ftse 5

fermion | 2007-02-12 22:25 | perskaitė: 825
ftse 5 Įspūdžiai iš studentų investavimo klubo Londono akcijų biržoj (LSE - London Stock Exchange). Prieš tris savaites nupirkom: Aviva - draudimo kompanija.

Įspūdžiai iš studentų investavimo klubo Londono akcijų biržoj (LSE - London Stock Exchange).

Prieš tris savaites nupirkom:

Aviva - draudimo kompanija. Viena sėkmingiausių savo sektoriaus įmonių FTSE 350. Apskritai šis sektorius gan patrauklus. Pati Aviva nepervertinta (PE ~11), augimo prognozės nors ir nėra didžiulės (EPS augimas prognozuojamas ~+5-10% metam), tačiau kur augti vietos yra. Beto, dar bijojom, kad Bank of England gali dar labiau pakelti skolinimosi palūkanas, kas draudimo įmonių neįtakoja.

Pirkimo kaina: 840.35p

Vodafone - prieš savaitę UBS buvo pakėlęs savo target price iki 170p, beto Vodafone buvo viena iš įmonių, norinčių nupirkti Indijos Hutchison Essar, vieną stambiausių mobiliojo ryšio tiekėjų Indijoj. Tai didžiulė kompanijos plėtros galimybė. Nesitikėjau, kad pavyks nupirkti tą telekomunikacijų bendrovę, nes Indija gan uždara užsienio kapitalui (citata: "India’s foreign direct investment rules prevent overseas groups owning more than 74 per cent of domestic companies." ). Tačiau vakar buvo paskelbta, kad Vodafone laimėjo konkursą. 67% Hutchison Essar atiteks Vodafone. Analitikai vertina, kad Vodafone permokėjo, tačiau tai, kad šiandien Vodafone akcijų kaina buvo pasiekusi 153p, rodo, kad investuotojai liko patenkinti šiuo sandoriu. Šiandien užsidarė 1.34% aukščiau - 151.25.

Pirkimo kaina: 147.88pPraeitą savaitę taip pat buvo nuspręsta (gaila, negalėjau dalyvauti susirinkime, tad nežinau visų niuansų) pirkti BP ir Tanfield Group.

BP - naftos kainos atistatė beveik iki 60$ už barelį, o BP beveik nepajudėjo. Tikimės kilimo, nepaisant praeitais metais buvusių incidentų Texase perdirbimo gamykloj kilus gaisrui žuvo 15 žmonių, naftos išsiliejimas netoli Aliaskos. Tai gali padidins išlaidas saugumui. Beto, Vasario 6-ą BP sumažino produkcijos pagaminimo prognozes 18% iki 2009-ųjų. Beto, Rusija kelia pretenzijas TNK-BP, kad nesilaiko savo įsipareigojimų vystyti Kovyktos (Sibire) dujų išgavimo objektus. Būčiau tikrai nubalsavęs NE ir dar paagitavęs kitus balsuot prieš BP, jei tik būčiau buvęs susirinkime. Na, bet bus matyt kaip toliau klostysis įvykiai. Gaila, kad FTSE nėra tokių stabilių milžinų kaip ConocoPhillips ar ExxonMobil. Royal Dutch Shell taip pat bėdose skęsta, netgi prognozuojamas EPS mažėjimas.

Pirkimo kaina: 534.30p

Tanfield Group - elektra varomų transporto priemonių gamintoja (taip vadinami zero-emission, reiškia, kad neteršia atmosferos papildomu CO2, kuris dalinai atsakingas už globalinį atšilimą). Kotiruojama AIM (alternative investment market), kas yra LSE dalis. Tai likvidumu nepasižyminčios, mažos kapitalizacijos, dažniausiai neseniai įėjusios į rinką įmonės. Jie pasirašė sutartį su Marks & Spencer, o tai geras ženklas kompanijos plėtrai. M&S planuoja per penkis metus visiškai atsisakyti CO2 išmetančiom transporto priemonėm. Šiuo metu plačiausiai naudoja dyzeliu varomą transportą. Imant plačiau, šis sektorius gan patrauklus ateities perspektyvoje, turint omeny, kad zero-emission yra smarkiai besivystanti technologija, lyginant su naftos produktus naudojančiom technologijom, praktiškai tik vaikystės fazėj.

Pirkimo kaina: 83.91pRytoj svarstysim kuriuo banku papildyti portfelį (Barclays arba Royal Bank of Scotland). Mano asmenine nuomone, yra geresnių už bankus alternatyvų (pvz. Persimmon (namų statyba + pardavimas) arba vaistų milžinė AstraZeneca), tačiau šitie jau buvo nubalsuoti prieš per ankstesnius susirinkimus.

Taip pat siūloma atidžiau pažiūrėt į iSoft ir SCI Entertainment kompanijas.

Komentarai2007 02 13 06:16     #9023
ar LSE galima prekiauti internetu is lietuvos ?
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital