesčių tarifai, ypač pagerinantys moterų ir pagyvenusių padėtis.

Infrastruktūra. Kiek teko keliauti, tai visur tiesiami nauji keliai, komunikacijos (pats laikas būtų), ypač aplink Delį. Tačiau toliau į Himalajų pusę tai ramu - norint nuvažiuoti 140km prireikė beveik 14 val.kratytis kalnų serpentinais. Mačiau reklamuojamas ir Hidroelektrinių statybas. Nes elektros tiekimas kol kas neprognozuojamas.

NT. Man taip pasirodė, kad ypatingai daug dyksta naujų mikrorajonų, gamyklų, viešbučių pastatų, palyginus su praeitais metais. Ir visi jie pagal dizainą pakankamai modernūs. Nieko neteko pastebėti Himalajų kalniukuose. Nors ten tai tikrai grynas oras, natūrali gamta..., bet ar daug iš piligrimo paimsi .

Vartojimas. Lyginant su parėjusiais metais žymiai padidėjo alkoholio, tabako, pepsikolos ir cocacolos reklama. Tai atsispindi ir aplinkinių žmonių vartojimo įpročiuose.

Žemės ūkis. Jis mano supratimu yra pirmykštės bendruomeninės santvarkos lygio - pora jautukų įkinkytų į medinę žagrę..., bet jei kas užsiimtų rimčiau, o Indijos ambasadorius Lenkijoje kažką apie tai minėjo, tai gal ir neblogas būtų biudžeto papildymas, ypač prognozuojant maisto prekių trūkumui, o tuo pačiu ir kainų augimui pasaulyje.

Investavimas. Investuoti Indijoje yra populiarus - parašyta daug knygų, sienos nukabinėtos Investicinių fondų pasiūlymais, per TV eina ištisos laidos, kaip ... nieko neveikiant, o tik investuojant tapti turtingais .

Turizmas. Tai didelės šalies didelės galimybės. Visai padoraus viešbučio, priklausomai nuo rajono kainos svyruoja nuo 25 iki 300Lt, maistas fantastiškas (jei žinai kur valgyti ) ir vėl gi nebrangus. Servisas puikus. Deja jei Vrindabane, Agroje dar teko daug matyti vakariečių, tai Haridvare tokių buvo vienetai, o auštyn į kalnus jų dar mažiau beliko.

Bendrai pasakius Indija yra pakankamai didelėje duobėje, lyginant su mums priimtinu gyvenimu, bet man buvo svarbiausias klausimas - į kur ji juda. Sakyčiau juda į vakarus, taigi tikėčiausi kaip ir bet kurios besivystančios šalies vystymosi progreso.

Komentarai2008 03 17 23:41     #12583
Labai jau rizikinga rinka, mano galvai. Biudzeto nezubalansuotumas - deklaruojamas 3.1 proc. biudzeto deficitas siems metams yra dirbtinai sumazintas (realiai jis siektu apie 6.5 proc nuo GDP, o tai yra daug ir surisa vyriausybes rankas... augimo metais Indijos vyriausybe nesugebejo ivykdyti taip reikalingu reformu - valdymo aparatas griozdiskas (svelniai tariant... isivaizduokit - 10 000 000 valdininku... Ou jeee...) prie to prisideda ir likusio pasaulio problemos, tokios kaip infliacija, o dar ir akciju kainos lyginant su kitais emerging markets labai jau dideles.
2008 03 18 15:07     #12587
uzuojauta
2008 03 18 19:26     #12589
O Rishikeshe buvai? Kur dar buvai, gal Varanasy? Bodrinathe, Kedarnathe irgi ne? Ar tik į Šiaurę dūmei, ar dar ir Mumbayu, Bangalora, Chennai aplenkei?
2008 03 19 10:22     #12590
to Snapas Rishikeshe buvau ir tolyn i Utarkashy... ten toks Netaloje ashramas buvo, kuriame ir pabuvau (kap kad ilindes i ola )
2008 03 24 09:17     #12617
"sienos nukabinėtos investicinių fondų" norėjau paklausti į kokias akcijas ar sritis tie fondai investuoja ir ar tie fondai indijos maklerių, ar užsienio?
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital