Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos

Matas Macijauskas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( -1 )

Siulau nedeti komentaru ar klausineti klausimu bet kur, kur pasitaiko. Siek tiek tvarkos prasom ;]

EUR jeigu tau idomi nepriklausomo analitiko nuomone:
tai busta reiktu nusipirkti dabar nes butai tikrai nepigs, nes kaip matas ir sake suinteresuotu nt vystytoju nera ir nebus, o dar kylantis atlyginimai, brangstancios statybines medziagos. Jeigu turi daug $ tai geriau pasistatyk namo, tai bent jau zinosi kad sienos ne kartotines ir tikrai pigiau atsieis negu butas. Jeigu neturi daug $ tai pirk butus kurie buvo pastatyti iki 2002m, nes kitaip gali nusipirkti gaidy maise, kaip padare ne vienas nusipirkes pigu buta S.Neries gatveje, fabijoniskese prie BIG prekybos centro, kur anksciau buvo sunynas
Matas Macijauskas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( -1 )

EUR - kiekviena kompanija stebi rinka. Be abejo ir ziuri kaip parsidavineja ju butai. Niekas nezada ismesti i pasiula viso suplanuoto pastatyti rajono butu. Tai nera naudinga, nes:
- smarkiai isaugus butu pasiulai kainos nustos augti, nes padides konkurencija. Vystytojai, kaip jau minejau, yra suinteresuoti, kad kaina kiltu. Nes brangstant medziagoms, ju pelno marza mazeja, o juk reikia kazkaip ta visa suvaldyti ir kompensuoti (cia mano asmeniniai pasvarstymai).
- Butai konkuruos ne tik su konkurentu butais, bet ir su ju paciu. Manau visi pastebit, kad del to didesni projektai yra statomi etapais. Issiparduoda pilnai arba dalinai viena etapa, pradeda kito realizacija.

Del kompaniju susitarimu - nemanau, kad taip yra daroma. Nes visada atsiras kazkas, kuris neklausys ir darys savaip.

Taip pat is pardavimu vystytojai mato, kokios kvadraturos, kokio isplanavimo butai yra einamiausi. Tad sekanciuose etapuose jau yra keiciami butu isplanavimai, pardavimu strategija.

Tikiuosi atsakiau i klausima.
Chiortas
Rašyti privačią žinutę

136 žinutės
( +1 )

To EUR.

Lietuvoj yra tik keletas rimtu NT vystytoju, o kad jie tarpsuavyje labai gerai sutaria tai manau ir sakyti neverta

Taip pat vyksta ir NT kainu reguliavimas
Memento mori
Matas Macijauskas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( -1 )

Mindakas, nerasyk postu bet kur, kur papuola.

Del objektyvumo. Kadangi esu kiles nuo Pajurio, man visada yra idomu ir Klaipedos NT rinka. Bet pasiziurejus esama butu kainu lygi, planuojama pasiula, zmoniu skaiciu mieste, pajamu lygi, mano nuomone, vertes prieaugio Klaipedoje gali tiketis tik savizudis. Kas kas, bet Klaipeda mano nuomone sedi tikrai ant parako statines. Vilnius atrodo itin saugus miestas...

Bet kai paskaitai EIKOS analitika, http://www.eika.lt/lt.php/butai/rinkos_apzvalgos/60000;news_id;19

tai atrodo, kad esu kvailas kaip bato aulas, nes... cituoju Mato mintis:

"lyginant su kitais miestais, NT rinka Klaipėdoje turi didžiausią potencialą vystytis ir išliks stabiliausia"

"Klaipėdoje atrandamos neišnaudotos teritorijos, ekonomika auga, gerėja pragyvenimo lygis, tad, „Eikos“ eksperto teigimu, šiuo metu tai sparčiausiai auganti ir perspektyviausia naujos statybos būsto rinka: naujos statybos butų kvadratinio metro kainos jau beveik susilyginusios su kainomis Vilniuje. „Esant tokiai situacijai ir puikiai miesto augimo perspektyvai, reiktų pabrėžti, kad būtent Klaipėda išlieka pelninga investicija perkant butus“, - tvirtina M. Macijauskas."

„Pasiūlos ir pardavimų judėjimo skalė Klaipėdoje, lyginant su kitais didmiesčiais, visus metus buvo stabiliausia: čia nebuvo ryškios kainų kaitos ar pardavimų sumažėjimo"

Tai visgi, Matai, kaip Spekuliantu klubo nary, (ne kaip EIKOS analitike), ar galima tiketi man siuo straipsniu, siekiant investuoti Klaipedoje????

Nes vien tik 2006 metu pavasario senu butu kainu kritimas 20-30 proc. parode kokia "stabili" Klaipedos rinka. O tai kad mazesniame mieste kainos lygios sostinei, o pasiula 1 zmogui turbut ir lenkia Vilniu, tai kokios ten perspektyvos????

Ka as noriu pasakyti: sitas visas Mato moderavimas gali baigtis dviemis baigtimis: arba dargis uzdraus jam cia reiksti laisvas mintis, arba jis praras musu pasitikejima kaip neobjektyvus asmuo.

Tad, zmones, ka manot apie Klaipeda? Nes man jau baisu siek darosi nuo busimo pasiulos pervirsio. Ar neprades burbulas sprogti butent nuo sio miesto???
Matas Macijauskas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( -1 )

to Mindakas

apie visą Lietuvos NT rinką matyt manau tą ką tu apie Klaipėdos NT, na tiesa sakant ne tik apie Lietuvos, tą patį manau ir apie Bulgariją, Rumuniją, Latviją, Rusija ir t.t. Grubiai tariant visą ex Post Sovieticus erdvę. Manau kad pakeltas Euriboras labai greitai numuš paklausą o tuo pačiu ir kainas, t.y. esu klasikinės ekonomikos ir tiksliųjų mokslų atstovas, kurie sako, kad niekas ir niekur neatsiranda ir niekur nedingsta, arba kai senoliai sakė 'Skola ne rona - neužgis'
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Ogi labai paprastai galima reguliuoti. Pvz. susitinka kokioje nors pirtelėje didžiųjų bendrovių vadai ir aptaria reikalus. Kas, ką ir kaip, kad nemaišytų vieni kitiems. Atsimink, kad mes gyvename labai mažoje valstybėje kur vieni kitus gerai pažysta. Ne veltui Lietuva yra vadinama švogerių valstybe... Todėl tokių susitarimų buvimo galimybės aš neatmesčiau.

Matas Macijauskas :

Taciau gyvenamosios statybos vystytojai nera suinteresuoti, kad kainos mazetu (kas savaime suprantama bet kokiame kitame versle), tad jie jau dabar reguliuoja is savo puses ismetama i pasiula butu kieki. Perprodukcijos tikrai niekas nenori.
O tai kaip tai reguliuoja...
Juk nesuseda Eika, Vilmesta, Hanner ir kt. bendrovių vadai, ir nepasidalina teritoriju kur ka statyti. Šis procesas nėra lengvai valdomas...
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Beje, čia kažkas minėjo, kad reiktų statistinės informacijos. Štai kur ją galima rasti:
http://www.registrucentras.lt/ntr/stat/
http://www.registrucentras.lt/ntr/busto_kainos/
Matas Macijauskas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( -1 )

Del objektyvumo. Kadangi esu kiles nuo Pajurio, man visada yra idomu ir Klaipedos NT rinka. Bet pasiziurejus esama butu kainu lygi, planuojama pasiula, zmoniu skaiciu mieste, pajamu lygi, mano nuomone, vertes prieaugio Klaipedoje gali tiketis tik savizudis. Kas kas, bet Klaipeda mano nuomone sedi tikrai ant parako statines.
As ir esu kiles is Klaipedos ir man taip pat idomi si rinka. Taciau pirmiausia, jei teigi, kad KLP sedi ant parako statines ir ivardini kodel, buk malonus pamineti ir skaiciukus, manau bus visiems idomu. Palygink su Vilniumi ir paziuresim kokia ta situacija aciu.
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to gmt

ten nėra tikslios sandorių statistikos, t.y. paveldėjimai, dovanojimai, atidalinimai ir t.t. yra viename krepšyje, neinasi pamati grynai pirkimų pardavimų skaičiaus
valkatos meluoja geriausiai.
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

To Matas

Esu paprastas zmogus ir skaitau tiek NT kompaniju analitika, tiek spauda.
neturiu kazkokiu duomenu baziu ar failu kur kurpciau palyginamasias analizes, todel man reiktu laiko isdestyti skaicius ir saltinius. Jei nori galiu ta padaryti.

Bet i klausima klausimu paprastai neatsakinejama. Tad visgi, ar verta investuoti Klaipedoje, siekiant turto kainos prieaugio bent 10 proc.? per ateinacius tris metus? Klausiu rimtai. Ar nebus taip, kad atsiradus visiems krantiniu projektams ("Geri namai", sausis) klaipeda is antrojo Amsterdamo pavirs antruoju Berlynu????
echo
Rašyti privačią žinutę

65 žinutės

Dar vienas straipsniukas sia tema:
http://www.ziniur.lt/apie/pranesimai?item=931
echo
Rašyti privačią žinutę

65 žinutės

Matas Macijauskas :
Taip pat faktas, kad i ta bendra pastatytu butu skaiciu ieina ir individualus namai. Tad realus pastatytu BUTU skaicius yra dar mazesnis.

O kaip su sodais? Nemazai ju aplink Vilniu. Pries 10 metu soduose nedaug kas gyveno, o dabar daugelis sodo nameliu pritaikyti gyventi. Kogero dauguma ju neiteisinti kaip gyvenamieji namai, tad nepatenka i statistika, bet zmones juose gyvena.

Pink – manau, kad spekuliantu liko rinkoje labai mazai, nes rinka stabilizavosi ir labai dideliu kainu suoliu nenumatoma, ant ko butent ir uzdirba spekuliantai. Manau del to pagrinde ir krito pardavimai, kai buvo paskelbta apie euro neivedima. Be abejo sumazejo ir dalis tikruju pirkėju, nes daugelis maste, kad kainos kris.

Pensininkus, kurie puse savo pensijos sumoka uz per didelio jiems buto komunalinius patarnavimus, bet jo neparduoda, nes vis dar laukia euro ivedimo, manau taip pat galima priskirti spekuliantams...
Matas Macijauskas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( -1 )

echo - straipsniukas nurodytas geras. pritariu daugeliui teiginiu, bet jei paziuresi i si straipsni kaip i visuma, pamatysi, kad dauguma apie kainu burbulo sprogima net nebesneka, o kalba apie tolygu busto kainu didejima.
Apie sodus deja neturiu nuomones ir jokiu ziniu, nes neseku sios rinkos.

Mindakas - Klaipedos rinka nuo Vilniaus skiriasi tuom, kad siai dienai cia yra labai maza pasiula pigaus ir prestizinio busto, kitais zodziais tariant - potenciali paklausa nera patenkinama. Laikrasciai vel gi marga nuo naujienu, kad rinkoje pasirodys daug naujos statybos busto, taciau nemanau, kad visi, kurie zada pradeti pardavineti butus siais metais taip ir padarys. Kainu augimo prasme esu net gi didesnis optimistas Klaipedos atzvilgiu negu Vilniaus.
I tavo klausima "ar verta pirkti busta tikintis 10% grazos per tris metus" atsakymas butu toks - nesu konsultantas del investiciju i NT, as analizuoju bendrai rinka ir pateikiu savo pamastymus ir isvadas. Kol kas del Klaipedos rinkos prognozes ruosiamos, tad dar nenoreciau komentuoti.
PP
Rašyti privačią žinutę

125 žinutės

Matui

Mano, kaip NT rinkos analitiko ir dalyvio, nuomone apie visa sia diskusija yra tokia: tyrimo nemaciau ir negaliu spresti apie jo kokybe, bet straipsnyje pateikta informacija labai neprofesionaliai, daug nelogisku argumentu ir drasiu teiginiu be jokio pagrindimo. Naturalu, kad pirmas blynas prisviles, todel siulyciau kritika priimti teisingai ir nebandyt bet kuriuo atveju apsiginti, o kaip tik is jos pasimokinti. Paziurejes i si tyrima po metu, manau pats linksmai nusijuoksi. Sekmes
Mindakas
Mindakas
Rašyti privačią žinutę

728 žinutės
( +232 / -95 )

na cia tai jau perlenkta lazda. neisivaizduoju is kur istraukti tokie kainu augimai???

http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=12004630
driunia
Rašyti privačią žinutę

49 žinutės

Matas Macijauskas :

Taciau gyvenamosios statybos vystytojai nera suinteresuoti, kad kainos mazetu (kas savaime suprantama bet kokiame kitame versle), tad jie jau dabar reguliuoja is savo puses ismetama i pasiula butu kieki. Perprodukcijos tikrai niekas nenori.
O tai kaip tai reguliuoja...
Juk nesuseda Eika, Vilmesta, Hanner ir kt. bendrovių vadai, ir nepasidalina teritoriju kur ka statyti. Šis procesas nėra lengvai valdomas...

suseda.. ir dar kaip suseda... ir teritorijos seniai jau padalintos... o kaip tau atrodo kas tie bendrieji planai yra? paprasti pilieciai juose mato "geltona zona", "zalia zona", - o "ne paprastiem" ten yra hanerio zonos, eikos zonos ir tt... šitie procesai valdomi. labai stipriai ir grieztai valdomi.
bukanierius
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +60 / -45 )

Si skiltis man primena free spekuliai vs Matas.

Beje noreciau gauti Mato koki tai komentara i sioki toki atsiliepima.

Visose analizese neatspindi galimybe investavus i busta Klaipedoje ar Vilniuje sakykim 3 metams kaip isnuomoti busta taip kad butu galima gauti padoria graza ty daugiau nei palukanos bankui bent jau + amortizacija.

Girdejau kad uzusieny liaudis skaiciuoja taip perki objekta nuomoji ir per 10 metu atgauni investuota suma - (minus) amortizacija, einamieji remontai.

LT man niekaip nesueina galai todel ekstrapoliuoju kad arba kils nuomos kainos arba kris butu kainos
Matas Macijauskas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( -1 )

Jei atvirai, nuomos kainu neseku, taciau mano manymu is to biznio nepadarysi, nebent tavo nuomojamas bustas butu geroje vietoje, su graziu vaizdu ir kitais privalumais.
Nuomos kainos turetu smarkiai isaugti, jei lietuviu mastymas pasikeis ir jie nebutinai nores zut but tureti savo busta, o uzteks ir nuomotis.
Cia jau jus man pasakykit ar tai yra imanoma? ;]

Mano manymu tikras spekuliantas turetu nuomotis busta, o isigyti busta tik tada, kai jo sukaupto kapitalo graza per 5 metus leistu jam isigyti busta ;]
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to Matas,

kiek matau įnirtigai neigi net prielaidas, kad kainos gali mažėti. Tokioj vietoj man iškyla keli klausimas :
1) kodėl Eika (ir kiti developeriai) neina verslo modeliu, kad reikai daryti didelę apyvartą su normalia marža, o eina verslo modeliu - surask durnių ir parduok jam brangiai ?
2) pardavimai pastrigę akivaizdžiai, ką darysit kai baigsis apyvatinės lėšos? Negi ir tada laužysit tą pačią komediją ? Juk be pardavimų tik bankrotas šviečia.
3) Ar Eikai, o konkrečiai tau nebus gėda kai kainos nukris (jie nukris) ir į jūs visi badys pirštai ? Kaip tada jausites, kaip bus su reputacija, konkrečiai tavo kaip NT analitiko reputacija ?
valkatos meluoja geriausiai.
Matas Macijauskas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( -1 )

1. I UAB "EIKA" pardavimu strategija nesikisu, tad ir negaliu atsakyti kodel daroma taip, o ne kitaip.
2. Kas tau sako, kad pardavimai pastrige? Prasom skaiciukus parodyti, nes mano skaiciukai rodo ka kita. Manau greitu metu daugiau informacijos apie rezultatus pamatysit spaudoje ir tikriausia pesimistai bus "nemaloniai" nustebinti. Kol kas susilaikau nuo smulkesniu komentaru.
3. Zoom mano prognozes del Vilniaus jau matei, butu neblogai isgirsti ir tavo. Metu gale galesime paziureti kas buvo teisus.
Del badymo pirstais ;] padaryk geriau tyrima, kas prognozavo, kad bus NT burbulo sprogimas ir kainos kris, ir kas sake atvirksciai. Fakta jau zinote - pardavimai krito visuose miestuose del EURO neivedimo, nes pasitrauke is rinkos spekuliantai ir dalis tikruju vartotoju, kurie tikejosi, kad kainos vis del to kris. Taciau kainos isliko nepakitusios, o Klaipedoje net pakilo.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2020 UAB All Media Digital