Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

infliacija

elastingas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( +7 / -1 )

Kiek galima pastebeti Lietuvoje vykstancius infliacijos ir nedarbo pokycius iskyla toks klausimas. Ar dabartine situacija, t.y infliacijos didejimas ir nedarbo mazejimas, netampa panasi i Filipso aprasyta kreive. Pabandziau nupiesti ta kreive excelyje ir ji man gaunasi tokia pati kaip Filipso tik neidubusi o iskilusi, t.y ishvirkscia Bet kiek suprantu esme nelabai tesiskiria: infliacija dideje del mazejancio nedarbo! Kaip manot ar galima tai pavadinti Filipso kreive? yra priklausomybe tarp siu makroekonomikos rodikliu musu atveju? ar nedarbo mazejima salygoja imigracija, o infliacijos kilima isoriniai faktoriai (pvz naftos brangimas ir t.t)
Aciu
utis
Rašyti privačią žinutę

33 žinutės

butent tas ir yra, iskilusi todel, kad likusi liaudis turi taip ziauriai mazai potencijos, kad infliacijai tai daro mazesne itaka ir infliacija turi savo ribas. Is tikro gerai, kad litas su euru suristas, nes kitu atveju tuoj devalvacija prasidetu..
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Mano manymu, dabar LT yra susidūrusi su stagfliacija. Padidėjusias sąnaudaus įkalkuliavome į gaminių ir paslaugų savikainas, tokiu būdu išpūtėm kainas, o pelnus ne. Labai idomu, kaip seksis didinti našumą, nes prie naujų įrengimų, neužtenka darbininkų su 8 klasių išsimokslinimu.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
elastingas
Rašyti privačią žinutę

48 žinutės
( +7 / -1 )

Nasuma didint siaip ar taip teks, nors paskutiniu metu nasumo augimas ir sumazejo lyginan su ankstesniais metais, taciau dar toli yra iki ES lygio! didejanti konkurencija privers imones didinti nasuma!
kio
Rašyti privačią žinutę

30 žinutės

Nusibražiau ir aš Phillipso kreives (arba tai, kas iš jų liko .
Jokios stagfliacijos nematyti.
Trumpu:


Ir ilgu laikotarpiu:


Aišku, vaizdą iškreipia didelė emigracija.
100 000 lemingų negali klysti
damonn
damonn
Rašyti privačią žinutę

180 žinutės

Dideja investicijos, auga ekonomika, mazeja nedarbas (is esmes prie to prisideda ir emigracija), todel infliacija yra savaime suprantamas dalykas. Butu keista jei infliacija butu maza. Visa tai rodo, kad lietuviu gyvenimas gereja. Tiesiog sunku tai pajusti kol kasdienio vartojimo prekiu kainos kyla. Visais laikais pensininkai skundesi kainu kilimu ir taip bus tol kol jie neismoks investuoti.
P.S. Kainu kilimu skundziasi ne tik pensininkai, o tai rodo, kad yra daug zmoniu nemokanciu investuoti.
Budamas turtingu - būk dosnus.
Skandinavas
Rašyti privačią žinutę

214 žinutės
( +15 )

2 damonn,

sakai pensininkai turetu investuotiozingoff Na, noreciau paziureti kaip tamsta investuotum su tokiom pensijom?
siMS
siMS
Rašyti privačią žinutę

413 žinutės
( +5 )

reikėjo anksčiau pradėti ir būtų turėja didesne pensija
www.saltinis.eu
JZMO
Rašyti privačią žinutę

108 žinutės
( -1 )

Arba neturinciu papildomu lesu investuoti, o viska isleidzia maistui ir bustui.
One day I will buy hell and paradise
One day I will become the owner of hell and paradise©JZMO
snapas
snapas
Rašyti privačią žinutę

792 žinutės
( +81 / -54 )

Aha, o kaip investuoti prie Brežnevo, Gorbačiovo, kai buvo rublinės algos, ir dauguma maitinosi kefyru ir batonu - nuo algos iki algos? Nepamirškim, kas yra dabartiniai pensininkai, ir kada jie gaudavo algas. Net prie Vagnoriaus nelabai priinvestuotum, algą žvėrukais gaudamas Jau turbūt kai kam iš spekulių Forexas galvą visai susuko, kad prarado laiko nuovoką
Kuo jautis senyn, tuo ragas kietyn!
Skandinavas
Rašyti privačią žinutę

214 žinutės
( +15 )



sakyciau, kad juos ima pyktis - privalo dabartinius pensininkus islaikyti, plius ir savo pensijai uzsidirbti. Nieko nepadarysi. Kaip rusai sakytu "ne mes tokie, gyvenimas toks".
Mindzio
Mindzio
Rašyti privačią žinutę

957 žinutės
( +55 / -24 )

Pensininkai savo laiku investavo i "Sberegatelnyj bank USSR" ,nes kitur investuoti valdzia neleido. Perestroikos metu rubliai nuvertejo ir visi liko isdurti.. :con Gyvena dabar daugelis pusbadziu ir tykiai laukia savo eiles Rokantiskese..
Emini-Systems.com
fishas
Rašyti privačią žinutę

1409 žinutės
( +380 / -193 )

Snapas.Pats gyvenau prie Breznevo ir nesiskundziau.Gaudavau 150 rubliu.Uz 3k buta sumoket reikejo 12-14rub.,pietus valgykloj kainavo 0,35-0,80rub. Restorane uz 25rublius keturiese galejai ir isgert ir pavalgyt normaliai.O tu kefyras su batonu...Dauguma pinigu neturejo kur isleist,nes viskas pgal talonus ir viska reikejo moket "gauti".Tada galima buvo i auksa investuot(dirbinius),tik neaisku kam jis reikalingas tuomet buvo,nes ji kaip ir nelabai vertino kaip investicija.Todel dauguma pinigus bankuose laike uz 3% metiniu palukanu.Spalvotus metalus galima buvo tonom rinkt,pilna buvo,tik neaisku kur paskui det.Jei Andropovas butu nors 15 metu gyvas pratraukes,dabar Lietuvos nepriklausomybe butume mate kaip savo ausis.Taip kad nebuvo taip blogai,kaip kai kas mano,psichologiskai daug lengviau buvo pragyventi,nei dabar.Nereikejo galvoti,kad rytoj gali likt be darbo ir duonos kasnio kaip dabar,ir po siuksliu konteinerius senutes nesiknisdavo...
As nesakau,kad tada buvo viskas gerai,bet kad viskas blogai pasakyti taippat negaliu
snapas
snapas
Rašyti privačią žinutę

792 žinutės
( +81 / -54 )

Na, nesakau kad buvo visai blogai... pats esu postsovietinis žmogus ir sunkiai beigi ne visai sėkmingai prisitaikau prie rinkos ekonomikos . Betgi ne kiekvienas gaudavo 150 ru. Čia buvo labai geri pinigai. Ir 120 ru buvo jau gerai. O mano tėvai gyveno nuo algos iki algos, t. y. nuo skolos iki skolos. Kiek galėjo uždirbti darželio auklėtoja? Na 90 ru, kartais šimtą. Užtad dabar pensininkai gali uždirbti neblogai - mano mamytė aukle uždarbiaudama ir kambarį studentei nuomodama propiesoriaus algą kala . Ir nereikia jai nei akcijų, nei foreksų nei šmoreksų. Gyvena sau moteriškė ir vargo nemato. Va taip va!!!
Kuo jautis senyn, tuo ragas kietyn!
damonn
damonn
Rašyti privačią žinutę

180 žinutės

Zmones, tai tik pasiteisinimai. Visada visi suranda budu pasakyti, kad kaltas ne as, o kiti. Juk yra zmoniu tais "sunkiais laikais" tapusiu milijonieriais, kurie nesako, kad neinvestavau nes buvo maza pensija ir brangus batonas. Galite ir toliau teisintis ir kaltinti kitus, bet del visu savo sekmiu ir nesekmiu kalti esate tik jus patys.
Budamas turtingu - būk dosnus.
JZMO
Rašyti privačią žinutę

108 žinutės
( -1 )

Tie zmones kurie tais laikais patapdavo turtingi.Gyveno baimeje nes juos uz spekuliacijas bet kuriuo metu galejo pasodinti.Tai buvo draudziama.
Nors prisiminiau kad buvo dar vienas budas praturteti tai patentai nuo isradimu patentuotu kurie buvo panaudojami tam tikrose srityse gaudavo isradejas tam tikra suma rubliu arba procentine dali.
One day I will buy hell and paradise
One day I will become the owner of hell and paradise©JZMO
Arian
Rašyti privačią žinutę

476 žinutės
( +53 / -29 )

Sovietmeti nebuvo pinigu, ant sovietiniu rubliu buvo prasyta: "казначейские билеты". Sovietmecio zlugimo metu dar lankiau mokykla, buvau paauglys, musu seima prastai gyveno, bet kas man labiausiai uzstrigo tai kad parduotuvese nieko nebuvo .. Amerikietiski dzinsai, videoaparatura ir kiti daiktai buvo prabanga. Visa tai atrodo kvaila ! Zmones, kas turejo pinigu negalejo ju niekur islesti. nereiketu grizti prie sios tematikos, as tik zinau, kad zmones, kurie gerai gyveno sovietmety buvo dazniausiai VAGYS ! Visi viska tempe, vage, state namus ir t.t. Didziausi vagys buvo komunistai, dabar ju vaikai valdo ju prichvatizuota turta. Pvz. Balcytis buves komuniaga, dabar jo sunus sukasi is Europos sajungos paramos. Kovojo kovojo uz laisva lietuva ir iskovojo ... Ir tokios ZARAZOS turime dar daug ...
Įsitaisykite sau piniginių, kurios nesusidėvi, kraukite nenykstantį lobį danguje, kur joks vagis neprieis ir kandys nesuės.
damonn
damonn
Rašyti privačią žinutę

180 žinutės

To Arian:

Priestarauti negaliu, nes mano gimine ne visada gyveno Lietuvoje, todel nors zinau istorija, bet nezinau buvusios padeties. Nors nemanau, kad buvo neimanoma isvykti i uzsieni, kur zmones sugebedavo teisetais budais tapti turtingais. Bet kuriuo atveju aciu.
Budamas turtingu - būk dosnus.
damonn
damonn
Rašyti privačią žinutę

180 žinutės

To JZMO:

Man tevai jau ne karta sake, kad jei tai daryciau pries 30 metu buciau ieskomas visoje salyje
Budamas turtingu - būk dosnus.
bildukas
bildukas
Rašyti privačią žinutę

8 žinutės

Damonn
Juokinga, kai nezinodamas situacijos sakai kas sauna i galva. Tais laikais i uzsieni vaziuodavo tik CK nariai, (dazniausia), o grize turejo aprasyti kur, su kuo ir kaip .... o apie bizni uzsieny????? Juk ten gyveno kapitalistai, tai nesuderinama su tu laiku idiologija.
Tai va, jei nezinai geriau nepilk benzino i ugni
geriau zvirblis rankoj, nei briedis girioj

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital