konferencija

Chikirap | 2008-04-02 18:34 | perskaitė: 722
konferencija buvau siandien Seimo Biudžeto ir finansų komiteto ir Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijos rengtoje konferencijoje „Lietuvos vertybinių popi

buvau siandien Seimo Biudžeto ir finansų komiteto ir Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijos rengtoje konferencijoje „Lietuvos vertybinių popierių rinka: iššūkiai ir perspektyvos“

dalyvavo prieziuros tarnybos, seimo nariai, asociaciju atstovai.

zinoma ka pirkti nesuzinojau bet kazka naudingo galima butu pamineti.

seimo narys isskyre nt spekuliantus, kad ju yra labai daug, valstybe nesugebejo ju sureguliuoti ir tinkamai apmokestinti. mano kad jav des spekuliantams apynasri, nes jiem verciama kalte del susidarusios situacijos (galima buvo suprasti pozicija kad lietuvoje irgi nieko pries deti apynasrius, ir galbut to sulauksime)

siulo leisti 2 pakopos pensijoms pereiti atgal i sodra, bei lengviau keisti valdytoja.

nuo liepos 1d fondai privalomai tures rodyti savo palyginamuosius benchmarkus, sarpo rodiklius ir t.t. (gan nemazai)

pagal viena skaidre lietuvoje yra 76 000 zmoniu investuojanciu i akcijas arba fondus (cia be pensiju kaupimo). puse pinigu - uzsienio fonduose, kita puse, lietuvos.

lietuviai paskutiniu metu lietuvoje tik 10 proc apyvartos padaro, visa kita suma/apyvarta nukreipia i uzsieni.

i klausima del profesionaliu zaideju identifikavimo (prisipazinsiu sugebejau tik paprasta klausima uzduoti, dar toli grazu nemoku uzduodamas klausima issakyti nuomone ir galimus sprendimus) atsakymo aiskaus nebuvo. pansu kad kolkas liks ta pati neaiski situacija. vistik jei butu priimta progresiniai mokesciai , ju nuomone viskas issiprestu savaime (leido suprast kad vistik nori progresiniu mokesciu)



dar is sales buvo komentaru, jog dauguma istatymu leideju (tame tarpe ir finansu ministras) nepasirode konferencijoje, buvo tik keletas. taip sakant buvo mestas akmenelis i ju darza



taip pat pasirodo kad ir tokiose institucijose spekuliantus zino ir juos skaito



dar sake kad labai jau daug repu praeitu metu gale buvo...

Komentarai



2008 04 02 19:09     #12645
tegul uzdeda spekuliantams apynasri ir ekonomikos augima jie kaip savo ausis be veidrodzio matys...Matematika paprasta - as investuosiu ten kur apynasrio nebus...kiti irgi...ten kur eis kiti...eis visi.. Spekuliantai kalti del krizes Cia reikia Valinskui sita ideja nusiusti, kitais metais frazes autorius auksiniuose svogunuose gaus apdovanojima Siais nespejo... Vieninteliai sioje situacijoje galetu buti kalti stambus investuotojai, kurie savo kapitala atitraukia per daug greitai tuo sukeldami didele griuti... Bet ir cia ju kaltinti negalima, nes rinka "tobula" t.y. ka noriu ta darau...tegyvuoja demokratija Sitoje istorijoje matau tik viena, kad bankai ir kiti veikejai mato, kad zmones jau patys moka investuoti ir jiems nesumoka duokles, todel pradeda kelti bangas, jog reikia kazkam uzdeti apynasri...
kriuksis
kriuksis

61 komentarai

2008 04 02 19:48     #12647
Patikslinimas Įstatymų leidžiamoji (legislatyvinė) valdžia nepriklauso nei ministrui, nei vyriausybei
kriuksis
kriuksis

61 komentarai

2008 04 02 20:22     #12649
*nepriklauso
chamas
chamas

93 komentarai

2008 04 02 20:23     #12650
dar reiktu paminet, kad diskusija apie isvestiniu finansiniu instrumentu reikalinguma isvirto i atsakyma "niekam ju nereikia"
2008 04 02 21:01     #12651
2 Denisas: nuo kada spekuliantai akcijomis prisideda prie ekonomikos augimo? 2 Chikirap: jei jau tokie skaiciai apie investicijas buvo pateikti (tiek daug iseina i uzsieni), ar kas bande paklausti ka biurokratai daro, kad pritraukti pinigus is uzsienio i OMXV? Ar jie tik apie mokesciu padidinima ir sugeba mastyti...
2008 04 02 21:19     #12653
Skandinavas - per aukstom frazem sneki yra jiems kas veikia ir paprastesniuose klausimuose
2008 04 02 21:42     #12654
Aciu. Labai idomi informacija. Spekuliuosime uzsienyje ir toliau. :yes
2008 04 03 07:45     #12660
2 Chikirap: esi teisus. Dar karta dekui uz info.
2008 04 03 14:11     #12678
to skandinavas kai as ir visi kiti maziukai, investuoja i akcijas - mes atiduodame pinigus imonei kuriai ju reikia ir kuria mes laikome perspektyvia, imone gavus pinigus uzdirba daugiau, mes gauname graza is akciju pasikeitimo kurso, divu -- galutinis rezultatas visi sotus, imone padidejus, as turtingesnis ir visa tai vyksta viduje valstybes, valstybe auga. Visai kas kita kai pelna is investiciju gauna bankas. Visu pirma musu bankai yra nupirkti Rusu, skandinavu (yra isimciu bet mazai), jei gauta pelna galima sakyti tiesiogiai (netiesiogiai) isveza i uzsieni ir t.t. o bet taciau nepanaudoja jo cia viduje. Anyway, kad ir panaudoja, visvien tai yra uzsienieciu kapitalas. Mums nuo to tik blogiau. Todel kai bankas ar kitas uzsienietis investorius gauna pelna is akciju augimo, nuo to valstybei yra negeriau nes pinigai isvezami svetur... Kadangi ir taip esame prisodrinti uzsienietisko kapitalo, mums nereikia jo plesti daugiau, nes tas uzsienio kapitalas turi ir blogaja puse - reikia dalytis pelnu, kuris nuseda ne lietuvoje. Gaunasi taip kad savo augimo potenciala isvaistome vejais. Valstybes vadovai kaip tik turetu skatinti kuo daugiau investuoti smulkius investuotojus, kadangi tai varikliukas (nors ir mazytis) bet labai optimalus, kuris labai gerai isnaudoja kiekviena gauta lita. O apynasri galetu uzdei fondams, investuojantiems i uzsieni, tada atsrastu daugiau vidiniu pinigu, aisku bankams laaaabai pasunketu... Bet baikime svajoti, valstybeje kurioje bankininkai laimi sokiu konkurus niekada bankams nebus blogiau nei pilieciui...todel ruoskite dantis apynasriui...
2008 04 03 22:22     #12689
Denisai, argi galima taip susireiksminti (kalbu apie spekuliantu itaka)? Akciju birzos yra tik vienas is instrumentu pasiskolinti pinigu. O ekonomikos augimas priklauso nuo daugelio faktoriu (vartojimas, investicijos, eksportas/importas ir t.t.). Jei kalbame apie investicijas, tai jos dar yra skirstomos i tiesiogines ir netiesiogines. Neteisiogines, t.y. i akcijas, obligacijas ir kt. investuoja tiek instituciniai, tiek investuotojai, tiek spekuliantai. Va ir priejome liepto gala (grazi schema gautusi ...) Lietuvoje spekuliantu investiciju dalis yra tiek maza, kad BVP augimo tai praktiskai neitakoja. Be to, tai spekuliacinis kapitalas, kuris nera sveikintinas veiksnys bet kurioje valstybeje.
2008 04 04 06:26     #12690
Skandinavai, manau Denisas teisus daugiau. Taip galima sakyt kad ekonomika nuo OMXB investuotoju (o tik po to spekuliantu) nepriklauso, bet keli pvz: 1. Neperseniausiai buvo skelbta kad kelios kinu kontoros (lig tai bankas ir naftos kontora) papuolė į pasaulinių kompanijų dešimtuką (pagal kapitalizacijos dydį), bankas atrodo buvo net kuri laika pirmoj vietoje. Iš čia iškila klausymas kas tas kompanijas iškėlė į toki lygį – kaip tik spekuliacinis kapitalas. Ir tas faktas (kaip reklama) Kinijai atnešė žymiai daugiau nei pačio banko veikla. 2. Kitas pvz Lenkijos birža – beje pretenduojantį į viso regiono lyderės pozicija, į kuria su savo “IPO” netgi ateina rusai – rašė rusų spauda kad viena kontora nutraukia kotiravimą LSE (UK) ir pereina į Lenkija. Ankščiau minėti pvz yra tik smulkios detalės, kurios centas po cento gali nešti pelną valstybei (pinigais ar PR’u), todėl bet kurio atvejų teiginys stiprį vietinė birža = daug investicijų - yra aksioma, o ne teorema.
2008 04 04 06:53     #12692
KAJA, pataisysiu - tas 'bankas' is tiesu yra kinu naftos kompanija Petro China, iskart po IPO pagal kapitalizacija aplenkusi naftos kompanija pasaulyje nr. 1 - Exxon Mobil. Visgi kaip pakilo i aukstumas, taip ir griuvo skaudziai si akcija - kur tu cia reklama izvelgi, as nesuprantu Ka turi omenyje sakydamas, kad Varsuva pretenduoja i viso regiono lyderius ir duodamas pvz su LSE??
2008 04 04 07:12     #12693
KAJA, jei pritari Denisui, antraji sakini (iki pavyzdziu) turi isbraukti. Man, asmeniskai, birza yra daugiau ekonomikos atspindys.
2008 04 04 11:50     #12696
To el_dorado Ne ieškojau specialiai informacijos, rašiau ta kas liko atmintį. Dėl Kinijos nauda labai paprasta – visi žino kad į Kinija plaukia mlrd USD investicijų, tuo daugiau ir garsiau apie tai kalbama, tuo daugiau pinigų ateina (ir su ta IPO PR’as pats tas). Kinai stipriai išaugo, gyvenimo kokybe ir pinigų kiekiai (atliginimai) didžiose miestuose nenusileidžia vakarų pasaulio standartams. O dėl WSE turėjau omeny mūsų regioną – rytų Europą + Skandinavija, WSE turėjo planu pirk aplinkiniais biržas. Dėl LSE, skaičiau pranešima (jai rasiu įdėsiu) kad viena Rusijos IT kompanija pradėjo delistingavimo procedūra LSE ir keliasi į WSE, nes mato ten geresnes perspektyvas. Tai niekaip nesurišta su UK-RUS santykiais.
2008 04 04 11:50     #12697
To Skandinavas Ten kaip tik parašyta bet, … pvz.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital