Investavimo sistema

Medvedukas | 2009-10-14 15:03 | perskaitė: 1622
Investavimo sistema Jau kuris laikas bandau formalizuoti, t.y. užsirašyti ant popieriaus, savo investavimo sistema. Vizija mintyse yra ir jau kuris laikas taikoma praktikoje, ta

Jau kuris laikas bandau formalizuoti, t.y. užsirašyti ant popieriaus, savo investavimo sistema. Vizija mintyse yra ir jau kuris laikas taikoma praktikoje, tačiau vienas dalykas turėti sau, o kitas dalykas "ištraukti į dienos" šviesą visiems besidomintiems. Šį darbelį dar pratęsiu vis patikrindamas praktikoje. Šiandien įdedu pradžių pradžią.

Pagrindinis kiekvieno investuotojo tikslas – priversti esamas lėšas generuoti pajamas, išsaugant sukauptą kapitalą ji didinti, maksimizuojant pelną ir minimizuojant nuostolį.

Įvertinant, kad akcijų kurso judėjimo nuspėti faktiškai neįmanoma, būtina sukurti sistemą, kuri tenkintų aukščiau nurodytas sąlygas – maksimizuotų pelną ir minimizuotų nuostolį. Tokia sistema turėtų efektyviai užtikrinti augančių pozicijų kuo ilgesnį išlaikymą ir krentančių pozicijų likvidavimą. Tačiau sistema negali būtį pernelyg jautri kainos svyravimams, kadangi dėl per didelio sistemos jautrumo gali būti praradinėjamas pelnas. Sistema neturi būti ir pernelyg tolerantiška nuostoliams, nes faktinis nors ir nerealizuotas nuostolis psichologiškai apsunkina, o dažnai tiesiog  paralyžiuoja, sprendimų priėmimą.

 Svarbus momentas, dėl kurio būtina apsispręsti – investavimo  pobūdis, t.y. ar akcijos perkamos atsižvelgiant į įmonių fundamentalius rodiklius (EPS, dividendai, etc.), ar įvertinant tik techninius parametrus (TA pagrindu). Tai principinis klausimas, atsakymas į kurį nulemia esminį sistemos bruožą – jautrumą nuostoliui. Nes tuo atveju, jeigu investuojama remiantis fundamentaliais rodikliais, tolerancija nuostoliui galėtų būti labai didelė, tikintis grąžos ne per akcijos kainą, o per dividendus ir ilgalaikę perspektyvą (Fundamentalusis investavimas). Kadangi pagal savo paskirtį  SL (Stop Loss) negali būti labai didelis, investuojant Fundamentaliuoju metodu, jis faktiškai praranda savo prasmę ir neturėtų būti naudojamas.

 Investavimo pobūdis taip pat turi esminę įtaką konkrečių akcijų pasirinkimui. Investuojant spekuliaciniais tikslais didelę reikšmę turi tokios akcijos savybės kaip likvidumas ir volatilumas (kainos svyravimo amplitudė), bet ne EPS ar dividendu pajamingumas. (Be abejo, EPS ir dividendu pajamingumas gali ir dažnai įtakoja akcijos likvidumą ir volatilumą, tačiau investuojat spekuliaciniais tikslais pastarosios fundamentaliosios akcijos savybės yra iš esmės nesvarbios, nes jų reikšmės investuotojų minios jau yra „įskaičiuotos“ į akcijos kainą).

Egzistuoja ir „vidurio kelio“ galimybė – kai Sistema apjungia tam tikrus Fundamentalaus ir techninio investavimo elementus. Pavyzdžiui, investuotojas turi neilgalaikių, bet spekuliacinių ketinimų, tačiau konkrečios akcijos atrenkamos pagal fundamentalius kriterijus, o įėjimas į poziciją ir išėjimas iš jos kruopščiai parenkamas vadovaujantis TA. Tokiu atveju investuotojas jaučia tam tikrą papildomą psichologinį komfortą, kad „perka ne šlamštą“, ir net tuo atveju, jeigu kainos kilimo projekcija nepasiteisins, bus galima tikėtis tam tikros investicijų grąžos iš dividendų ir kainos augimo ilgesnėje perspektyvoje. Tačiau tokiu atveju yra rizika, kad nepalankiai susiklėsčius aplinkybėms, gali būti ilgesniam laikui „užšaldomas“ kapitalas palyginus (su spekuliacijos potencialu) menko pajamingumo pozicijose.

Taigi, visi keliai, tiek fundamentalusis, tiek spekuliacinis, tiek mišrus, turi savo trūkumų ir keliautojų juose tyko rizikos. Tam kad sėkmingai keliauti ir išgyventi investavimo „džiunglėse“ reikalinga investavimo sistema sumažinanti nuostolius ir didinanti pelną. Tokią sistemą kiekvienas investuotojas turi susikurti pats, nes tai vienintelis investuotojo ginklas ir pranašumas.

 

 

 

Laukiu komentarų, o esant susidomėjimui, vėliau pratęsiu.

Komentarai2009 10 14 18:27     #32414

 Žiauriai įdomu. Pačioje pradžioje ir aš lygiai tą pačią dilemą sprendžiau. Todėl labai įdomu, kad ir kiti panašiai MĄSTO (ne be reikalo boldas). Todėl laukiam tęsinio.

2009 10 14 19:13     #32416

Įvadą perskaitėm..dabar lauksim tolimesnės dalies

2009 10 15 17:36     #32436

nlb supratau apie ka eina kalba em..jej apie investavimo sistemas, tai cia ir 10 tomu neuzteks privardint sistemu. o jej apie jo individualiai pasirinkta sistema..na tada bus idomu paziuret pagal ka ir kaip sekas jam gal net pats kada parasysiu cia straipsniuka sia tema

2009 10 15 20:22     #32438
Citatos pradžia Orbis
 

 

nlb supratau apie ka eina kalba em..jej apie investavimo sistemas, tai cia ir 10 tomu neuzteks privardint sistemu. o jej apie jo individualiai pasirinkta sistema..na tada bus idomu paziuret pagal ka ir kaip sekas jam gal net pats kada parasysiu cia straipsniuka sia tema

Citatos pabaiga


 

Aisku, kad savo. As gi medvedukas, ne bufetas ziur pirma sakini).

Kitos savaites pradzioje idesiu tesini.

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital