Kaetana Leontjeva. Kas kaltas dėl aukštų degalų kainų?

LLRI | 2010-03-10 15:03 | perskaitė: 1702
Raktiniai žodžiai: degalų kainos, benzinas, Audi, Pūkas
Kaetana Leontjeva. Kas kaltas dėl aukštų degalų kainų?  Kaip rašoma šiandienos žiniasklaidoje, aukštomis benzino kainomis pasipiktinę vairuotojai ruošiasi rengti protestus prieš aukštas degalų kainas. Ži

 Kaip rašoma šiandienos žiniasklaidoje, aukštomis benzino kainomis pasipiktinę vairuotojai ruošiasi rengti protestus prieš aukštas degalų kainas. Žinutėje yra cituojamas “Audi” klubo prezidentas Ričardas Pūkas, sakantis jog kainoms nesiliovus augus "tikrai neketiname tylėti, nebūsime pastumdėliai - dar tikimės, kad mūsų valdžia ir naftininkai sustabdys kainų kilimą".

Kaip nurodyta degalų kainų lentelėje, kurią skelbia interneto portalas balsas.lt, mažiausia 95 benzino kaina Vilniuje šiandien yra 4 Lt. Įdomu, kur nueina didelė dalis už litrą benzino sumokėtų pinigų? Pažiūrėkim į šį grafiką:

image

Taigi, net 55 proc. mažmeninės benzino kainos nubyra ne naftininkams, o valstybės biudžetui. Piketuoti reikia prie Vyriausybės rūmų, kad benzinui taikomas akcizas būtų sumažintas iki ES minimumo – 1240 Lt/1000 litrų, nes tuomet akcizas sumažėtų 26 centais. O dar geriau būtų, jeigu sumažėtų ir degalams taikomų akcizų ES minimumas. Na ir aišku būtina atsisakyti įvairių, kol kas nekonkrečių planų įvesti europinio lygmens mokestį už benziną. Priešingu atveju, aukštos degalų kainos privers vairuotojus rinktis Flinstounų tipo mašiną.

flintstones-car

http://llri.blogas.lt/

Komentarai2010 03 10 15:35     #33291
sutinku su straipsnio autore, butent kad ši vyriausybė kelia mokesčius nežmoniškai nors tai ir nėra būtina.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital