ftse 4

fermion | 2007-01-17 20:10 | perskaitė: 1009
ftse 4 Vakar universitete buvo atvykęs John Porter - Barclays Capital Head of Portfolio management. Pusantros valandos pasakojo apie savo gyvenimą, karjerą, dabarti

Vakar universitete buvo atvykęs John Porter - Barclays Capital Head of Portfolio management. Pusantros valandos pasakojo apie savo gyvenimą, karjerą, dabartinį požiūrį, vėliau atsakinėjo į klausimus.

Jis vienas iš sėkmingesnių trader'ių. Daugiausiai ką apie trade'inimą sakė - bendriausios idėjos visos sudėtos textbook'uose, t.y. kovok su emocijom, laikykis disciplinos, kad mes biologiškai užprogramuoti pralošti, kad reik anksti kirst lossus, ir neperanksti nukirst pelną ir pan. Tačiau kai tą sako profesionalas - žinoma kitaip ir skamba. Jis pats turi daktaro laipsnį psichologijoj. Sakė, kad kai pirmą kart pamatė grafikus akcijų, tai labai jam priminė grafikus sudarytus nagrinėjant balandžių ir žiurkių psichologiją )

Indas klausė, ar negalimas variantas, kad jeigu sulėtės US ekonominis augimas, kad dalis pinigų pereis į būtent Indiją, nes ji laikosi daugiau mažiau vietinės ekonomikos politikos - stengiasi atsiribot nuo kitų šalių, kad neįgautų priklausomybės. Atsakymas: griežtas ne. Dabar Indijoj ir taip jau tiek daug pinigų užsieninių sudėta, kaip išsireiškė, daug pusgalvių net nenutuokiančių kur ta Indija, sudėję pinigus į tą rinką. Kitas dalykas psichologinė pusė - jeigu US rinka pradėtų smukti, investuotojai linkę parduot pelningas pozicijas tam, kad padengt nuostolingas, o nuostolingas laikyt su viltim, kad galbūt atsistatys.

Dar vienas įdomus klausimas buvo apie program trading'ą. Jo nuomone, program trading'as gali veikti tik iki tam tikros ribos - jis visiškai žlunga, kuomet rinka pradeda pūliuot. Pasiūlė perskaityt knygą "When Genius Failed: The Rise and Fall of Long-Term Capital Management by Roger Lowenstein". Ji apie grupę genijų - du ekonomikos Nobelio laureatai, Harvardo business school absolventai ir kitokia grietinėlė įkurė savo hedge fondą ir kelis metus super sėkmingai program trad'ino pagal savo sukurtą modelį. Super matematizuotas tas modelis buvo. Poto jie nusprendė atiduot savo investuotojam pinigus ir prekiaut savais. Pasirodo protingiausias iš jų buvo pacanas, kuris net nebaigė jokio universiteto - sakė "Jūs gal durni? Jeigu kažkas bus netaip, tai pralošim kitų pinigus, o dabar - savus. Geriau gyvent iš mūsų klientų mokesčių". Na ir žodžiu galiausiai subankrutavo tie jų pinigai. Visos istorijos dar pats neskaičiau, tad gali kažkur būt įsipainioję netikslumai, čia tik atpasakoju bendrą idėją ką porino tas dėdė.

Ir paskutinis dalykas, pats jis sakė nebeturi jokių vertybinių popierių, padėjo savo santaupas į banką (mano, kad viskas pervertinta) ir tegu auga iš paprastų banko palūkanų. Asmeniškai nelabai tikiu šiuo jo akibrokštu, manau paprasčiausiai šitaip norėjo išvengti klausimų "ką pirkt?". Paklaustas, atsakė visiškai bendrai: "manau, kad visi commodities (kaip lietuviškai?!) yra gera investicija, nes baigiantis ištekliams, negali jie nuvertėt perdaug".

--------

Kelios akimirkos iš mūsų studentų investavicinio fonduko (Londono akcijų biržoj):

Esminė klaida - užsirašėm stop loss'a, bet neužsirašėm kokiam pelnui esant parsiduot. Po kūčių portfelis buvo +10%, o dabar - ~+1%. Pasirodo po naujų metų, kai visi skelbia rezultatus, prasideda masinis išsipardavimas. Gyveni ir mokais

Taisyklė "pirk gandą, parduok faktą" - natūralus rinkos dėsnis, kuris šiuo atveju suveikė labai plačiu mastu. O mes ir pirkom įmones, paremtas smarkiais gandais.

Sekančiai savaitei kandidatai balsavimui:

Vodafone [VOD] - šiuo metu jie bid'ina įsigyt vieną stambesnių Indijos mobliojo ryšio tiekėjų.

Prudential [PRU] - draudimo kompanija. Kiek žinių, jos turi dar nemažai neinvestuoto cash'o, kas gali reikšti stiprius rezultatus.

Aviva [AVA] - dar viena draudimo kompanija.

Persimmon [PSN] - namu statyba/pardavimas. Stiprūs rezultatai, geros prognozės. Beto, paskutiniu metu dėl pelno fiksavimo labai pakrito. Galimybė pigiai nusipirkt stiprius fundamentalus turinčios kompanijos akcijų.

ROK [ROK] -

BP [BP.] - laukiam naftos atsigavimo. Financial Times prognozavo 2007-iems, kad naftos kaina nekris žemiau 50$. Kolkas 51$ Įdomu kaip bus toliau.

Intercontinental Hotels [IHG] - siūloma pirkt trumpalaikei spekuliacijai - gandai sako, kad šią įmonę gali nupirkti privataus kapitalo fondas, mokėdamas po 15 svarų už akciją. Šiuo metu kaina - 12 svarų. Jau žinom, kad reiktų parduot prieš paskelbimą ar nupirks juos, ar ne

Cambridge Silicon Radio [CSR] - stipri technologijų kompanija (vienas iš produktų - bluetooth).

Smith Group [SMIN] - spekuliacija ant to, kad jungiasi su General Electric.

Shire Pharmaceuticals [SHP] - laukiamas naujo labai efektyvaus ADHD vaisto išleidimas. Vėlgi, galbūt trumpalaikė spekuliacija (kelių savaičių ar mėnesių). P/E šiuo metu apie ~32, kas yra nežmoniškai daug vaistų kompanijai.

Astrazenica [AZN] - po ilgo flat'o, išėjo gerų naujienų apie į rinką išeisiančius vaistus, tad formuojasi trend'as aukštyn.



Paskutiniu metu žiūrinėjau į mining sektorių - visi sutarėm, kad į šitas akcijas neinvestuosim. Volatility jų yra perdaug aukštas. Beto, nesvarbu, kokie akcijos fundamentalai, jeigu krenta metalų kainos, mining sektorius - paskui. Pvz.: Vedanta Resources. Super didžiulė plėtra, paskelbti rezultatai prieš porą dienų smarkiai viršijo prognozes. Atsidarė truputį aukščiau, ir nuo to laiko tik down. Paskui metalus. O brokerių rekomendacijos - beveik strong buy. Ir apskritai, kiek į tas brokerių rekomendacijas žiūriu, tai juokingai beveik niekad nepataiko (arba specialiai belenką rašo).

Super svetainė, jei įdomūs fundamentalai paminėtų akcijų - www.digitallook.com

Komentarai



2007 01 18 01:24     #8525
Aciu Tikrai labai idomu
2007 01 18 07:18     #8528
"Daugiausiai ką apie trade'inimą sakė - bendriausios idėjos visos sudėtos textbook'uose, t.y. kovok su emocijom, laikykis disciplinos, kad mes biologiškai užprogramuoti pralošti, kad reik anksti kirst lossus, ir neperanksti nukirst pelną ir pan." - aukso zodziai
2007 01 18 13:04     #8529
atrodytu kokia paprasta esme, bet kad ja igyvendint reikia daug metu. pats straipsnis lb patiko. dekui
2007 01 19 07:40     #8531
Aciu, buvo tikrai idomu.
2007 01 20 15:37     #8551
To Denisas & fermion labai pritariu del "aukso zoziu", bet viena savoka - "biologiskai uzprogramuoti pralosti"- vis tik mane vercia is koto. Idomu butu suzinot koki pavyzdi, isgirst interpretacija. Kaip tai suprantate? Respect_o
2007 01 20 17:15     #8555
Verčia iš koto Ką jis norėjo tuo pasakyti, kad daug daugiau rinkoje yra pralošiančių, nei išlošiančių. Nežinau tikslios statistikos, tačiau pralošiančių yra apie 90% rinkos dalyvių. Šitoj frazėj ieškot mokslinio tikslumo nesiūlau, tačiau esmė manau ganėtinai aiški. A. Elderio knygoj "Trading for a living" taip pat mačiau šitą frazę.
2007 01 21 17:01     #8566
Labai Aciu, fermion! O as jau pamaniau kad cia egzistenciniai zmogaus prigimties klausimai gvildenami. Beje, info apie tuos 90% buvo man naujas. Duoda nauju gairiu generuojant investavimo filosofia
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital