Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Komerciniu patalpu nuoma

EFKAR
Rašyti privačią žinutę

492 žinutės
( +99 / -65 )

Kam įdomu dėl palūkanų perkant patalpas tai man pavyko gauti gruodžio mėnesį už 1% (ėmiau 2,5 ml. litų), bet pasilikau savo banke už 1,1% maržą (kaip sakant "savam moki brangiau" arba kitaip išsireiškus "per pažįstamus pirkti brangiau").
Dėl nuomos kainų ateityje. Aš pririšu prie infliacijos, nes tai yra labiausia logiška nuomotojo ir nuomininko atžvilgiu. O dėl 10 proc. - tai aš paklausčiau nuomininko vietoje "kodėl ne 5 ar ne 7 proc.) - kas turėtumėte logišką atsakymą ?
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

Aš pririšu prie infliacijos, nes tai yra labiausia logiška nuomotojo ir nuomininko atžvilgiu.
O rinkos kainų pokytį prie ko pririši?Ar tai tau visai nereikšmingas dalykas?
Taip ir žygiuoji visą gyvenimą su 2-3-4 proc? NT per 10m berods 10 kartų pabrango.Kam tada iš viso investuoti? Mano skaičiavimais,nuomos grąža nuo turto kainos pirmais metais procentaliai būna mažiausia,po to žirklės vis labiau susiglaudžia.Elementari logika.
EFKAR
Rašyti privačią žinutę

492 žinutės
( +99 / -65 )

Agata,
Prie rinkos kainų pririšimas yra savaime suprantamas. Čia aš norėjau pasakyti, kad nuomos kaina didėja infliacijos proporcingai infliacijai jei rinkos kaina nesikeičia arba keičiasi neapčiuopiamai.
vienisas katinas
vienisas katinas
Rašyti privačią žinutę

148 žinutės
( +3 )

to Agata: sutartyje įrašyk, kad kas ketvirtį ar pusmetį ar metus (datą) pagalt LR Statistikos departamento nustatytą infliacijos lygį, nuomos kaina indeksuojama...
vienisas katinas
vienisas katinas
Rašyti privačią žinutę

148 žinutės
( +3 )

to Agata: Ar ne per didelė prabanga 5 m. sutarties niekaip nepririšti prie rinkos kainos?


Jeigu būčiau pririšinėjes prie rinkos kainos, tai šiuo metu turėčiau tik 1,3 - 1,6 mln. per metus. Visu pirma reikia "matyti" rinką ir jei gali nuspėti 5 metai, kaip tik. Turiu sutarčių ir 30 m. (bet apie jas negaliu komentuoti), viena, kad po tokios sutarties mano patalpos pabrango 2,5 karto ir kas 5 metus man atsiperka ir infliacija man paskutinėje vietoje, nes visi mano LT visada dirba ir aš visada skolingas ir labai nemažai (bankai sumoka už mano infliacija). NT ir yra NT jei jis blogai valdomas ( gali jį su gera ilgalaike sutartimi ir bankeliui užstatyti ir taip bent 70 proc. padidinti kapitalą, o kai labai reikia ir virš 120 proc., o toliau jau Vaizduotės reikalas...)
EFKAR
Rašyti privačią žinutę

492 žinutės
( +99 / -65 )

vienisas katinas :
to Agata: Ar ne per didelė prabanga 5 m. sutarties niekaip nepririšti prie rinkos kainos?


Jeigu būčiau pririšinėjes prie rinkos kainos, tai šiuo metu turėčiau tik 1,3 - 1,6 mln. per metus. Visu pirma reikia "matyti" rinką ir jei gali nuspėti 5 metai, kaip tik.

Aš sutartyse rašau, kad kaina proporcingai keičiama atsižvelgiant į vidutinį metinį Lietuvos vartotojų kainų indeksą. Peržiūrima ir keičiama kas metus.
Kuo skiriasi vartotojų kainų indeksas nuo infliacijos ?
perqnas
Rašyti privačią žinutę

49 žinutės
( +1 )

Sveiki,
minti, kad nuomos kaina priristi prie infliacijos igyvendinsiu. Aciu uz ja.
Mano atveju kainas perziureti kas met galvos skausmas abejoms salims. Galbut prarandama lesu, laikant nuolatini nuomininka taciau nieko nera geriau uz patikima ir moku klienta, kuris sedi 5-10 metu. Tuomet kaip sakoma "gali ir duru nerakinti"

Klausimukas del parkavimo. Mano situacija tokia, kad pries trejeta metu atnaujinto nuomos sutartys, kur proporcingai nuomos plotui paskirsteme ir parkavimo vietas.
Jau kuri laika galvoju, kad reiketu parkavima nuosavame kieme papildomai apmokestinti. Juo labiau, kad Kauno centre parkavimas beveik visur tapo apmokestintas savivaldybes.
Kaip darote, parkavima iskaiciuojate i bendra nuomos kaina ar papildomai pagal fakta?
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

Visas išlaidas,kurios susijusios su nuomininku,apmoka pats nuomininkas.Sąskaitoje faktūroje atskirai rašai nuomos kainą,po to kitas paslaugas išvardini.Nuomos kaina gali nekisti,o paslaugų kaina gali kisti.Atpuola bet kokios derybos.Tai numatai sutartyje.Nuomininkas tas išlaidas įtraukia į savo veiklos sąnaudas ir mažinasi pelno mokestį.
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

Aš sutartyse rašau, kad kaina proporcingai keičiama atsižvelgiant į vidutinį metinį Lietuvos vartotojų kainų indeksą. Peržiūrima ir keičiama kas metus.
Kuo skiriasi vartotojų kainų indeksas nuo infliacijos ?
Man labai patiko topl0305 išnagrinėtas infliacijos skaičiavimo mechanizmas.Nuo tada labai skeptiškai žiūriu į oficialiai skelbiamą infliacijos skaičių.Todėl ir atmetu ją iš savo sutarčių.Galima dėl fasono įrašyti,bet...
Įdomus būtų vartotojų kainų indekso skaičiavimo mechanizmas.Taip pat kažkada naudojau,bet nebepamenu.Šiuo metu stipriai pašokusios rinkos kainos,žiūriu į analogiškų patalpų kainą toje pat vietoje,senam klijentui darau mažesnę už rinkos kainą,bet proto ribose.

Galbut prarandama lesu, laikant nuolatini nuomininka taciau nieko nera geriau uz patikima ir moku klienta, kuris sedi 5-10 metu.

Suprantama...tai tegul jis ir sėdi 5-10 metų.Sutartis su automatiniu pratęsimu to neužkerta.Bet tu taip pat ne labdaros organizacija.Patenkinti turite būti abu.
perqnas
Rašyti privačią žinutę

49 žinutės
( +1 )

Agata, apie labdara minciu nera Papildomas islaidas, dedam kiek galim i saskaita.
Nuoma duoda 5% veiklos pajamu, todel ne visada ir laiko lieka dairytis apie pasikeitusia rinkos kaina ir pest nuo nuomininko paskutinias kelnias
belgas
Rašyti privačią žinutę

5 žinutės

Nenoriu uzvesti atskiros temos, todel klausiu cia. Gal kas esat susidure su piktybiskais kaimynais? Esu isnuomaves patalpas,mokus nuomininkai, ilga sutartis, todel butu gaila prarasti. Kaimynas virs mano patalpu,negaledamas parduoti buto,kaltina mane ir visaip kenkia: iskviecia policija,higiena,su kazkokiu sunkiu daiktu tranko grindis. O siandien mano kantrybe truko- uzpyle:cry . Ka daryt? I kur kreiptis?
pirmyn1
pirmyn1
Rašyti privačią žinutę

133 žinutės
( +34 / -4 )

Nenoriu uzvesti atskiros temos, todel klausiu cia. Gal kas esat susidure su piktybiskais kaimynais? Esu isnuomaves patalpas,mokus nuomininkai, ilga sutartis, todel butu gaila prarasti. Kaimynas virs mano patalpu,negaledamas parduoti buto,kaltina mane ir visaip kenkia: iskviecia policija,higiena,su kazkokiu sunkiu daiktu tranko grindis. O siandien mano kantrybe truko- uzpyle:cry . Ka daryt? I kur kreiptis?
Mane irgi buvo uzpyle ir kaimynas nesutiko moketi mano manymu padarytos zalos 10000.Siule 5000.Teko bylinetis., tai prisiteisiau 25000
Tai tu irgi pabandyk nubausti skriaudika
Noriu įsitikinti, kad ne piniguose laime.
vienisas katinas
vienisas katinas
Rašyti privačią žinutę

148 žinutės
( +3 )

Pabandyt gražiuoju pakalbėti dėl nuostolių atlyginimo, o jei ne Teismas... po to turėtų problemos baigtis (nesvarbu ar laimėsi). Kam malonu be reikalo į teismus vaikščiuoti...
pirmyn1
pirmyn1
Rašyti privačią žinutę

133 žinutės
( +34 / -4 )

vienisas katinas :
Pabandyt gražiuoju pakalbėti dėl nuostolių atlyginimo, o jei ne Teismas... po to turėtų problemos baigtis (nesvarbu ar laimėsi). Kam malonu be reikalo į teismus vaikščiuoti...

Tai graziuoju visada reikia.Tik va esminiu klausimu daznai nuomones issiskiria...
Noriu įsitikinti, kad ne piniguose laime.
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

Atsiprasau, kad gal ne i tema, bet siandien perskaiciau MatoM straipsni apie komercines patalpas centre.

http://www.balsas.lt/naujiena/171812

ir kazkaip atkreipiau demesi, kad Vokieciu gatveje patalpos keturis kartus didesnes nei Gedimino prospekte ir dar su rusiu, galima isnuomoti brangiau. Ar tikrai jau Vokieciu gatve pasidare brangesne nei Gedimino prospektas? Nes visa laika galvojau atvirksciai...
vienisas katinas
vienisas katinas
Rašyti privačią žinutę

148 žinutės
( +3 )

Taip Vokiečiu gatvė brangesnė nei Gedimino prospektas ir jau senokai (pagal nuomos pajamas)
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

vienisas katinas :
Taip Vokiečiu gatvė brangesnė nei Gedimino prospektas ir jau senokai (pagal nuomos pajamas)


Geras! As tai visada galvojau, kad identiskose parduotuvese Gedimino prospekte prie Katedros kaina bus aukstesne negu Vokieciu gatveje...
audro
Rašyti privačią žinutę

106 žinutės
( +10 / -1 )

Noriu išnuomoti patalpą(45 m2) vienai dideliai telekomunikacijų bendrovei(Tiksliau jie nori ,kad jiems išnuomočiau ).
Patalpa randasi kaime netoli šiaulių,bet bendrove ten turi jau sumontavusi visa savo aparatura (kurios taip lengvai neperkels),plius ji nori tai padaryti 10 metų.
su sunkiom salygom nutraukti sutartį(reiks kompensuoti persikelimą).
.
Kadangi tai tik 5proc viso valdomo pastato ,o jie randasi pirmame aukste ir likusios dalis tiek paskirtis tiek likimas neaiskus.Tai sutartis 10 metu gali buti pakankamai didelis apsunkinimas .PVZ atsiranda nuomininkas visam pastatui,ar visam pirmam aukstui.
Kol nesudaryta sutartis visi koziriai mano rankose,idomu kokia kaina galima išlaužti.(siūloma 5+PVM)
Gal kas esat susidure su panasiu atveju
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

Kol nesudaryta sutartis visi koziriai mano rankose,idomu kokia kaina galima išlaužti.(siūloma 5+PVM)
Manau, kad 5+PVM visada geriau negu 3 ar 4+PVM.
O jei rimtai - tai bent parasyk kas tie 5?
audro
Rašyti privačią žinutę

106 žinutės
( +10 / -1 )

Sorry Lt uz m2

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital