Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Jav krizės išvakarėse?

goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

baliuka
Yra siūloma konservuoti išgaunant magnį, nežinau kiek tai geriau už aliuminį, čia įdomios idėjos


jei pasitvirtins, tada gal.

Pakrovimo laiką šiandien ir dabar galima būtų spręsti taip: sustandartintos baterijos, atvažiavai, pasikeitei ir nuvažiavai. Bet ilgaamžiškumo problema... Visas šitas reikalas turi didelę prasmę tik dėl taršos.

Ir man dar neįrodė, kad su tokiomis mašinomis galima važinėti. Nesakau, kad tai neįmanoma. Prieš 30 metų SSSR aš nebūčiau drįsęs važiuoti su šiuolaikine auto, prikimšta elektronikos. Šiandien, esant servisui, jau įmanoma.
IMHO, apgyvendintuose kraštuose kaip Europa, Azijos ir Amerikos miestai, elektromobilis su 300km rida, įsisiautėjus CO spaudimui, gali tapti alternatyva į darbą/iš darbo ir 30km į užmiestį pavažiuoti.

Islandijos pavyzdys yra labai geras - jis akivaizdžiai rodo, kad energijos gali būti, bet neišsprendus energijos perdavimo klausimo, ji niekam nereikalinga. Tarkime, kad termo energija tampa realybė. Manote, kad auto pramonė nuo to pasikeis? Atvirkščiai, sumažejus naftos ir dujų produktų paklausai šildymui, elektrai ir pan., stabilizuosis kainos, ir gatvėse vėl pasirodys V8 monstrai.
goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

Dar vienas pastebėjimas, empiriškai, pagal istoriją.

perėjimas nuo anglies prie naftos įvyko ne dėl anglies trūkumo.

Anglies šiuo metu JAV, Australijoje ir net V.Europoje yra daugiau, nei pakankamai.

Perėjimas įvyko, nes naftos produktais varomi motorai pasirodė daug geresni.

panašiai yra šiandien: naftos kainos kol kas nesikandžioja, jei žiūrime į "auksinį milijardą", o ne trečio pasaulio šalis.

Didžiausias šiuo metu akstinas pakeisti naftą yra būtent miestų tarša. Iš dalies tai yra ir anglies pramonės atnaujinimo stabdis. Ko tai niekas neskuba gaminti el. energijos iš anglies... Nors Australija - tai tiesiog šalis ant anglies kalno. užtektų daug daug metų į priekį...

Arba pakeitimas įvyktų beveik akimirskniu, jei kas sugalvotų geresnį motorą, nei vidaus degimo. Kol kas tokio nesimato.
baliuka
baliuka
Rašyti privačią žinutę

2655 žinutės
( +438 / -193 )

to goga
Kiek aš suprantu elektrinis variklis yra pranašesnis už vidaus degimo variklį del paprastumo, gal galima ir sugalvoti koių tūkumų, bet batareika yra esminė problėma, batareikas galima keisti, bet del trumpo tarnavimo laiko jos gautusi brangios, problematiška būtų keisti senesnes batareikas į naujasnes, nelabai atsirastų norinčių, nebent batareikos kaina nebūtų esminė palyginus su jos pakeitimo kaina.
O del magnio ten viskas gerai turint energijos pertieklius, stumiamasi į priekį be jokio lobizmo, čia naujasnis straipsnis http://www.technologyreview.com/Energy/19402/ turint galvoje, kad ten dalyvauja Mitsubishi, tai reikalas neartodo beviltiškas.
This comment contains forward-looking statements. There can be no assurance that actual results will not differ materially due to various factors, many of which are beyond the control of baliuka.
goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

baliuka
O del magnio ten viskas gerai turint energijos pertieklius


may be, jei turima daug pigios energijos sudegintam magniui atgal versti magniu.


Dabar, del tu kibiru-elektro mobiliu. Jei pagaminus vidaus degimo varikliu varoma auto tokio pacio svorio, kaip tie elektro mobiliai, tai ko geri 3-ju litru uztektu ir dar liktu. kazkur cnnas rase, kad 20 metu senumo mazda rijo daug maziau, nei sios dienos hibridai. As dar prisimenu tuos laikus, kai masinu ratai buvo 13 coliu.
baliuka
baliuka
Rašyti privačią žinutę

2655 žinutės
( +438 / -193 )

to goga
Taip, čia yra faktai, del kurių gičijamasi tik politiniais argumentais, tipo energetine nepriklausomybe ir gasdinant visuotiniu atšilimu. Iš principo nėra poreikio tom alternatyvom ir poreikio nenusimato šiame šimtmetyje, tačiau investicijos jau dabar yra pelningos visai ne del techninių dalykų.
This comment contains forward-looking statements. There can be no assurance that actual results will not differ materially due to various factors, many of which are beyond the control of baliuka.
tamagochi
tamagochi
Rašyti privačią žinutę

724 žinutės
( +91 / -24 )

wall streeto kontoros krenta kaip epušės lapai: LEH, MER. Vadinasi krizė jau įsibėgėjo. Kažkaip jaučia subinė, kad šią savaitę gali būti market crash'as.

Vienok pas fed'a baigėsi šoviniai, tai kitas žingsnis gali būti dolerio devalvavimas.
blake
Rašyti privačią žinutę

4 žinutės

Vienok šitos diskusijos pavadinimas paseno. Jau nebe "išvakarės".
ubagas
ubagas
Rašyti privačią žinutę

3362 žinutės
( +205 / -82 )

Turejo buti MER, bet ishsigalbes parsiduodami.
Toliau tikrai turetu buti WB, WM, IndyMac jau krito.. taip pat ETFC nelabai ten jiem sekasi.. BSC krito.. kazkaip tame visame bendrame vaizde, kad ir didelius nuostolius turejo, del MS su JPM dar abejociau, o jei jau jiem bus blogai tai Citi kris pirmas.
Bet dabar pagalvojus, Soroshas nemazai mln. sudegino, nes cia buvo pries kelias savaites ji pirko kazkoki kieki LEH po 16$, o gal spejo parsiduoti.
sprandas
Rašyti privačią žinutę

202 žinutės
( +26 / -165 )

Turejo buti MER, bet ishsigalbes parsiduodami.

Sandoris bus 2009m., kokia kaina bus tada neaisku.Mano galva ismete anti del MER.
ubagas
ubagas
Rašyti privačią žinutę

3362 žinutės
( +205 / -82 )

sprandas, betkokiu atveju MER neblogai ishsisuko, bent jau laikinai.. savaitgali ejo darybos su LEH, ten buvo ir MER zmones, ir galiausiai MER dure peili i nugarai LEH, nes BAC atsisake LEH ir paeme MER.
goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

zalias28
Faktas, kad nurašymų bus vis daugiau, o Lehman parodė, kad ir kapitalą pritraukti bus laabai nelengva.


retrospektyvoje, kenedzio tevukas buvo teisus. Kai vaikai ima sukti bizni, reikia laikyti ranka ant sell klaviso. Tai vienas stabiliausiu burbulo indikatoriu.

dot.com - berniukus samde uz beprotiskus pinigus, net diplomo neklause.

NT ir banku krize - diplomo klause, bet kostiumuoti absolventai gavo jau ne beprotiskus, bet nesuvokiamus "paprastam inzinieriui" pinigus. Ir kas svarbiausia, kad iskyrus terminu CDS ir t.t. zinojima ir mokejima panaudoti kalbant, jie gyvenimo ne tai kad negyvene, jie jo net nemate.

Uztat itariu, kad daaauuug rimtu dedziu gerai rankas pasisilde :yes
ubagas
ubagas
Rašyti privačią žinutę

3362 žinutės
( +205 / -82 )

Per BBC kalba apie Lehman, vien 4,5k bedarbiu bus Londone bankrutavus Lehman, ir kasdien ishparduodamos visos turimos akcijos ir cashas keliaus i NY.
Idomu ka is paskos nutemps tesiogiai, ne tai kad reikes laukti.
goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

ubagas
Per BBC kalba apie Lehman, vien 4,5k bedarbiu bus Londone bankrutavus Lehman


och tu maryte, daugiamilijoniniame mieste net 4.5k bedarbiu bus...
Apskritai, krize, tai kai gamyklos masiskai uzsidaro arba darbininkams atlyginimu nemoka po 6 men. Cia is SSSR griuvimo kronikos.

Nu nezinau, turint mintyje, kad gamyklos persikele i Kinija, vakaruose liko "servisai", o didelei daliai mokama(bet mokama...) bedarbystes pasalpa, tai matyt galima sakyti, kad turime krize ozingoff ??


toks grynai pastebejimas - tai gal kapitalizmas nusirideno iki planines ekonomikos, kai vieno finansu sektoriaus problemos, net greiciau keliu banku problemos, gali uzmusti visa ekonomika ?!! tada kazkas ne taip bordelyje, laikas keisti mergas :yes
ubagas
ubagas
Rašyti privačią žinutę

3362 žinutės
( +205 / -82 )

goga, na kaip City`je isvis dirba 90.000 zmoniu, tai kai 5 procentai darbuotoju tesiogiai netenka darbo, o dar kazkiek netesiogiai.. ir dar buva ir bus mazesniu kompaniju, kurios zlugs ar mazinsdarbuotuju skaiciu, taip pat kitos instucijos daro darbo vietu mazinimus.
na dabar kalba eina apie finansu sektoriu, o ne apie bendra darbo rinka.. ir idomu kas pavojingiau ar uzdaromas fabrikas, ar zlungantis bankas ? kiek jis dar papildomu nuostoliu padaris, fabrika jei bus toks miestas kaip Londonas, nelabai pakenks, nebent mazesniam miesteli padidetu bedarbyste, kristu NT kainos ir t.t.
goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

ubagas
ir idomu kas pavojingiau ar uzdaromas fabrikas, ar zlungantis bankas ?


tai va tas ir idomu, kad ekonomikos reguliavimo svertai susikoncentravo bakuose, kuriuose dirba kiek? cityje 90 tukst zmoniu? cia kaip kas, kaip panevezys? ir jie valdo visa ekonomika??? ir tie 90tukst - tai dauguma "pasikele" metro berniukai ir mergaites, kurie gal kazka ir supranta teorijoje, bet finansai yra praktinis mokslas, ne teorinis.
Sakau, kazkas ne taip. zmones, aisku, durni, bet paziuresime, ar visi tokie jau durni
ubagas
ubagas
Rašyti privačią žinutę

3362 žinutės
( +205 / -82 )

goga,

na panevezy nebus tiek dirbanciu, o ten dydziausia daly sudaro dirbantis finansu sektoriuje. na londonas vienas ish pasauliniu finansu centru, bet jie ne vieninteliai valdo, tiksliau jie ekonomika valdo, bet finansu srautus.
o del pasikelusiu manau tektu sutikti, nors realiai nepazystu nieko, kas ten dirbtu, tik inetu. bet ir LT panasiai, i darba investiciju sektoriuje iesko zmoniu kurie svarbiausia ten turetu diplomus ir pilna galva teorijos, cia pas mus nelabai reikia zmoniu kurie tuo dometusi, gyventu. o tuo kuriuos turi jie velgi drsiciau teigti, kad maza dalis ishvis gaudosi kas vyksta, o ka jau kalbeti globaliu mastu. kaip ir man teko susidurti su keleta banku/fmi, dar kai buvau jaunesnis ir kvailesnis, reikejo paslaugu , o pakalbio metu ishaiskedavo, kad jie nelabai supranta ka kalba, o veliau kartais net man paciam reikedavo jiem aiskinti. o daugelis tokie buvo pasikele, tipo mazdaug 'neaiskink man..as zinau, nes as cia dirbu..' tipo bankininkas/makleris.
tai ten irgi turetu buti tokiu veikejo, tik geriau apmokamu
beje, as nesu koks profas, tik megejas/savamokslis... cia mano hobis ir pragyvenimo shaltini, todel man lengva kalbeti. o gal tiesiog cia tik man susidare toks ispudis.

p.s. para be miego.. jau prisizaidziau pre, normalioje ir after sesijose. auciu ilgiausia mano prekybos diena.
goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

ubagas
o del pasikelusiu manau tektu sutikti


tiesiog taisykle: Jei matai toki bardaka su dirbanciu personalu, tai ieini ir laiku iseini (bankus jau senai esu ispardaves).

Jei nori ilgai sedeti, tai elkis, kaip Buffetas elgiasi - susipazink su zmonemis ir bizniu, jei matai, kad zmones rimti, tai gali su jais dirbti.
Rase, kad Buffetui ispudzio nedaro high profile ismokslintas personalas, jis daznai renkasi berniukus ir mergaites is kukliausiu sluoksniu.
Sunku nesutikti. Biznis - praktinis mokslas.
ubagas
ubagas
Rašyti privačią žinutę

3362 žinutės
( +205 / -82 )

Na pagrindinis penketukas gavo privilegijas, kurios juos paskandino.. liko kolkas 2 pirmi, bet ish FED uzhmoju.. panasu, kad FED gali tapti didziausia finansine korporacija FED.COM taip tranformuodami JAV ekonimine sistema is liberalios i socialistine (manau tinka) ekonomika. Rusai turi GAZPROM, amerikonai tures FED.COM
O gaila Wall St., kad jis taip keiciasi ir nepavyko praturteti senam WST, dabar visai nenustebintu, jei sugalvotu apribojimu smulkiems, ziurekit bus kokie 3treidai jei iki 100k ar kazkas kita.
exsel2
Rašyti privačią žinutę

178 žinutės
( +70 / -243 )

JAV senatoriai atmetė ekonomikos gelbėjimo planą.

Jungtinių Valstijų senatoriai nepritarė finansų rinkos gelbėjimo planui, kurį pasiūlė JAV iždo departamentas ir Federalinis atsargų bankas, pranešė BBC. Posėdis Senate truko daugiau nei penkias valandas. JAV iždo sekretorius Henry Paulsonas paragino Kongresą kuo greičiau pritarti pasiūlytam 700 mlrd. JAV dolerių vertės šalies finansų rinkos gelbėjimo planui.

Tai daug ka pasako > "kad akciju kritimas bus ilgas ir nuobodus"
Ne daug kam pasiseks "isbristi sausam is balos"
Taip kad galit atsipute eit ilsetis....; i monitoriu pakaks dirstelt ant nauju metu..

nuoroda-
http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=18644138
Danielis
Danielis
Rašyti privačią žinutę

327 žinutės
( +110 / -102 )

Esme ta, kad sprendimas dar nepriimtas, o informacija jau manipuliuojama... kaip negrazu
Išėjimas iš beviltiškos padėties ten pat, kur ir įėjimas.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital