„Nordea“: recesija baigėsi?

Chikirap | 2009-09-01 18:27 | perskaitė: 1120
„Nordea“: recesija baigėsi? Buvau šiandien Nordea markets pristatyme. Jų nuomonę galima pasiskaityti cia:   Žinoma Helge J. Pedersenas buvo gan optimistiškas, o ir visa spauda šiand

Buvau šiandien Nordea markets pristatyme. Jų nuomonę galima pasiskaityti cia:   Žinoma Helge J. Pedersenas buvo gan optimistiškas, o ir visa spauda šiandien mirga jų optimistinių prognozių. Nieko aš nesikartosiu, tik užkliuvo keletas dalykų. Vienoje skaidrėje užtikau tokius prognozuojamus nedarbo skaičius:

2010 metais vis dar bedarbystes didėjimas, 2011 metais galima sakyti ta pati situacija kaip ir 2010. Taigi netgi labai gražiai viską piešiant nedarbas nenusipiešė gražiai, artimiausius 2,5 metų nieko gražaus nesimato. Eksportuotojams gal ir bus gerai, pigesnė darbo jėga , bet vietinėje rinkoje vartojimas tik smuks, ir dar ilgai neatsistatys. Ką reiškia vartojimo smukimas pvz tokiai įmonei kaip apranga mes jau matome - apie pelną niekas nebešneka, svarbu kad neneštu nuostolio o juk pagal šią lentelę mes dar tik geriausiu atveju įpusėjome vartojimo mažinimą. Kaip jaustųsi pvz apranga apyvartoms sumažėjus pvz dar 20 proc? Kas nors gali pasakyti kad pagal pateiktus skaičius blogėjimas labai sulėtės, bet drįsčiau paprieštarauti. Kol kas dalis nedirbančių žmonių dar turi kojinėse santaupų, dar galioja bedarbio pašalpos, kompensacijos. Bet visa tai baigsis ir kuo ilgiau tokia didelė bedarbystė laikysis , tuo skaudžiau tai atsilieps vartojimui ir ekonomikai.

Dar vienas pastebėjimas. Į užduotą klausimą ką matote apie akcijų biržas atsakymas buvo - panašų vaizdą kaip kad dabar Kinijoje - staigus kritimas. Helge J. Pedersenas mano kad akcijų rinka užbėgo ekonomikai per daug į priekį.

Taigi gražu, gražu, bet ne viskas taip jau ir gražu

 

Komentarai2009 09 01 21:06     #32149

Paskaitęs tavo dienoraštį mintyse pagalvojau: "daugiau neprašysiu savininko pakelti man algą, never ever bent metus"

Helge mintis atrodo pagrįsta ir dauguma apie tai pamąsto, o, bet, tačiau, kiekvienąkart rinkoje šablonai neveikia. Pinigų srautai (diskontas) dabar ir netgi prieš 10 metų skiriasi kardinaliai, kaip ir rinkų išsivystymas, todėl tiesiog nėr ką čia ir bedaryti, tik po truputį follow'int trendą dedant atsargesnius stop'us.

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital