Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Daugiabutis nuomojamoje zemeje

mindau
Rašyti privačią žinutę

181 žinutės
( +8 )

Na dabar man reikia NT specu informacijos. Gal kas susidure su daugiabuciu nuomojamoje zemeje? Tarkim nusiperki buta tokiam name, sutartyje parasyta, kad sklypas yra isnuomotas is savivaldybes 99 metams. Kas po to?
Mazeikiu benzina perki - mane remi
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

Na dabar man reikia NT specu informacijos. Gal kas susidure su daugiabuciu nuomojamoje zemeje? Tarkim nusiperki buta tokiam name, sutartyje parasyta, kad sklypas yra isnuomotas is savivaldybes 99 metams. Kas po to?
Po to tu mirsi
tranous
Rašyti privačią žinutę

79 žinutės

isties, kol kas nera aisku, kas bus po to. Pirmieji tokie daugiabuciai pastatyti pries desitmeti, tad istatymu leidejai dar gali ramiai 70 ar daugiau metu negalvoti apie si klausima. Kaip bus - niekas nezino - gali zeme toliau buti nuomuojama bendrijai, gali buti pasiulyta issipirkti. Dabat tau - pagrindinis klausimas, ar uz zemes nuoma jau sumoketa, ar tai tures daryti gyventojai (nors pinigai turetu buti ten labai mazi)
mindau
Rašyti privačią žinutę

181 žinutės
( +8 )

Tai va yra tokia netgi sitacija, preliminarioje sutartyje parasyta kad zeme isnuomota 99 metams, o nuomos sutartyje parasyta, kad nuoma tik 10 metu. Plius dar pardavinetojai aiskina, kad nuomos sutartys pardavus butus, perrasomos butus nupirkusiems asmenims ir jie nuomojasi zeme is apskrities.
Na o del pajuokavimo as mirsiu, bet kas bus tiems, kuriems nuomos sutartis baigsis ir kaip tokia sutartis itakoja NT kaina, kai ji eina i pabaiga.
Mazeikiu benzina perki - mane remi
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

O koks skirtumas zeme nuomojama ar ne? Problema matau tik vienu vieninteliu atveju: jei zeme nuomojama is privataus asmens: tada sunkiai kotroliuojamas ir nuomos mokestis ir nuomos pratesimo salygos. O jei zeme nuomojama is valstybes, tai kokia prasme miestui nutraukineti sutartis ir pan.???
mindau
Rašyti privačią žinutę

181 žinutės
( +8 )

O esme tokia, kad pries kuri laika buvau skaites, jog Stombergo brolis is klaipedos m. savivaldybes uz rekordine suma issinuomojo sklypa 99 metams. Ta rekordine suma buvo berods 150k Lt/aras. Nesinori to rekordo pagerinti, nes antra tiek sumokesi kiek butas vertas
Mazeikiu benzina perki - mane remi
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Nieko baisaus dėl žemės nuomos. Pasibaigus nuomos terminui valstybė (arba žemės nuomotojas, šiuo atveju savivaldybė ar apskritis) turi teisę nupirkti NT rinkos kaina iš savininkų ir nepratęsti nuomos arba tęsia nuomą toliau. Visa žemė ir NT niekada nepriklausė niekam apart valstybei žiurint bendruoju kampu. Juk mokam NT (fiziniai už visą žemę ir privačią ir komercinę) mokesčius valstybei...
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

siapzvejys
Visa žemė ir NT niekada nepriklausė niekam apart valstybei žiurint bendruoju kampu.


Ta prasme teisingai. Dar daugiau, su ta zeme ne viska ir daryti gali, arba gana greitu laiku nebegalesi (jei neivyks kataklizmu, tai per 99 metus laikotarpi tikrai.) Pvz, jei noresi vidine pertvara(ne nesancia) pastumti - gauk savivaldybes architekto leidima. Apie tai, kas stovi isoreje, net kalba neina. Noresi alaus pavesines - turesi gauti visu kaimynu sutikima, jei pavesine dydzio kaip namas, tai dar ir architekto leidima, kad miesto vaizdo negadintum. Judesim i europa. Principe jau dabar taip turetu buti, tik visi deda skersa, bet tai laikinas atsilimas/anarchija.
Dievas
Dievas
Rašyti privačią žinutę

467 žinutės
( +9 / -5 )

To Goga

Vienaip ar kitaip pertvaru be architekto sutikimo negali griauti, prie daugiabuciu negali statyti jokiu "alaus staliuku", nes tai bus savavaliskos statybos ir bus nugriautos. Tai neitakoja ar zeme nuomojama ar ispirkta, prie daugiabuciu ir juose savavaliskos statybos draudziamos, kad ir su graziais ketinimais viska darai...
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

O esme tokia, kad pries kuri laika buvau skaites, jog Stombergo brolis is klaipedos m. savivaldybes uz rekordine suma issinuomojo sklypa 99 metams. Ta rekordine suma buvo berods 150k Lt/aras. Nesinori to rekordo pagerinti, nes antra tiek sumokesi kiek butas vertas
Tavo ir Stombos brolio situacija is esmes skiriasi: jis pirko teise nuomotis zeme su tikslu statyti naujus statinius (kaip developeris), todel pasiule kaina prilygstancia nuosavybes vertei. O kas mokes didesne nei simboline suma uz zeme, ant kurios stovi daugiabutis namas su n skaiciumi nuosavybes turetoju (gyventoju). Prie esmos istatymines bazes tokios zemes rinkos verte nebent prilygtu automobiliu parkingo prie pastato nuomos kapitalizacijai. Daugiau nematau jokios vertes.
mindau
Rašyti privačią žinutę

181 žinutės
( +8 )

Tai vat kad toji sitacija praktiskai ir nesiskiria. Statytojas is savivaldybes issinuomojo sklypa 10 metu ir pastato jame daugiabuti. Butus isparduoda, zemes nuomos sutartis perrasamos ant bendrijos, jei tokia bus, arba gyventojams. Na bet kuriuo atvjeu jau iskasiau valstybes zinias su tuo istatymu apie tokia situacija. Liko tik paskaityt. O nuomos kaina skaiciuojasi nuo sklypo vertes
Mazeikiu benzina perki - mane remi
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

Nesuprantu kame radai problema? Niekas is taves zemes neatims, o juo labiau nevers ispirkti. Zemes mokestis fiziniams asmenims ir zemes nuomos mokestis is esmes tas pats. bendrijos apskritai nuo mokescio atleistos. Tai kame problema? Baigsis 10 metu ir savivaldybe prates sutarti dar 99 metams ir viskas. nes jei dave leidima namo statybai, tai juk negriaus po 10 metu. O sutartis trumpa buvo manau tik del to, kad miestas sutarties pasirasymo dienai gal dar nebuvo tikras del zemes paskirties. bet kai jau yra ilgaamzis pastatas (daugiabutis namas), miestui klausimu nekils, kitaip privales pradeti butu ispirkimo procedura, kas praktiskai neimanoma.
loda
Rašyti privačią žinutę

51 žinutės
( +3 / -1 )

gal kam teko susidurti:
statybine organizacija Vilniuje stato daugiabuti. statybos veluoja daugiau nei 1 metus laiko. sutartyje numatyti delspinigiai. taciau, galutiniu darbu pridavimo akte atsirado punktas, kad pirkejas atsisako pretenziju del terminu nesilaikimo. kaip elgtis tokiu atveju? pagal buto statybos sutarti pirkejas ipareigotas pasirasyti darbu priemimo akta per kelias dienas, tad kaip ir negali jo nepasirasyti. bet jei pasirasys - delspinigiai nuplauks.
ka daryti?
goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

Dievas
To Goga
Vienaip ar kitaip pertvaru be architekto sutikimo negali griauti, prie daugiabuciu negali statyti jokiu "alaus staliuku", nes tai bus savavaliskos statybos ir bus nugriautos.


tiesiog norejau pailiustruoti, gal nelabai sekmingai, kad viskas trapu siame pasaulyje, iskaitant ir NT nuosavybes teise.
Kas galejo pagalvoti pries 20 metu, kad Lietuvos laukia dar viena zemes reforma? Specai sako, kad tarpkarineje Lietuvoje zemes reforma niekada nesustojo. Nezinau, cia visoje Europoje taip, ar tai "pereinamo" is ranku i rankas paBaltijo specifika.
NekilnojamasVisai
NekilnojamasVisai
Rašyti privačią žinutę

75 žinutės
( +1 / -1 )

loda, tai rašyk raštiškai jiems registruotą dokumentą kodėl nesutinki pasirašyti. jei reikalas prieis iki teismo turėsi raštišką dokumentą. Tegul parašo normalų tekstą, tada pasirašysi.
katzuves
Rašyti privačią žinutę

33 žinutės
( -12 )

Visiskai pritariu

---
 pavesines nuoma
Kristina 32
Kristina 32
Rašyti privačią žinutę

89 žinutės
( +5 / -107 )

Ir nuoma pigs,nes darbo lietuvoje nera.
KRISTINA PAVLOVSKAJA

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital