Spekuliantai

Mdanys
Apie   Veikla   Publikacijos   Virtualus portfelis   Watchlist'as  
 
Mdanys paskutinį kartą lankėsi:
Pasiūlymai Spekuliantų tinklapiui 311 2010-12-30 18:32:26
Pirko/Pardavė 14816 2009-10-22 20:46:17
Mdanys pasisakymai forume:
Kaip įkurti pirmą Lietuvoje socialinių investicijų fondą/SROI/Venture philanthropy 6 Investiciniai ir pensijų fondai, draudimas 2009-10-20 17:31:05
Citatos pradžia ugnius  
 

Kai rašiau darbą apie IF'us, šiek tiek puslapių skyriau socialiai atsakingiems IF'ams. Mano išvada buvo tokia, kad pastarieji fondai - tai marketingine prasme sukurti fondai, siekiant pritraukti papildomų pinigų iš tų, kuriems iš tiesų aktualu gamtosauginės, maisto trūkumo problemos ir pan. Žinoma, atitinkamos korporacijos, pamačiusios, kad tokie fondai pritraukia nemažai lėšų, stengiasi save pozicionuoti kaip "žalias" ar kitokios spalvos, ir patekti, pvz. į Dow Jones Social Responsibility indeksą.

Kad ir kaip viskas gražiai skambėtų, dauguma žmonių nori, kad pinigai duotų grąžą pirmiausia, o ne maisto afrikos vaikams. Nebent tavo idėja su maisto banku duotų man grąžos nemažiau kaip 15% vidutiniškai. :)

O jei tu kalbi apie labdaros fondą, kuris veiktų kaip nepelno organizacija, taip pat, be visa ko, galėtų ir save išlaikyti iš komercinės veiklos - tai, galiu ir suklysti, bet manau, kad tu ne čia kreipiesi. Lietuva dar neišaugino daug filantropų. Pats bręstu, bet ir tai remčiau tik tokią idėją: profesionalų vaikų auklėjimą, t.y. paimti vaikus našlaičius arba vaikus iš begalvių tėvų (nekalbu vien tik apie asocialias šeimas) ir atiduoti apie auklėjimą ir lavinimą išmanantiems mokytojams.

O jeigu vis dėlto kalbi apie pirmą variantą - t.y. labdarą įvynioti kaip į gražų marketingo popieriuką, tai Lietuva tam bus per maža, pritraukiant pinigus į Lietuvoje sukurtą fondą. Paprasčiau būtų perpardavinėti užsienyje įkurtų fondų vienetus.

 

Citatos pabaiga

 

aciu uz komentarus, musu ideja gal labiau yra pirmas variantas su lietuviskais projektais, nes tai gal labiau motyvuotu investuotojus, nezinau del rinkos dydzio, bet pradzioj ir kalba eitu apie 1-2 mln. lt investicijas per metus, nes nera i ka investuoti, gal, kai suma nera didele tai administravimas neapsimoketu, bet galvojau, kad toks fondas butu platinamas ne tik per esamas FMI, bet ir skiriant demesi tiesioginiams pardavimams/marketingui naudojant musu fondo ir partneriu isteklius.

del grazos, tai, irgi, siuo metu negaliu pasakyti, kokia yra imanoma graza, bet atrodo, kad uzsienyje yra daug idomiu inovatyviu produktu, paslaugu prikurta, kuriuos valdo ne pelno sektorius ir ju paklausa didele, tai gal ir Lietuvoj galime adaptuoti, nukopijuoti ar sukurti naujas paslaugas ir produktus, kurie butu ir patrauklus ir naudingi investuotojams, tikintis, kad dalis investuotoju bus suinteresuoti graza, bet dalis motyvuoti del kokiu nors moraliniu paskatu. Galvojam projektus generuoti dviem budais, pirma surasti ir atrinkti organizacijas/imones, kurios jau turi gerus produktus, bet jiems truksta mastelio, rinkos, antra patiems inicijuoti produkta, ji paauginti, o po to paleisti igyvendinimui suradus tiesiogini vykdytoja.

gaudau tave uz zodzio, kaip sakoma, del vaiku mokymo - yra keli variantai, kuriuos galima butu inicijuoti - vienas panasaus lenku fondo pavyzdys - skirti stipendijos provincijos vaikams (nuo 75-380 zlotu per menesi), kad ju sansai nebutu mazesni baigti mokslus nei miestieciu, cia ju reklaminis filmukas: http://www.batory.org.pl/doc/spot-1-procent-2008.wmv

kita variantas - remti nevalstybines mokymo istaigas/jaunimo dienos centrus, kurios dirbtu su sunkesniu seimu vaikais, bet tokioms ikurti ir palaikyti reiktu tikrai nemazai privaciu remeju lesu, nes kol kas uz tai nei valstybe (is dalies dienos centru remia, bet nesu tikras ar jaunimo), nei tuo labiau pacios seimos, kur tokie vaikai auga.

Kaip įkurti pirmą Lietuvoje socialinių investicijų fondą/SROI/Venture philanthropy 6 Investiciniai ir pensijų fondai, draudimas 2009-10-17 10:32:30
Citatos pradžia Nojus  
 

 Nieko asmeniška, bet kažkoks kliedesiukas su Maisto banku. Net nepasigilinta į reikalą. 

Šiemet vasarą MB suteikė pagalbą 23 000 žmonių. Dauginam iš 50 = 1 150 000 žmonių. Daugiau nei dirbančių Lietuvoje žmonių. Ir visi pirks iš MB:) Maksima sušaudytų už tokią ereziją:D

Sakau, nieko asmeniška. Labiau pasigilink pats, ko klausi.

Filantropijos fondo tema tai labai gera. Čia irgi reikia gilesnį tyrimą atlikti. Pavyzdžiui, ar racionaliai panaudojamos labdaros, socialinės paramos lėšos (visi šaltiniai). Gal būt išaiškėtų, kad racionalumo mažai, gal papildomo fondo net nereikia...

Citatos pabaiga

ačiū už komentarą, dėl Maisto banko, tai čia pateikiau hipotetinį pavyzdį, nors į tavo skaičius galima žiūrėti įvairiai, jei 23000 dalini iš 12 mėn. tai išeina, ne pilni 2000 remiamų žmonių ar šeimų kas mėnesį (iš to dar nežinoma, kiek kartų per mėnesį jie buvo apremti ir kokiu maisto kiekiu), tai nėra daug... mintis tame, kad Maisto bankas pradeda imti, pvz. 5 lt. per mėnesį iš paramos gavėjų, o jiems atveža maisto, kurio rinkos vertė yra 50 lt.

del socialinės paramos efektyvaus panaudojimo - galima įtakoti valstybės institucijas, bet tai ilgas procesas, mes siūlome rodyti pavyzdį, kaip efektyviai tokia parama galėtų būti panaudota ir, remiantis sukurta patirtimi, įtakoti soc. paramos politiką.

Kaip įkurti pirmą Lietuvoje socialinių investicijų fondą/SROI/Venture philanthropy 6 Investiciniai ir pensijų fondai, draudimas 2009-10-16 22:05:43

Norėjau pasitarti, kaip adaptuoti Lietuvoje užsienyje jau veikiančius socialinių investicijų fondus, atrinkti socialines problemas sprendžiančias įmones/VšĮ/NVO, pritraukti investicijas ir investuoti į sudarytą portfelį? Pavyzdžiui, investicijų objektas yra Maisto bankas, investuojama siekiant išplėsti jo veiklą, sustiprinti logistiką, sandėliavimo ir transportavimo pajėgumus. Problema su investicijų grąža, sėkmės atveju, pajamas praradę žmonės neiškrenta iš visuomenės, tačiau tiesioginė finansinė grąža atsiranda tik tuomet, kai Maisto bankas, įveda minimalų abonentinį mokestį iš maisto gavėjų ir per metus jų skaičius išauga 50 kart, atitinkamai ir šitos organizacijos pajamos.

Kai tokioms organizacijoms skiriamos ne tik lėšos, bet ir profesionalių konsultantų savanorių darbo laikas toks procesas vadinamas venture philanthropy - investicinė filantropija. Platesne prasme socialinės investicijos gali remtis investicjomis į įmones, kurių socialinės atsakomybės politiką yra aiškiai apibrėžta, pvz., investuojama į aplinkos taršą mažinančias įmones, ar tokius sprendimus kuriančias įmones ir pan.

Gal būtų besidominčių tokią sistemą sukruti Lietuvoje, mes turim labdaros paramos fondą, kuris paremtų idėjos plėtojimą. Ačiū

Visos Mdanys forumo žinutės
Straipsniai:
Vartotojas neparašė nė vieno straipsnio.
Mdanys pakomentavo vartotojų publikacijas:
Vartotojas nepakomentavo nė vienos publikacijos.
Dienoraščiai:
Vartotojas neparašė nė vieno dienoraščio.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital