Žilvinas Šilėnas: Keli geri akcentai žiniasklaidoje

LLRI | 2010-04-30 11:15 | perskaitė: 1281
Raktiniai žodžiai: Goldman Sachs, bankai, bankrotas, žemės ūkis
Žilvinas Šilėnas: Keli geri akcentai žiniasklaidoje  Šios savaitės nekokio oro, krentančių akcijų kursų ir JAV realybės šou „Dėl visko kaltink Goldman Sachs” fone, nuotaiką praskaidrino keletas b

 Šios savaitės nekokio oro, krentančių akcijų kursų ir JAV realybės šou „Dėl visko kaltink Goldman Sachs” fone, nuotaiką praskaidrino keletas blaivių naujienų šiandienos „Verslo žiniose”.

Pirma, redakcinė skiltis priminė, kad praėjusių metų Lietuvos bankų nuostoliai, iš esmės suvalgė tai, ką bankai buvo uždirbę per dešimtmetį. Dabartiniame bankų kaltinimo fone šie žodžiai ypač reikalingi. Dažnam atrodo, kad bankai kažkokiu būdu nuo krizės nenukentėjo, tad ant jų galima karti visus šunis, tame tarpe ir fizinių asmenų bankrotą atbuline data. Priminimas, kad bankai Lietuvoje nedalyvavo egzotiškų finansinių priemonių rinkoje turėtų įnešti aiškumo naujai išpopuliarėjusiose diskusijose apie išvestines finansines priemones.

Antra, žemės ūkio atstovai pagaliau pasakė, kad žemės ūkis yra verslas, turintis riziką, o nuo tos rizikos draustis yra normali praktika. Na ir kas, kad tiems, kurie draudėsi pusė sumos dengė valstybė. Jei tai tik išjudins draudimo rinką, o dar labiau - pakeis nusistovėjusį požiūri, šį rinkos iškraipymą galima traktuoti kaip laikiną blogybę. Tik, žinoma, svarbu, kaip valdžia sureaguos į tuos žemės ūkio verslo atstovus, kurie patyrė nuostolių, bet buvo nenusipirkę draudimo. Jei vėl dalins „kompensacijas” (o už tikro - subsidijas), tai nuliūsti turėtų ne tik laisvos rinkos šalininkai, bet ir tie, kurie pirko draudimą.

http://llri.blogas.lt/

Komentarai2010 04 30 17:58     #33527
Na apie zemes ukio verslo draudima tai galima tik anekdotus pasakot. Norint pasirasyt sutarti reikia tureti 3 advokatus - butinai zydus.Tik zydas gali tokias sutartis sumastyt - jei apdraudei serbentu versla ir tavo serbentai nusalo - tau ismokos nepriklauso , nes apdraudei derliu o nusalo ziedai
Jei tavo rapsui ar kitiems ziemkenciams - Qbilius- tai tu gausi 20 proc nuostolio vertes - ir nesvarbu kiek ideta darbo , trasu , seklos ,cheminiu preparatu ir dar sumoketa imoka draudimo kompanijai....zodziu greiciau tauta perses i elekromobilius , anot premjero toli subinej palikdama amerikosu Californija ir Japonija nei pas mus ateis normali insurance kompanija.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital